metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 1 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.

Větší foto
Ján Pilka řeší nejčastěji zvětšení prsou, i jako dárek. | foto: ArchivMetro.cz

Ženy nadělují svým partnerům k Vánocům třeba nové břicho

  13:30
Plastičtí chirurgové budou víc řezat dole, než nahoře. Do Česka totiž míří nové trendy.

Darujte zážitek. A nemusí to být seskok padákem. Vedle hmotných statků si nadělujeme i plastické operace. Vánoce jsou jednou z příležitostí, kdy můžeme pod stromeček vložit partnerovi poukaz na chirurgický zákrok.

„Ženy svým partnerům nejčastěji jako dárek kupují liposukci břicha, abdominoplastiku, tedy odstranění přebytečné kůže na břiše, a pak operaci očních víček,“ říká plastický chirurg Ján Pilka z Aesthevity s tím, že kvůli Vánocům klinika žádné speciální sváteční akce nenabízí, kromě voucheru na konzultaci. Pravda je, že v zimě je nápor vyšší i kvůli tomu, že se v tomto období lépe hojí jizvy. Mezi nejčastější dárky ženám pak vybírají muži zvětšení prsou a liposukci.

„Jako vánoční benefity nabízíme spíše menší zákroky,“ komentuje adventní nálady Lukáš Frajer, plastický chirurg z Perfect Clinic. Mezi ně se řadí například eliminace mimických vrásek, mezoterapie, která podporuje růst vlasů, a také laserová depilace. „Pochopitelně plastická operace jako dárek je stále oblíbenější, je to v souvislosti s detabuizací estetické medicíny,“´ vysvětluje Frajer.

Miliardy za krásu těla

70

  • Tolik tisíc korun stojí úprava hýždí vlastním tukem. Pokud se použijí implantáty, ušetří klient(ka) asi pět tisíc.

2,5

  • Tolik miliard korun utrácejí Češi odhadem ročně za estetické zákroky v posledních letech. Před čtyřmi lety to bylo o půl miliardy méně.

Do vylepšování fyzického vzhledu mohou během letošních Vánoc mířit i nové trendy, které směřují do Evropy především z Jižní Ameriky. „Teď je v západní Evropě hodně moderní modelace zadečků podle jihoamerických vzorů, přesněji řečeno jejich zvětšování,“ přibližuje Ján Pilka. Zatímco dosud vládla malá pozadí, teď přicházejí do módy siluety přesýpacích hodin. „Zadeček se také může vylepšit, když je placatý a paní ho chce zakulatit,“ vysvětluje Pilka s tím, že v těchto partiích se doporučuje modelace vlastním tukem, jen minimálně implantáty, a to kvůli tlaku, kterým jsou hýždě při sezení vystavené.

I chirurg Lukáš Frajer potvrzuje mírný příklon k „brazilským zadečkům“. A také využívání tělesného tuku proti jiným výplním. „Přenos vlastního tuku, fatgrafting, je znovuobjevenou metodou plastické chirurgie,“ říká Frajer. Lze jím nejen vyplnit zadeček, ale také prsa, případně propadliny v obličeji. Výhodou fatgraftingu je, že se nejedná o cizí materiál, ale výplň z vlastního těla. Minimalizuje se tím totiž nebezpečí, že jej organismus nepřijme.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Vaše fotky z Prahy