metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Libeňský most | foto: Wikimedia

Zmizely značky a nákladní auta vjela na Libeňský most

  8:16
Značky měly most chránit. Za jejich zmizením stojí vandalové nebo řidiči.

Libeňský most

V rozpočtu na příští rok Praha počítá i s investicí do mostu ve výši asi 180 milionů.

● Statika mostu je vážně narušena, a proto zde už několik let platí řada omezujících opatření. Kromě zákazu vjezdu aut je na mostě omezen i provoz tramvají.

Z Libeňského mostu, který potřebuje miliardovou opravu, zmizela část značek omezujících vjezd těžkých nákladních aut. Ta po něm tak začala jezdit, aniž by rekonstrukce proběhla. Oprava má začít až příští rok.

„Libeňský most má být opraven, ovšem chybějící značení tomu rozhodně nepomáhá,“ říká starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Zmizení některých značek potvrzuje i Technická správa komunikací (TSK). Jde pravděpodobně o dílo vandalů nebo záměrné poškození, díky němuž si teď někteří řidiči zkracují cestu z Holešovic do Libně.

„Dopravní značení omezující vjezd vozidel nad šest tun jsme po celé trase libeňského soumostí a na přilehlých komunikacích zkontrolovali a zadali dodavateli urychlené osazení chybějících tabulí,“ řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Radnice Prahy 7 se snaží o omezení nákladní dopravy v této lokalitě. Například se odvolala proti prodloužení provozu betonárny v holešovickém přístavu. „Dopravní značení má chránit technický stav Libeňského mostu, takže provoz je sice upraven pro tramvaje, ale pro třicetitunové kolosy s betonem ne. Po mostě si krátí cestu míchačky a naše městská policie je bez značek bezmocná,“ dodal Čižinský.

Radnice je připravena věc urychleně řešit. Praha už brzo obdrží posudek od Kloknerova ústavu při ČVUT na technický stav celé stavby. Jeho součástí má být i zhodnocení, zda je možné most zrekonstruovat, nebo bude nutné ho zbourat a postavit znovu

Komentáře

Hlavní zprávy

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek