metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan

Dalších 9 fotografií v galerii
Návštěvníci se mohou těšit na workshopy pro dospělé (výroba stříbrňáků a klobouků), pro děti (malování, mozaiky a výroba masek), vernisáže obrazů a fotografií, módní přehlídku | foto: Archiv akceMetro.cz

Nebojte se Žižkova. Ukáže vám svou skrytou tvář

  10:41
Obvykle bývá kouzlo žižkovských dvorků a pavlačí bezpečně uzamčeno za vchodovými dveřmi činžovních domů. Jejich majitelé se ale rozhodli alespoň jednou za rok tento svět odhalit a naplnit jej lidmi. Žižkovské dvorky mají v sobotu den otevřených dveří.

Jednodenní multižánrový festival Žižkovské mezidvorky již čtyři roky ukazuje podle jedné z pořadatelek Šárky Lebedové, že nejen jihošpanělská Andalusie, jižní Francie a Itálie, ale i Dolní Žižkov má své dvorkové unikum. Letošní ročník festivalu připravil několik novinek.

„Každý ročník byl programově bohatší a zpřístupnil více míst. Letos se mohou účastníci těšit na víc míst s ­dětským programem,“ popisuje Lebedová.

V letošním roce se festivalu zúčastní osmnáct zajímavých prostorů, které poslouží jako scéna pro divadelní, hudební a­ vzdělávací využití.

V sobotu ve 14 hodin otevřou dvorky své dveře. Jejich návštěvníci se mohou těšit na workshopy pro dospělé (výroba stříbrňáků a klobouků), pro děti (malování, mozaiky a výroba masek), vernisáže obrazů a fotografií, módní přehlídku, loutkové divadlo pro děti, taneční a divadelní představení alternativního charakteru, koncerty pro milovníky nejrůznějších hudebních žánrů, second handy, komunitní grilování, prodej šperků a knih, ale i občerstvení a­ pivo z Vinohradského pivovaru.

Posluchači se můžou těšit na interprety Phil Shoenfelt & David Babka, kapelu Fabric Relations, Sonar Dream nebo kytaristu Tomáše J.­Holého.

Nedávno se o Žižkovu nelichotivě vyjádřila nová Česká Miss. Po procházce se starostkou v polovině května názor změnila:

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek