metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 30 °C

Úterý, 11. srpna 2020. Svátek má Zuzana.
Chcete snímek s dinosaurem?
Větší foto
Chcete snímek s dinosaurem? | foto: DIVR LABS

Zpátky v čase. Virtuální dinosauři jsou v Praze

17. července 2020  18:44 JIŘÍ LIZEC
Nasadit batoh, brýle, sluchátka a půlhodinový výlet může začít. Úkolem hry je odhalit podobu dinosaura tak, jak si ji představují čeští tvůrci a vývojáři. Redakce Metra se tuto atrakci rozhodla vyzkoušet na vlastní kůži ještě před samotným otevřením pro veřejnost v pátek 24. července v outletovém centru Premium Outlet Prague Airport nacházejícím se nedaleko ruzyňského letiště.nabízí vzrušující cestu do pravěku.

Účastnící mají hned od průchodu první bránou pocit, že se ocitají v úplně jiném světě. Virtuální hra Dinosauři VR se snaží hráčům přiblížit, jak asi mohl vypadat život před osmdesáti miliony lety, tedy v období druhohor. „Jedná se zejména o vibrační podložky, které přenášejí pocit z jízdy autem nebo otřesy země během chůze dinosaurů,“ říká technický ředitel studia DIVR Labs Martin Tichota. A člověk má opravdu pocit, že může například spadnout z útesu. Podstatou hry je sesbírat předměty, jež pomohou určit, jak mohli historičtí tvorové vlastně vypadat. „Cílem bylo také zbořit u lidí například mýty, jak byli dinosauři velcí. Kvůli tomu jsme celý rok vše konzultovali s odborníky,“ prozradil před samotným přestřihnutím pásky výkonný ředitel DIVR Labs Adam Paclt.

Pomyslným vrcholem celého pátrání je přelet kluzákem nad virtuální krajinou a závěrečný souhrn toho, co skupina hráčů – ty mohou být maximálně čtyřčlenné – objevila. Nechybí samozřejmě ani fotografie s tyranosaurem rexem, pterodaktylem nebo stegosaurem. Putování krajinou je doprovázeno hlasovým komentářem a rádcem.

Projekt zapadá do dlouhodobého konceptu rozšiřování a obměňování outletového centra. „Naladili jsme se na evropský trend, protože je teď moderní spojit zábavu s nakupováním a jídlem,“ vysvětlila během oficiálního zahájení výkonná ředitelka investiční skupiny Kaprain Romana Benešová. V rámci nákupního centra se v příštím roce chytá ještě Dinosaria Museum Prague, kde budou k vidění kostry druhohorních živočichů. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Stejně jako pivo, tak i víno teď prochází zcela novou chutí

Vinařství Sádek na Třebíčsku.
vydáno 11. srpna 2020  15:38

Jabčák. Rybízové či višňové víno. To, co vznikalo dříve doma, teď najdete v jiné podobě také v obchodech.  celý článek

Plánovači mají své youtubery. Po Kokořínsku přijdou další

Integracemi provází amatérský redaktor Jan Škopek.
vydáno 11. srpna 2020  12:51

K pražské MHD se připojují spoje napříč celým Středočeským krajem. Integraci Ropid propaguje spoty.  celý článek

Komplikace na kolejích. Floru od Korunní odtrhnul vodovod

Vodovod v Korunní ulici potrápí i ty okolní.
vydáno 11. srpna 2020  9:48

Od včerejška opět jezdí tramvaje Ječnou ulicí. Do Jičínské se naopak kvůli „záludnému živlu“ vrátí až koncem měsíce.  celý článek

VZPOMÍNKY NA PRAHU: První český letec skončil v celeru

První let pro publikum proběhl 11. srpna. Na dvoře nuselského pivovaru byla... Vzpomínky na Prahu
vydáno 11. srpna 2020  5:25

Přepište dějiny, prvním pilotem v českých zemích nebyl inženýr Jan Kašpar. Ne. Jméno prvního odvážlivce znělo Josef Vydra a byl to taneční mistr, který...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám