metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota

O nás

Deník Metro, který v České republice poprvé vyšel v roce 1997, dnes představuje největší mezinárodní a nejrychleji rostoucí noviny světa. Vychází ve více než 100 metropolích 23 zemích Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky.

Díky mezinárodní síti, která čítá více než 400 novinářů, si v deníku Metro můžete přečíst exkluzivní rozhovory s takovými celebritami, jako jsou Nicole Kidman, Steven Spielberg, George Clooney, Tom Cruise či osobnostmi od Dalai Lamy počínaje a Billem Gatesem konče. Nejen proto se stal deník Metro nejoblíbenějšími novinami mladých, vzdělaných a časově vytížených obyvatel velkých metropolí.

České vydání deníku Metro je distribuováno zdarma v Praze a dalších 50 městech v průměrném denním nákladu 280 tisíc výtisků. Tím se Metro řadí na první místo mezi deníky v počtu distribuovaných výtisků, navíc v Praze udržuje pozici deníku nejčtenějšího.

Od léta roku 2007 doplnilo vydavatelství své tiskové portfolio o magazín, který představuje unikátní spojení dvou lifestylových magazínů pro obě pohlaví.

V roce 2009 se v regionech Brno a Plzeň představuje unikátní koncept XXL, kdy je jednou měsíčně distribuováno aktuální vydání deníku nad rámec běžného nákladu do 100 tisíc poštovních schránek místním domácnostem. Tím se v těchto oblastech stalo Metro nejúčinnějším inzertním nástrojem s téměř 100 procentním pokrytím místní populace.

Deník Metro je od roku 2006 evidován v Guinessově knize rekordů jako největší mezinárodní deník. V roce 2009 získalo Metro ocenění "Nejlepší noviny roku" na mezinárodním mediálním festivalu ve Valencii.

Vydavatelem deníku Metro je společnost Mafra, a.s..