metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 23 °C

Neděle 28. května 2023. Svátek má Vilém

Dalších 7 fotografií v galerii
Nikdo se na vás nebude pohoršeně dívat, když během snídaně připravíte dětem svačinu na výlet. | foto: AlpenroseMetro.cz

Kinderhotel, kde naučí děti čarovat. Pro nejmenší udělají vše

  7:11
Dětský hotel? nemusí to hned být Disneyland, kde se trápíte v posteli ve tvaru rakety a na chodbě potkáváte znuděné brigádníky v převleku medvěda. ty nejlepší jsou designově hodně na úrovni, a hlavně nabízejí rodičům a jejich dětem obrovský balík zážitků.

Natřískaný minibar a pokojová služba, co vám vypere i ponožky. Tím už hoteliéři nikoho neohromí. Kdo chce zaujmout, musí se výstředně odlišit. Na Bahamách například letos otevřeli hotel pro plnoštíhlé. V Berlíně zase mají jediný hudební hotel v Evropě, jehož součástí jsou dvě nahrávací studia. 

Ambiciózní ubytování chce na Floridě otevřít impérium Disney – návštěvníkům nabídne v pokoji prožít vlastní příběh à la Star Wars. Skvělým marketingovým tahem jsou přitom děti. 

Rodiče s nimi samozřejmě chtějí být i na dovolené, přičemž potřebují, aby si během ní opravdu odpočinuli a nebyli chůvami na plný úvazek. Takovou možnost jim obyčejný hotel nenabídne. I v Evropě už proto jde s ratolestmi prožít plno opičáren. V parcích Legoland můžete přespat v tematických pokojích z lega, jinde vypadají hotely jako hrady, v některých zoo spíte přímo mezi zvířaty... Jenže zkuste to týden a vezou vás rovnou na psychiatrii.

Dítě je host N°1

Mezi trendy dnes patří ubytování na farmě, kde si děti vedle péče o domácí zvířata mohou čuchnout k mnoha zapomenutým pracím. Pečou chleba, vyrábí mošt, sklízí jablka. Jenže hrozí, že i s tím vás po pár dnech pošlou do háje. Nastupují tedy takzvané kinderhotely, kde udělají pro vaše dítě první poslední. Rodiče si v klidu mohou užívat v sauně, zatímco prckové v hnědé krustě budou během čokoládové masáže výskat radostí. 

Pět hodin jízdy autem z Prahy se nachází Lermoos – malebná víska v Tyrolsku, uprostřed kotliny pod nejvyšší německou horou Zugspitze. Právě tady stojí jeden z nejznámějších rakouských kinderhotelů, který občas vyhraje nějaké to hodnocení na cestovatelských serverech. Patří do skupiny Leading Family Hotel & Resort rodiny Mayerových, která už léta určuje trendy v této oblasti. 

Hotel Alpenrose nabízí skutečně rodinný luxus pro zámožnější rodiny – v rámci all-inclusive mohou celý den hodovat, užívat si bazénu, saunového světa, wellness-služeb, přičemž pro děti jsou k dispozici tři desítky animátorů, kteří vymýšlejí po celý den program. „Často slýcháváme, že mají rodiče ze začátku špatné svědomí z toho, že právě o prázdninách svěří své děti animačnímu personálu. To je ale pravá dovolená – odpočinek pro rodiče, aktivity pro děti,“ říká majitel hotelu Ernst Mayer.

Vše pro trpaslíky

Jak poznáte, že bydlíte v hotelu, kde nejsou děti na obtíž? Podle detailů. Zavírací ohrádky na palandách jsou samozřejmostí, ale to, že je v koupelně vedle dospěláckého i nízké umyvadlo, už ne. A dokonce ještě jedno navíc – ve tvaru vaničky na koupání miminek. Toaletní prkýnko má integrovanou redukci na malé zadečky, světla jsou na fotobuňku a župánky i bačkory vám připraví podle věku dětí. Každý dětský pokojík je vybavený telefonem, který umí po stisku tlačítka zavolat jen na jedno číslo – to vaše.

Zimní radosti

Vyjeďte lanovkou na nejvyšší horu Německa Zugspitze (2962 m) a kochejte se dechberoucím výhledem. Lyžařský areál s naprostou jistotou sněhu na ledovci Zugspitze s cca 147 km sjezdovek je pak vzdálen pouhých pět minut jízdy autem. 

Alpské sjezdovky jsou tu většinou zařazeny do kategorie „modré“, a tudíž příznivé pro rodinné lyžování. Pro ty, kdo raději chodí v zimě pěšky nebo na běžkách, je v tyrolské přírodě připraveno 100 km běžkařské stopy a více než 60 km zimních turistických tras.

Alpenrose ale není jen promyšlené ubytování v celkem 90 pokojích. Tady se žije gastronomií a programem. V jídelně je připravený bufet pro děti – samozřejmě, mají tu oblíbené hranolky, čokoládovou fontánu i vafle se sirupem, ale šéfkuchař tu pře mýšlí.

Děti si mohou vybrat jídlo v nabídce vývarů, čerstvých těstovin, zeleninovém baru, neustále je k dispozici horská voda, čerstvé ovocné šťávy a kopa ovoce. Nikdo se na vás nebude pohoršeně dívat, když během snídaně připravíte dětem svačinu na výlet. „Tamhle je role alobalu, zabalte si z bufetu, cokoli chcete. Vedle stojí pitíčka s brčkem, nezapomeňte si je na výlet vzít taky,“ radí milá servírka Dagmar. Umí česky, pracuje tady už pár let. „Náš šéfkuchař je vážně frajer,“ prohodí při servírování druhého z pěti chodů večeře – bílé pepřové pěny s cuketovými kostkami. Na výběr je z několika jídel. Hosté každé ráno v denním programu zaškrtnou, na co mají chuť. Také se dozvědí, jaký program mohou s dětmi zažít.

Škola kouzel 24/7

Čarodějnice tu zrovna nejsou, ale čarovat se tu dá. Škola kouzel má v Alpenrose sezonu po celý rok. Také dětské show, módní přehlídky, kurzy plavání a další atrakce patří k celoroční nabídce. A když zrovna špunti nechtějí nacvičovat divadlo, které večer rodičům předvedou na pódiu kina, mohou třeba vyrazit na výlet po okolních kopcích – s lamou na vodítku. 

Součástí komplexu je areál plný her: hlídaná herna, kde je neustálý dohled animátorů, také vodní svět s pirátským škunerem, obří pětipatrová skluzavka, skákací hrad, šplhací stěna, bazén na vodní pólo, venkovní dráha pro šlapací autíčka, vnitřní autodrom, v zimě pak sjezdovka pro nejmenší včetně lyžařského kolotoče... 

V bezprostřední blízkosti přitom relaxují i dospělí. Wellnessové centrum má několik saun, přičemž uprostřed hoří oheň v krbu. Také je tu bohatě vybavená vinotéka a v garáži čekají dva harleye – jejich zápůjčka je v ceně ubytování. A na rovinu, ta není nijak nízká. Kdybyste sem vyrazili v lednu a chtěli si užít luxus 60metrového pokoje pro čtyři, dáte za něj během ledna 7200 korun za jednu noc.

Komentáře

Hlavní zprávy

Štvanická lávka je skoro hotová, promenáda mezi Zahradním Městem a Vršovicemi je o krok blíž

vydáno 28. května 2023  8:30

Použijeme-li vhodnou terminologii, metropole při budování cyklistické infrastruktury šlápla do pedálů. V trendu nastoleném v minulých letech pokračuje...  celý článek

Dobrý pocit ve svém těle je důležitější než shozená kila, říká Andrea Voříšková

vydáno 27. května 2023  17:39

Influencerka @andy.fitfab je životní optimistka. Dobrou náladu šíří také v on-line světě, na Instagramu ji sleduje přes 40 tisíc uživatelů.  celý článek

Pes na dovolené není problém, připraví-li mu jeho páníček vhodné podmínky

vydáno 27. května 2023  9:27

Češi jsou národem chovatelů psů. Pro mnoho z nich představuje domácí mazlíček důležitou součást rodiny a absolvuje s nimi dovolenou a výlety.  celý článek

Outfit ze série o Homolkových i trilogie Slunce, seno je in jako nikdy

vydáno 26. května 2023  19:16

Základ šatníku tvoří černé a bílé tílko, které lze kombinovat s barvami a vzory. V zimě hřeje, v létě pohltí pot.  celý článek