metro.cz

Počasí v Praze

-8 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
Primátorka Adriana Krnáčová. | foto: Magistrát hl. m. PrahyMetro.cz

Zkoušky taxikářů a revizi smlouvy s Veolií, to chce primátorka po půlroce vládnutí

  16:22
Primátorka Adriana Krnáčová spolu se svými náměstky dnes bilancovala na snídani s novináři půl roku v úřadě. Mluvila o připravovaných novinkách a plánech.

Pozornost primátorky Adriany Krnáčové se v posledních dnech upírá k vodě. Ale není to tím, že by se chystala na dovolenou.

„Zadali jsme analýzu na smlouvy Veolií,“ uvedla Krnáčová. Veolia provozuje prostřednictvím Pražských vodovodů a kanalizací vodovodní infrastrukturu v metropoli. Posouzení má mít podle ní dva hlavní cíle. Zjistit, jak získat od Veolie více peněz, které by bylo možné vrátit do údržby vodovodů v hlavním městě a pokusit se zkrátit smlouvu o pronájmu infrastruktury, která platí do roku 2028. To by hlavnímu městu umožnilo čerpat dotace na budování nové čistírny odpadních vod.

Dalším aktuální téma je podle primátorky taxislužba. „Nemusím jezdit v taxíku v převleku, abych věděla, že taxi služba je velký problém,“ řekla primátorka v narážce na bývalého primátora Pavla Béma, který si chtěl potvrdit, jestli taxikáři cestující skutečně okrádají, proto se za zahraničního turistu vydával už v roce 2005.

Magistrát podle Krnáčové plánuje změnu zkoušek pro taxikáře, ale i zvýšení represe proti těm nepoctivým. Je podle ní potřeba se více zaměřit na problémová místa, jako jsou letiště nebo centrum města. Primátorka chce, aby přezkoušením museli projít všichni řidiči taxislužby. „Zatím museli znát jen místopis. Chtěla bych ale, aby museli mít základní právní znalosti nebo komunikační dovednosti, včetně znalosti cizích jazyků,“ vypočítala požadavky primátorka.

Na závěr setkání představila Krnáčová i jeden velký plán. Nejen proto, že je vystudovaná kunsthistorička, by se jí líbilo, kdyby v Praze vnikla nová galerie, určená pro moderní umění. „Nová městská galerie by mohla vyrůst na Letné, na místě kde stával Stalinův pomník,“ představila jednu z možností. Město podle ní chce na projektu spolupracovat s Národní galerií.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek