metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Čtvrtek 13. června 2024. Svátek má Antonín

Táborský festival vína

  8:00
Tradice a inovace v srdci historického Tábora. Návštěvníci z celé země se setkávají a každoročně objevují jedinečnou atmosféru jihočeského města snoubenou se skvělými víny z Moravy, Čech i zahraničí a lahodnou světovou kuchyní.
| foto: www.festivalvina.cz

Již šestnáct let je Táborský festival vína nezbytnou součástí vinařského, gastronomického a kulturního kalendáře v České republice. Každý rok v březnu a dubnu otevírá brány do světa plného chutí, vůní a zážitků v malebném prostředí historického centra Tábora a jeho unikátní přírody. Návštěvníci z celé země se zde setkávají a každoročně objevují jedinečnou atmosféru jihočeského města snoubenou se skvělými víny z Moravy, Čech i zahraničí a lahodnou světovou kuchyní.

Celý magazín

tit

„Na festivalu vína se setkávají milovníci vína, jídla i kultury a my jim vždy servírujeme pestré menu toho nejlepšího. Pro mnohé je festival i po šestnácti letech nový, což nás těší. Jsme rovněž rádi, že se návštěvníci vracejí a pokaždé objevují nejen Tábor a jeho krásy a špičkovou gastronomii, ale i celé jižní Čechy. Těší nás, že jsme se nevydali cestou kvantity, ale kvality, a návštěvníci se cítí komfortně a opečovávaně,“ říká ředitel festivalu Jiří Blafka a dodává, že jen málokde se lidé mohou potkat s předními osobnostmi renomovaných českých a moravských vinařství.

Mezi ty, která se na festivalu prezentují, patří například Jindřich Kadrnka, Filip Mlýnek, Miloš Michlovský, Kamil Prokeš, Milan Sůkal, Mikrosvín, Volařík, Josef Valihrach, Sonberk i vinařské spolky jako Dunajovské kopce – spolek vinařů, Velkobílovičtí vinaři, Modré hory, Vinaři z Čejkovic i čeští mistři či rakouští vinaři z Kremstalu. Svá místa zde mají zástupci Salonu vín i Krále vín.

Gastronomický ráj

Táborský festival vína potěší i ty nejnáročnější gurmány. Kromě skvělých vín nabízí již legendární tematické galavečeře, jež se konají v exkluzivních táborských restauracích, včetně proslulé restaurace MACE pod vedením Martina Svatka, člena národního kuchařského týmu, nebo Hotelu Nautilus, kde vaří další „kluk z nároďáku“ Martin Koštál. „Skvělé je, že návštěvníci ochutnají tuzemské i světové pokrmy, včetně michelinských, napárované s nejlepšími víny a nemusí řešit, jak se dostanou domů. Tábor nabízí nespočet krásných ubytovacích míst i komfortní dopravní dostupnost i v pozdějších hodinách,“ podotýkají pořadatelé.

Fascinující souhra historie a vína

Festival zprostředkovává zejména jedinečné zážitky. Aktuálně jsou těmi nej bezesporu Putování po historických sklepech za víny a Vinné stezky.

„Putování po táborských sklepech představuje neobyčejnou příležitost pro všechny milovníky vína prozkoumat tajemný svět starobylých sklepů v historickém srdci Tábora. Tato akce nemá v České republice obdoby. Ve dvanácti středověkých sklepech potkají vždy návštěvníci přední moravské a české vinaře. Spojení historie Tábora s živou atmosférou degustace a poutavým výkladem vinařů zaručuje nezapomenutelný zážitek pro všechny smysly,“ poodkrývá dominanty festivalu vína Jiří Blafka a dodává, že genia loci se rozhodl hledat i jinde – v přírodě údolí řeky Lužnice, ale i v zámeckém parku v Průhonicích u Prahy.

V květnu otevírá Táborský festival vína turistickou sezonu netradiční procházkou údolím Lužnice. Během šestikilometrového výletu se návštěvníkům naskytne příležitost ochutnat pestrou paletu vín od dvanácti předních vinařů a zároveň se pokochat krásou skalnatých břehů, hustých lesů, zurčící řekou Lužnice a jejími vodopády a jezy. Atmosféru dotváří historické památky, jako jsou starobylé mlýny, které připomínají bohatou historii regionu. „Festival tak nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky vína, turistiky i historie. Zážitek v srdci vyhlášené turistické oblasti Toulava,“ dodal Blafka.

Každý ročník Táborského festivalu vína je navíc doplněný díky skvělé spolupráci s Divadlem Oskara Nedbala Tábor o divadelní či hudební zážitky a své místo má také charita. Festival vždy pomáhá těm, kteří to daný rok potřebují. Více informací a rezervaci vstupenek naleznete na www.festivalvina.cz.

Autor:
  • Nejčtenější

Skotská stalkerka žaluje Netflix. Požaduje tři miliardy korun za to, že jí zničili život

11. června 2024  5:11

Baby Reindeer, v českém znění Sobík, je sedmidílný seriál z produkce Netflixu, který se liší od...

Bubeneč a Dejvice. To jsou siamská dvojčata pražského severozápadu. Vznikla o nich kniha

7. června 2024  4:17

Podívejte se s deníkem Metro na historické fotky, které neznáte. Vybrali jsme je z této publikace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

V „zemi bez potratů“ točit umějí. Barvy zla je solidní krimi, která si zbytečně nese nálepku

7. června 2024

STRÁŽCE STREAMU Na předních příčkách žebříčků sledovanosti streamovacího giganta Netflix v posledních dnech...

Český lev utrpěl nejbrutálnější zářez přesně před 90 lety. Šlo o víc než fotbal

10. června 2024

Musíme vyhrát. Za každou cenu. Zde v Římě. Právě dnes. S těmito myšlenkami usedal do hlediště...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Pohled branou Černé věže. Miluju Prahu a Metro vybírají nejkrásnější veduty

6. června 2024

Podívejte se na obrázek. Tento výhled na Prahu je vám pravděpodobně povědomý. Pánové Lorenz Jansha...

Moc bouráte, vytýkají v Brně řidičům MHD. I proto jim zakázali rádio

13. června 2024

Devět cestujících loni skončilo v nemocnici, když se poblíž brněnské zastávky Krematorium srazily...

ČT: Kauza vraždy Anežky Hrůzové před 125 lety se znovu otevírat nebude

12. června 2024  21:33

Kauzu vraždy Anežky Hrůzové starou 125 let jihlavské státní zastupitelství opět odmítlo otevřít....

Strakonice měly loni přebytek 90 milionů korun, původně plánovaly schodek

12. června 2024  19:14

Strakonice loni hospodařily s přebytkem zhruba 90 milionů korun, původně plánovaly schodek 82,4...