metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva

Zlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok.

  11:41
Praha 15. září 2022 (PROTEXT) - S novou investiční nabídkou Zápůjčka vstupuje na trh česká společnost TrustWorthy Investment. Program určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

"Drahé kovy si u nás lidé uloží, my je dáme do oběhu a tím je dále zhodnotíme," vysvětluje Michal Spurný, předseda představenstva společnosti, jejíž obrat činil v loňském roce 300 milionů korun. "Službu můžeme nabízet proto, že drahé kovy současně vykupujeme i prodáváme. Na Vysočině máme i vlastní rafinační linku, kde drahé kovy získáváme z elektroodpadu. Zároveň spolupracujeme i s mezinárodními rafinériemi. Zlato, stříbro a platinu tak držíme v podobě zboží, na němž vyděláváme. A výdělek tak můžeme umožnit i těm, kteří nám toto dnes velmi žádané zboží k obchodování zapůjčí," upřesňuje Spurný.

Do Zápůjčky lze vložit certifikované zlaté či stříbrné slitky. Ty program přijímá už od pár gramů. „Fungujeme v podstatě jako ´zlatý bankovní dům´, který svým klientům nabízí pevný roční výnos podobně, jako kdyby k nám na účet vložili peníze,“ uvádí Michal Spurný. Šestiprocentní roční výnos je podle něj na trhu bezkonkurenční.

Po zlatu i stříbru, které funguje jako ochrana před inflací, je nyní poptávka. "I Česká národní banka uvažuje o posílení zlatých rezerv. A pokud na obchodech s drahými kovy vyděláváme my, mohou na něm vydělávat i ti, co je do Zápůjčky vloží,“ shrnuje Spurný podstatu nové služby.

"U zapůjčeného zlata, stříbra či platiny určíme nejdříve aktuální cenu. Certifikovaný slitek v té samé ryzosti a gramáži pak ve finále zákazníkům zase vrátíme, jen jeho výrobní číslo bude jiné. A na rozdíl od trezoru v bance, za který musí jeho majitel peněžnímu ústavu zaplatit, mu k zapůjčeným slitkům připočítáme i slíbený výnos," uvádí Spurný.

Program Zápůjčka rozběhla společnost TrustWorthy Investment ve zkušebním provozu pro své privátní klienty už během léta. "Během několika týdnů se ukázalo, že služba funguje a lidé o ni mají zájem. V tuto chvíli máme v Zápůjčce už přes deset kilo zlata a otevíráme ji tak všem, kteří chtějí svoje drahé kovy zhodnotit," říká Michal Spurný.

Víte, že…

"program Zápůjčka využívá pouze certifikované slitky s vyraženým číslem, u nichž je jasně daná gramáž i ryzost? „Zlaté či stříbrné šperky, zlomky, mince nebo medaile se pro tuto službu nehodí, protože je složitější zjistit jejich ryzost a nelze je pak věřitelům v nezměněné podobě zase vrátit," vysvětluje Spurný. V obchodovatelný slitek se ale tyto věci mohou proměnit právě díky rafinérii na Vysočině, kterou firma vlastní.

www.twicz.cz

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek