metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 27 °C

Pondělí 16. května 2022. Svátek má Přemysl

Další 3 fotografie v galerii
Pětiměsíční mládě tygra je velkým lákadlem znovuotevřeného pavilonu šelem. | foto: ZOO

Zoo láká o Vánocích na tygra a zvýhodněné vstupné

  12:24
Největším lákadlem pražské zoo v nejbližších dnech je pětiměsíční mládě tygra sumaterského, které bude od pondělí poprvé k vidění ve znovuotevřeném Pavilonu kočkovitých šelem. Důvodů k procházce za zvířaty v době kolem Vánoc je však mnohem víc.

V sobotu začínají v zoo Pohodové Vánoce, díky nimž ožije areál Dětské zoo představením Živého Betléma. V 11 hodin tam navíc skauti dopraví Betlémské světlo, které bude následně zájemcům k dispozici až do Štědrého dne u hlavního vchodu a Vzdělávacího centra Zoo Praha.

Speciální novoroční přání od Nurua

V neděli 22. prosince oslaví své 1. narozeniny gorilí sameček Nuru. Od chovatelů dostane ozdobený vánoční stromek s ovocnými dárky. Každý, kdo přijde Nuruovi pogratulovat, od něj získá speciální novoroční přání na památku. Den před Štědrým dnem se návštěvníkům pražské zoo znovu otevře Pavilon kočkovitých šelem a terárií, jehož oprava po povodni byla odložena s ohledem na zdárný odchov vzácného tygra sumaterského. A právě při této příležitosti bude pětiměsíční mládě poprvé k vidění.

"Jde o samečka narozeného 28. července tygřici Surami. Pravděpodobně v důsledku stresu při povodních se o něj samice nestarala zcela uspokojivě a chovatelé jí proto museli od samotného počátku pomáhat," popisuje průběh vzácného odchovu ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. "Kombinovaná péče tygřice a chovatelů zatím nebyla u tygrů sumaterských odzkoušena a její úspěch umocnil výjimečnost přírůstku," dodává.

Zoo nabízí zvýhodněné vstupné

  • Každý návštěvník, který se rozhodne pražskou zoo v pondělí 23. prosince navštívit, bude mít v rámci tzv. Happy Mondays vstupné za korunu.
  • Nadílka zvýhodněného vstupného pokračuje i na Štědrý den. Návštěvníci do 15 let mají vstup za korunu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek

Komerční sdělení

Atletický Memoriál Augustina Rebce v Mělníku připomene hrdinného odbojáře

vydáno 16. května 2022

Město na soutoku Labe s Vltavou ožije ve středu 18. května sportem. Po osmé se totiž na mělnickou atletickou umělou dráhu pod Tyršovým domem vydají...  celý článek