metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 18 °C

Úterý, 4. srpna 2020. Svátek má Dominik.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Změny v řádech zlobí cestující. Zaměstnancům letiště ujíždí autobusy před nosem. Jiní se mačkají

9. ledna 2020  10:39 Filip Jaroševský Metro.cz
V lednu a únoru jezdí pražskou MHD méně cestujících. Tento fakt však podle mnoha reakcí čtenářů Metra organizátor pražské dopravy i samotní dopravci zneužívají k tomu, aby poskytovali Pražanům méně kvalitní servis. Podle čtenářky Hanky Vohánkové související změnu jízdních řádů, jež vešla v platnost začátkem tohoto týdne, odnesli nejvíce zaměstnanci letiště.

„Na Letišti Václava Havla končí směna většině zaměstnanců v 18 hodin. A co dopravce neudělá? Posune bus 191 z 18.08 na 17.59. Spousty zaměstnanců přitom bydlí v okolí Dědiny, kam jim další spoj jede až za půl hodiny. Strašný,“ napsala na Facebooku deníku Metro Vohánková.

Méně pasažérů

17,5

Zhruba o tolik procent obvykle v průměru každý rok klesne v lednu a únoru zájem o spoje MHD. V Praze je v tu dobu nejméně turistů, probíhají zkoušková období a mnoho lidí jezdí na hory. V únoru dva týdny počet cestujících ovlivňují také jarní prázdniny.

Ke kritice padající na hlavu organizátora dopravy Ropid patří také úbytek klíčových bezbariérových spojů na lince 197, prodloužení intervalu na linkách 181 a 183 nebo přeplněné spoje ze Zbraslavi. Podle mnoha čtenářů nyní vznikají kvůli novým řádům takové prostoje, že se na mnoha místech metropole čeká na městské busy v mraze až půl hodiny. 

Deník Metro vybrané podněty od čtenářů Ropidu předal. Ten se hájí jednak tím, že se omezení dotýká pouze autobusové dopravy, nikoli metra a tramvají, kde je cestujících statisticky rovněž méně. Jeho mluvčí Filip Drápal pak zároveň na Facebooku přiznává, že je úbytek spojů nutný i kvůli kritizovanému nedostatku řidičů. „Chápeme, že nikdo z nás nespí zimním spánkem a všichni se potřebujeme dostávat do práce. Díky nižší poptávce po přepravě však můžeme dopřát svým zaměstnancům trochu více odpočinku. Díky úspoře pracovní síly nebudou řidičům chybět síly pro měsíce, kdy poptávka opět poroste,“ argumentuje Drápal. 

Úpravy jízdních řádů

  • Změny většiny městských autobusových linek najdete ve všech vyhledávačích spojení. Třeba linka 102 ve směru od Kobylis končí na Sídlišti Bohnice. Do zastávky Staré Bohnice jsou zavedeny po půlhodinách prodloužené spoje linky 236. Linka 196 jezdí z Kačerova na Kloboučnickou jen ve špičkách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Deník Metro cestovatelům rozdal odměny na další výlety. Razítka dorazila i ze zahraničí

Květuše Urban Klimentová se vydala na pouť.
vydáno 4. srpna 2020  5:06

Milí čtenáři, jste vážně skvělí. Před dvěma týdny jsme vás vyzvali, abyste si do našeho rámečku #METROTAG, který každý den najdete na stránkách SERVIS a...  celý článek

RESTART: Šéf Středočeského inovačního centra věří v nové technologie

Marek Špok Restart
vydáno 3. srpna 2020  18:45

Zkušený obchodník i manažer Marek Špok se stal v listopadu 2019 ředitelem Středočeského inovačního centra (SIC). Tehdy ještě netušil, co přinese letošní...  celý článek

Veslování bolí, proto u něj hodně lidí nevydrží, říká Ondřej Synek

Ondřej Synek
vydáno 3. srpna 2020  15:51

Místo závodění na olympijských hrách v Tokiu jsme českého skifaře Ondřeje Synka potkali na paddleboardu na Máchově jezeře. Pětinásobný mistr světa a...  celý článek

Vydejte se do pohádky nebo po stopách Járy Cimrmana

Zámek Červená Lhota
vydáno 3. srpna 2020  5:37

Česká Kanada nabízí památky, krásnou přírodu i spoustu zajímavostí. Máme pro vás pár tipů.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám