metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 24 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Domov pro seniory slaví 20 let od svého vzniku

  8:00
Domov pro seniory Máj České Budějovice nejsou jen pokoje a strava, ale samozřejmě každodenní radosti z nových dnů. Naši klienti je tráví dle svého uvážení a my jim nabízíme řadu aktivit a akcí.

Další 1 fotografie v galerii
| foto: Domov pro seniory Máj České Budějovice

V roce 2004 byl slavnostně uveden do provozu Domov pro seniory Máj České Budějovice, p. o. Město České Budějovice se ho rozhodlo zřídit z tehdejšího hotelu Máj, jenž stál uprostřed největšího českobudějovického sídliště. Už tehdy bylo jasné, že budou přibývat obyvatelé města, kteří budou ve vyšším věku potřebovat vyšší míru podpory a rozhodnou se využít pobytové sociální služby.

Za dvacet let se Domov pro seniory Máj České Budějovice proměnil v moderní zařízení, které poskytuje čtyři sociální služby. Domov pro seniory v kapacitě 115 lůžek, domov se zvláštním režimem v kapacitě 60 lůžek, kdy 40 klientů tráví čas přímo na adrese Větrná 13 a 20 klientů může využít menšího a komornějšího zázemí na adrese Na Zlaté stoce, které je detašovaným pracovištěm. Poslední dvě služby jsou na pracovišti Tylova a je to odlehčovací služba a denní stacionář.

Celý magazín

tii

Domov pro seniory Máj České Budějovice je sociální služba, která je poskytována zejména klientům v seniorském věku. Poskytujeme ubytování na dvou a jednolůžkových pokojích, jež jsou vybaveny moderním nábytkem a každý z nově příchozích klientů si ho může dovybavit vlastními drobnými doplňky, jako jsou obrázky, oblíbené křeslo, televizor, rádio nebo čímkoliv, co může pomoci vytvořit ten pravý pocit, že tady je doma. Všem klientům je k dispozici tým zdravotníků (lékaři, zdravotní sestry, pracovníci v sociálních službách), kteří zajišťují, aby měl klient co možná nejvyšší možnou úroveň péče jak v případě nemoci, tak v běžném životě. Nutriční terapeutky a celý tým stravovacího provozu dbají na kvalitu a nutriční vyváženost podávané stravy. Klienti si mohou vybrat ze dvou variant jídel a z pestrého nápojového lístku. Tým, jenž se stará o stravování, samozřejmě zohledňuje veškerá dietní opatření našich klientů a stravu připravuje těmi nejmodernějšími metodami. Cesta od přijetí žádosti přes nástup klienta až po každodenní řešení maličkostí leží na bedrech sociálních pracovnic, jež svým vzdělání, empatií, přístupem a ochotou prokazují, že Domov pro seniory Máj České Budějovice je kvalitním a důstojným místem pro život lidí, kteří potřebují pomoc profesionálů.

Domov pro seniory Máj je kontaktním místem České alzheimerovské společnosti. Kontaktní místa poskytují služby pro osoby postižené syndromem demence a pomáhají také jejich rodinám. Kontaktním místem se může stát pouze zařízení, které obdrželo certifikát Vážka, jejž jsme v letošním roce opakovaně úspěšně obhájili na obou našich pracovištích, kde poskytujeme službu domov se zvláštním režimem. Jsme rádi, že naši klienti, kteří závěr života prožívají s některým ze syndromů demence, případně jiným duševním onemocněním, tráví díky profesionalitě našich pracovníků svůj čas smysluplně a důstojně.

Domov pro seniory nejsou jen pokoje a strava, ale samozřejmě každodenní radosti z nových dnů. Naši klienti je tráví dle svého uvážení a nabízíme jim řadu aktivit a akcí. Pravidelně nás v rámci projektu „mezigeneračně“ navštěvují děti ze základní a mateřské školy. Velmi oblíbená jsou vystoupení umělců a v neposlední řadě i canisterapie (skupinové i individuální). Zvířata jsou častými návštěvníky a kromě tradičních mazlíčků, nás navštěvují také poníci. Letos jsme v našem domově zahájili tzv. lamaterapii. Navštěvují nás tři lamy alpaky. Tito přátelští tvorové nejenže potěší a rozveselí, ale mají také pozitivní vliv na celkovou pohodu klientů.

Jsme moderním poskytovatelem sociálních služeb a jsme otevřeni široké veřejnosti, kterou informujeme jak tradičními způsoby, tak pomocí sociálních sítí, kde představujeme radosti ze života naší velké rodiny. Domov pro seniory Máj České Budějovice patří na území města k etablovaným poskytovatelům sociálních služeb a za dvacet let existence zajistil péči stovkám klientům a jejich rodinám.

Domov pro seniory Máj České Budějovice je příspěvkovou organizací zřízenou statutárním městem České Budějovice. Naše činnost je finančně podporována městem České Budějovice a Jihočeským krajem.

  • Nejčtenější

Skotská stalkerka žaluje Netflix. Požaduje tři miliardy korun za to, že jí zničili život

11. června 2024  5:11

Baby Reindeer, v českém znění Sobík, je sedmidílný seriál z produkce Netflixu, který se liší od...

Motorkáři vstupují do kin. Hardy s Butlerem se obléknou do kůže a zvou do minulosti

12. června 2024  9:23

Retro gangsterka chce příští čtvrtek nalákat diváky na známé tváře na originální zápletku. Užijete...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Pořádná kontrola spotřeby je lepší než další solární panely na střeše, radí odborník

13. června 2024  10:02

Zjednodušení instalací fotovoltaických elektráren a jejich vzájemné propojení mezi soukromými...

Český lev utrpěl nejbrutálnější zářez přesně před 90 lety. Šlo o víc než fotbal

10. června 2024

Musíme vyhrát. Za každou cenu. Zde v Římě. Právě dnes. S těmito myšlenkami usedal do hlediště...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele...

Policie vyšetřuje vraždu v Semilech. Mladého muže zabila partnerka

15. června 2024  22:22

Policisté v Semilech vyšetřují vraždu, při níž v pátek večer přišel o život mladý muž. Podle...

Malí hasiči z Česka, Německa a Polska vytvořili rekord v dálkovém vedení vody

15. června 2024  18:55

Malí hasiči z Česka, Německa a Polska dnes na Českolipsku vytvořili rekord v dálkovém vedení vody....

U Rychnova vykolejil osobní vlak. Provoz je omezen do noci

15. června 2024  19:32

V Rychnově u Jablonce nad Nisou vykolejil v sobotu odpoledne osobní vlak, který mířil z Jaroměře do...

Na 5000 dobrovolných hasičů si v Telči připomnělo 160 let od založení

15. června 2024  17:52

Celostátního setkání historických praporů sborů dobrovolných hasičů v Telči se dnes zúčastnilo...