metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
Takhle byla označena modrá zóna v Malešicích v ulici Limuzská | foto: Ondřej K.

Zóny v Malešicích jsou vyznačovány velmi nedbale. TSK slibuje, že se sem vrátí

  19:54
Když se v hlavním městě objevují na vozovce zbrusu nové čáry pro parkování, nebývá z toho obvykle spousta čtenářů deníku Metro dvakrát nadšená.

V případě nově vznikajících pruhů v desáté městské části to navíc vypadá, že si řidiči za stání svých vozů nejen připlatí, ale také budou při parkování koukat na přerušované nedodělky. „Takhle byla označena modrá zóna v Malešicích v ulici Limuzská,“ napsal nám čtenář deníku Metro Ondřej Červeňák. Ke svému vzkazu přidal fotografii částečně nedokončené modré čáry, kterou pracovníci patrně nedodělali kvůli parkujícímu vozu. Získává tak odměnu tři sta korun. „Až auto odjede, myslím si, že už se k tomu úseku nikdo na opravu nevrátí,“ dodává Červeňák.

Odměna za námět

  • Na toto téma nás upozornil čtenář svou fotografií. 
  • Stali jste se i vy svědky nějaké zajímavé situace a vyfotili jste ji? Posílejte nám svoje fotky na mms@metro.cz. Nejlepší z nich se v deníku Metro objeví a jejich autor získá odměnu.

Obavy čtenářů podobného charakteru řešil deník Metro s Technickou správou komunikací (TSK), jež má vyznačování zón v metropoli na starosti, hned několikrát. Poprvé se podobná situace udála v roce 2016, kdy se takzvané nové zóny placeného stání vyznačovaly poprvé. Nedodělky jsou podle mluvčí TSK Barbory Liškové pouze dočasné. „Pracovníci se na místa vyznačování zón vrací opakovaně. Vzhledem k rozsahu se zóna vyznačuje za plného provozu, bez vyparkování vozidel, tak abychom řidiče neomezovali. V tomto režimu jsme pracovali vždy, i v minulosti,“ vysvětluje pro Metro Lišková.

Pruhy vyznačující zóny placeného stání bývají často po prvním namalování vedeny více než svérázně. Kuriózní případ řešil deník Metro například již ve zmiňovaném roce 2016. Tehdy pracovníci namalovali barevné čáry přes nevymetenou špínu a bujný plevel rostoucí mezi kostkami na silnici. Bylo to v ulici Ke Stírce v Praze 8. Firma Eltodo, která byla tehdy za taškařici zodpovědná, označovala stříkání přes zeleň za standardní postup.

Pracovníci si na sebe však ušili bič a kvůli domalovávání čar se následně do ulice nedaleko stanice metra C Kobylisy museli hned několikrát vracet.

Parkovací zóny

  • V Malešicích se mají spustit naostro 2. listopadu. V nedalekých Strašnicích fungují od 5. října. Ve Vršovicích a části Vinohrad, která spadá pod Prahu 10, byl systém zón spuštěn 24. srpna.
  • Radnice zavádí zóny v této městské části s odůvodněním, že se do Prahy 10 přesouvají parkující auta řidičů z jiných městských částí.
  • Do systému se dosud zapojily Praha 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 16 a 22. První regulace parkování začala již v osmdesátých letech, takzvané modré zóny byly úplně poprvé zavedeny v roce 1996 v části Prahy 1.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek