metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 15 °C

Pondělí, 26. října 2020. Svátek má Erik.
Dopravu do zoo v létě posílí v létě i oblíbený zoobus.
Dopravu do zoo v létě posílí v létě i oblíbený zoobus. | foto: Zoo Praha

Zoobus v létě posílí kloubové autobusy na lince 112

2. července 2014  15:45 Robert Oppelt
Doprava do zoo bude během prázdnin o něco snazší. Dopravní podnik pošle na linku 112 kloubové autobusy. Mezi Holešovicemi a zoo budou také jezdit populární zoobusy.

Od soboty budou na autobusovou linku 112 nově nasazeny také kloubové autobusy. Vytížená linka spojuje stanici metra Nádraží Holešovice se Zoologickou a Botanickou zahradou v Troji či trojským zámkem a doplňkově zajišťuje také spojení k přívozu v Podhoří. „Nasazení kloubových autobusů zvýší kapacitu jednotlivých spojů o padesát procent. Lépe se tak podaří zvládnout nápor cestujících do zoo a zpět. Kloubové autobusy se vydají na linku 112 díky stavební úpravě obratiště u Zoologické zahrady, kterou provedla Technická správa komunikací,“ říká radní pro dopravu Jiří Pařízek.

Při cestování do Troje lze využít také přívoz P2

Z důvodu stísněných šířkových poměrů budou i nadále na spoje jedoucí až do zastávky Podhoří nasazeny autobusy standardní délky.  Linka 112 v současnosti také zajišťuje náhradní dopravu za přerušený provoz tramvajové linky 17 v oblasti Troje kvůli výstavbě Trojského mostu. „V letošním roce byla doprava v oblasti Troje posílena v odpoledních hodinách také zdvojnásobením počtu spojů na midibusové lince v nejvytíženějším úseku mezi Zoologickou zahradou a zastávkou Krakov,“ doplňuje Pavel Procházka, pověřený řízením Ropid. Při cestování do Troje lze využít také přívoz P2, který pluje v letní sezóně mezi přístavišti V Podbabě a Podhoří každých 7–8 minut.

Problém s dopravou se letos rozhodla řešit i sama zahrada. Do zoo letos opět jezdí populární zoobus. „Obnovili jsme speciální spoj, který odveze naše návštěvníky za jednu korunu z Nádraží Holešovice přímo před bránu zoo,“ popisuje mluvčí zahrady Jana Ptačinská-Jirátová.  Jezdí o víkendech a o svátcích, během července a srpna pak dokonce denně. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Budoucí studenti si své školy „osahají“ zřejmě jen na dálku

ilustrační snímek
vydáno 26. října 2020  9:51

Den otevřených dveří. Z osobních setkání jsou teď on-line prezentace.  celý článek

TIP NA VÝLET: Údolím Mnichovky ke zřícenině hradu Zlenice a říčním lázním

Zlenice jsou zřícenina hradu nad soutokem potoka Mnichovky s řekou Sázavou...
vydáno 26. října 2020  5:59

Cesta ve stínu lesa a podél vody, posezení u řeky i romantická zřícenina, kterou začlenil do mnoha svých obrázků slavný dětský ilustrátor Josef Lada – to...  celý článek

Nadšenci tajně vysadili nový trávník u Tančícího domu. Dodnes jim nikdo nepoděkoval

Vysadit trávník pomohli kamarádi Janka Rubeše.
vydáno 25. října 2020  18:36

Zatím poslední akcí Janka Rubeše je záchrana Jiráskova náměstí. Začala již v dubnu.  celý článek

Strach je jeden z mých nejlepších kamarádů, říká Miroslava Jirková

Miroslava Jirková
vydáno 25. října 2020  15:29

Před patnácti lety začala se slacklinem, tehdy už se ale věnovala i horolezectví. Miroslava Jirková se zúčastnila několika expedicí na osmitisícovky, ale...  celý článek

Vaše fotky z Prahy