metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 24 °C

Sobota 22. června 2024. Svátek má Pavla

Fanoušci budou mít vstup zdarma

  16:35
Vysočina Arena přivítá po čtyřech letech světovou elitu běžců na lyžích.
Jiří Hamza | foto: ČTK

O víkendu se v rámci domácího podniku Světového poháru (SP) uskuteční dva závody, na kterých nebude chybět kompletní česká reprezentace ani největší světové hvězdy běžeckého lyžování.

Fanoušci se v tradičním místě českého zimního sportu mohou těšit na atraktivní podívanou. V sobotu v 9.45 poběží ženy klasickou technikou 10 km a od 11.15 muži 15 km. O den později jsou na programu na stejných délkách tratí stíhací závody. Nedělní závod žen startuje v 11.10 a mužů ve 13.00.

Servis pro diváky

  • Vysočina Arena bude pro fanoušky otevřena v sobotu od 7.45 do 14.00, v neděli pak od 9.00 do 15.00. Pro diváky budou připraveny dva sektory u tratí s velkoplošnými obrazovkami, živým komentářem a hudební produkcí.
  • Hned vedle stadionu vyroste trať se zábavnými překážkami, kde si děti mohou vyzkoušet běžkování i další zimní sporty. V obou závodních dnech bude trať k dispozici od 9.00 do 14.00, přímo v areálu si zájemci mohou zapůjčit vybavení.

Na Vysočinu se vrací Světový pohár po čtyřleté přestávce. „Doufám, že se nám podaří restartovat svěťáky v Česku,“ řekl včera šéf organizačního výboru SP Jiří Hamza. V Novém Městě na Moravě se představí kompletní česká špička včetně Kateřiny Razýmové a sourozenců Petry a Michala Novákových, kteří ze zdravotních důvodů odstoupili z Tour de Ski.

„Využijeme možnosti postavit do závodů i národní skupinu. Pojedou tedy také členové reprezentace do 23 let a tři junioři,“ doplnil trenér českých žen Jan Franc.

Během celého víkendu bude vstup pro všechny fanoušky zdarma. „Naším cílem je vytvořit českým závodníkům maximální možnou podporu. Zároveň chceme přesvědčit fanoušky z celé republiky, aby se přijeli podívat na špičkový světový sport s očekávaným množstvím výjimečných výkonů. Vstupné zdarma bylo při této snaze logickým krokem, podle současných předpovědí by nám mělo o samotném závodním víkendu přát také počasí,“ zve tiskový mluvčí Svazu lyžařů ČR Tomáš Haisl. 

Autor: Šimon Merta Metro.cz

Hlavní zprávy

Superhrdinové opět zlobí! Butcher a Homelander pořád kopou nejvyšší seriálovou ligu

Strážce streamu
vydáno 21. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Krvavá, brutální, dekadentní, místy až úchylná a hlavně neskutečně zábavná seriálová odpověď na superhrdinské trháky se nedávno, vlastně jen před pár dny,...  celý článek

V Česku prakticky nenarazíte na skutečně luxusní hotely, říká youtuber Husička

vydáno 21. června 2024  11:00

Jmenuje se Jindřich Husička, ale fanoušci jeho videí na YouTube jej znají hlavně jako Pana Plešatého. Rodák z Olomouce, který se věnoval práci v...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek