metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 0 °C

Neděle 5. února 2023. Svátek má Dobromila

Živě: Vítejte v?Modelářském světě

  6:00
Modelářský svět je nový spolek, jehož úkolem bude v následujících letech propagovat a popularizovat modelářství, a to zejména to papírové. Modelářství obecně má u nás silnou historií a v posledních letech díky široké konkurenci volnočasových aktivit se dostává do pozadí. A my si myslíme, že to je špatně. A rozhodli jsme s tím něco dělat. Zveme vás na oficiální představení spolku v úterý 24. ledna od 20:00.

Proč jsme se tak rozhodli? Jaké benefity modelářství přináší? Proč by se hlavně děti měli věnovat modelářství? Co vše máme v plánu? A jak svých cílů hodláme dosáhnout? O tom všem se budeme v úterý bavit.

Večer bude moderovat Josef Kropáček, v komunitě známý papírový modelář a papírový archeolog. A náš spolek budeme představovat všichni tři zakladatelé. Jmenovitě Tomáš Bělka, Vojtěch Volný a Jan Krystek. Všichni jsme velmi úzce již dlouhé roky spjatí s modelářskou komunitou, víme, jak to v ní chodí, co se za ty léta změnilo, a shodli jsme se, že je potřeba to pořádně rozhýbat.

Hlavní zprávy

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek

České hory a nížiny obývají duchové, skřítci i princezna. Zveme vás na návštěvu

vydáno 3. února 2023  7:30

Máte-li dobré úmysly, pak jste mezi pohádkovými bytostmi vítáni. Pozor by si však měli dát zloduši.  celý článek

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek