metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 9 °C

Čtvrtek, 29. října 2020. Svátek má Silvie.
Roman Janoušek
Roman Janoušek po nehodě | foto: Profimedia.cz

Zmizela mi z očí a pak jsem ji přejel, dušoval se Janoušek na policii

5. června 2012  13:45 ČTK
Lobbista Roman Janoušek v pondělí vypovídal před policisty o okolnostech březnové dopravní nehody, při níž údajně srazil a vážně zranil ženu. Ve své výpovědi popřel, že by ženu srazil úmyslně. Uvedl to v prohlášení, ve kterém popsal okolnosti nehody ze svého pohledu.

Lobbista je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. Případ vyšetřují kriminalisté z Hradce Králové, lobbistu vyslechli v Praze.

Podle Širokého si Janoušek prý uvědomoval, že se ho řidička auta, do kterého podle policie vrazil, snažila ihned po střetu kontaktovat. Údajně se mu ale ztratila z jeho zorného pole a neví, že ji srazil. "Rozhodně popírá, že paní srazil úmyslně a že by ujel z místa nehody bez poskytnutí první pomoci," dodal Janouškův advokát Vít Široký.

Vyšetřování by mělo pokračovat rekonstrukcí nehody, podle advokáta by se mohla konat v červnu. Otázkou také stále zůstává výše odškodného, které bude žádat zmocněnec poškozené ženy Josef Lžičař. Ten má již podle dřívějších informací od motolské nemocnice bodové ohodnocení zranění poškozené, ze kterého bude vycházet při stanovení částky. Dokument má zaslat Širokému, aby mohli začít jednat o náhradě škody.

Opilý řidič Janoušek

  • Janoušek podle policie 23. března v Praze 4 nedodržel při jízdě bezpečnou vzdálenost a narazil do jiného vozu. Zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Jedenapadesátiletá Vietmanka, která řídila poškozené auto, za ním šla, lobbista ji ale podle policie autem srazil a ujel.
  • Policisté jej dostihli a při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.
  • Postup policistů po nehodě vyvolal kritiku. Vedení pražské policie za chyby potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kulatiny zlobivé škodovky

Tramvaj Škoda 15T
vydáno 29. října 2020  19:00

První Pražany vozila tramvaj Škoda 15T v říjnu 2010. Poruch zažila na stovky.  celý článek

Už nepařím na počítači, raději si zahraju deskovky s přáteli

Michal Pešák
vydáno 29. října 2020  16:00

Šachy, Člověče, nezlob se, Velká cena Československa, pexesa, později Dostihy nebo Monopoly dovezené z Polska. Takové mám vzpomínky na stolní hry z...  celý článek

Pro OH v Tokiu mají čtyři scénáře

Tokyo
vydáno 29. října 2020  13:00

Olympiáda v Japonsku bude příští rok v létě jiná, než jsme znali dosud.  celý článek

Herci a číšníci v pasti. Nový byt si nekoupí

hypotéka
vydáno 29. října 2020  10:20

Hladová okénka hospody neuživí. Divadla nemají pro umělce práci. Lidé z mnoha profesí teď na vysněné bydlení nedosáhnou. Banky je řadí mezi rizikové.  celý článek

Vaše fotky z Prahy