metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 32 °C

Sobota, 19. června 2021. Svátek má Leoš.

Větší foto
Metro Nemocnice Motol | foto: Pavel Tůma

Zmatení turistů v Motole skončí. Tabule na béčku a céčku budou mít nový software

  13:24
Matoucí výstup ve stanici metra A Nemocnice Motol čeká změna. Na základě čtenářských tipů pro deník Metro slíbil Dopravní podnik zajistit úpravu.

Výstup v konečné stanici nedávno prodloužené trasy je totiž opatřen nejen cedulí s nápisem „Pouze výstup“, ale také štípači lístků, nebo tedy správněji označovači jízdenek. Jenže tyto žlutooranžové strojky bývají umístěny pouze u vstupů.

„Podivný vstup na místě výstupu mate cestující,“ uvedl třeba čtenář Jiří Kolínský, který tu denně potkává zmatené turisty. Dopravní podnik se k problému staví čelem a plánuje situaci vyřešit ještě do Vánoc.

„Informační cedule bude upravena,“ prozradila deníku Metro mluvčí podniku Aneta Řehková. „Současný text bude upraven tak, aby lépe informoval cestující, že z tohoto směru vlaky pouze přijíždějí,“ zmínila Řehková.

Výměna cedule však není jediným úkolem, který chce dopravní podnik stihnout ještě před koncem roku. Pokud jste se divili, proč informační panely v některých stanicích metra B a C neukazují příjezdový čas vaší soupravy, stali jste se svědkem výměny takzvaného firmwaru, programu umožňujícího vysílat provozní texty a časy do informačních panelů. Celý systém, který by měl zajistit lepší informovanost cestujících, bude v provozu již před svátky. „Veškeré práce budou ukončeny nejpozději 18. prosince,“ dodala Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Salvador Dalí. Češi objevují jeho všestrannou osobnost

vydáno 19. června 2021  11:09

Praha má už téměř dva roky Muzeum Salvadora Dalího. Jeho úspěšný rozjezd, podobně jako v jiných případech, zbrzdil koronavirus. Teď se vše vrací do...  celý článek

V tržnici kotví loď. Atrapu postavili pro film s Goslingem

vydáno 18. června 2021  15:55

V Holešovicích i centru metropole čtenáři fotografovali kulisy nově vznikajícího thrilleru The Gray Man.   celý článek

Nová série Lupina nezklamala. Černoch z Nedotknutelných opět nekomplikovaně baví

Strážce streamu
vydáno 18. června 2021  14:00

Strážce streamu: Dynamická kriminální série Lupin se po měsících čekání vrací s novými epizodami. Ty jsou, stejně jako pět předchozích kapitol...  celý článek

Fotbal a koupačka. Máme pro vás návod na tento víkend

vydáno 18. června 2021  8:26

V Česku už jsou tropy a repre si to rozdá s Chorvaty. Klíčové utkání čeká českou fotbalovou reprezentaci dnes. S tím souvisí i veledůležitá otázka: kde...  celý článek

Vaše fotky z Prahy