metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 9 °C

Úterý 23. dubna 2024. Svátek má Vojtěch

Fanoušci budou mít vstup zdarma

  16:35
Vysočina Arena přivítá po čtyřech letech světovou elitu běžců na lyžích.
Jiří Hamza | foto: ČTK

O víkendu se v rámci domácího podniku Světového poháru (SP) uskuteční dva závody, na kterých nebude chybět kompletní česká reprezentace ani největší světové hvězdy běžeckého lyžování.

Fanoušci se v tradičním místě českého zimního sportu mohou těšit na atraktivní podívanou. V sobotu v 9.45 poběží ženy klasickou technikou 10 km a od 11.15 muži 15 km. O den později jsou na programu na stejných délkách tratí stíhací závody. Nedělní závod žen startuje v 11.10 a mužů ve 13.00.

Servis pro diváky

  • Vysočina Arena bude pro fanoušky otevřena v sobotu od 7.45 do 14.00, v neděli pak od 9.00 do 15.00. Pro diváky budou připraveny dva sektory u tratí s velkoplošnými obrazovkami, živým komentářem a hudební produkcí.
  • Hned vedle stadionu vyroste trať se zábavnými překážkami, kde si děti mohou vyzkoušet běžkování i další zimní sporty. V obou závodních dnech bude trať k dispozici od 9.00 do 14.00, přímo v areálu si zájemci mohou zapůjčit vybavení.

Na Vysočinu se vrací Světový pohár po čtyřleté přestávce. „Doufám, že se nám podaří restartovat svěťáky v Česku,“ řekl včera šéf organizačního výboru SP Jiří Hamza. V Novém Městě na Moravě se představí kompletní česká špička včetně Kateřiny Razýmové a sourozenců Petry a Michala Novákových, kteří ze zdravotních důvodů odstoupili z Tour de Ski.

„Využijeme možnosti postavit do závodů i národní skupinu. Pojedou tedy také členové reprezentace do 23 let a tři junioři,“ doplnil trenér českých žen Jan Franc.

Během celého víkendu bude vstup pro všechny fanoušky zdarma. „Naším cílem je vytvořit českým závodníkům maximální možnou podporu. Zároveň chceme přesvědčit fanoušky z celé republiky, aby se přijeli podívat na špičkový světový sport s očekávaným množstvím výjimečných výkonů. Vstupné zdarma bylo při této snaze logickým krokem, podle současných předpovědí by nám mělo o samotném závodním víkendu přát také počasí,“ zve tiskový mluvčí Svazu lyžařů ČR Tomáš Haisl. 

Autor: Šimon Merta Metro.cz

Hlavní zprávy

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek

Závodili na Letné pštrosi? O Praze se lze stále dozvídat něco nového, říká spisovatelka

vydáno 22. dubna 2024  12:19

Nové putování Prahou. Právě vychází druhé pokračování Pražských okének – průvodce netradičními místy a událostmi Prahy od spisovatelky Stanislavy...  celý článek