metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 12. června 2024. Svátek má Antonie

Zimní stadion i plavecký bazén čekají úpravy

  8:00
Modernější sportovní haly, komfortnější bazény s vyšší kapacitou i plány na nové areály. Jihočeská města letos chystají velké investice do sportovišť
Odstávka: Oprava bazénu začne v půlce května, kdy se na pět měsíců uzavře. Druhá etapa modernizace vyjde na téměř 47 milionů. Opraví se 25metrový bazén, ochozy, prosklené fasády, podhledy a technologie. | foto: David Peltán, MAFRA

V Třeboni opraví sportovní halu za 120 milionů korun a hřiště na píseckém sídlišti Jih získá nový tartanový povrch. Ledovou plochu na zimním stadionu v Táboře čeká rekonstrukce v polovině roku. „Je potřeba opravit chladicí systém, který funguje desítky let. Led se rozpustí v dubnu po konci soutěží. Po letní opravě bude ledová plocha připravená na začátek další sezony,“ řekl táborský starosta Štěpán Pavlík.

Chladicí technologie ledové plochy využívá čpavek. „Zjišťovali jsme, zda nehrozí jeho únik, což by vyžadovalo třeba i evakuaci části vedlejšího sídliště. Měření ukázalo, že je vše v pořádku, ale přesto chceme chlazení vyměnit,“ uvedl Pavlík. Na modernizaci systému město vyhradilo 16 milionů korun, pokusí se rovněž získat dotaci od Národní sportovní agentury (NSA).

Protože kapacita současného stadionu nestačí, chystá se stavba druhé plochy v jeho blízkosti. Hotovo má být za dva roky a akce podle odhadů bude stát více než 120 milionů korun.

Celý magazín

tit

„Je to záměr, po kterém je ve městě velká poptávka. Chceme vyjít vstříc hobby hokejistům, školním skupinám a dalším zájemcům o bruslení. Ti teď musí jezdit na zimní stadiony do Plané nad Lužnicí a Milevska,“ přidal Pavlík. Také obnovu táborského plaveckého bazénu z většiny pokryje NSA. Město od ní získalo dotaci 32,3 milionu korun. Oprava začne v půlce května, kdy se bazén na pět měsíců uzavře. Druhá etapa modernizace vyjde na téměř 47 milionů. Opraví se 25metrový bazén, ochozy, prosklené fasády, podhledy a technologie. Uzavření omezí tréninky plavců, vodního póla, plavecké školy, akvabel, vodní záchranné služby i triatlonového týmu.

„Odstávka zkomplikuje život sportovním klubům, které se bez bazénu neobejdou. Proto jsme jim schválili financování nájmů a dopravy do náhradních sportovišť,“ dodala místostarostka Lenka Horejsková.

Největší investicí Třeboně v letošním roce je rozsáhlá oprava místní sportovní haly za více než 120 milionů. Stavební práce začnou v dubnu a potrvají do konce roku. Po celou dobu rekonstrukce bude hala mimo provoz, což nejvíc omezí oddíl házené. Zařízení není v dobrém stavu a přestavba je nutná.

„Hala pochází z osmdesátých let a je opravdu pěkná, ale konstrukčně nešťastná, především z pohledu statiky. Takže je potřeba udělat novou střechu, zateplení, vytápění, vzduchotechniku i rozvody. Bude nás to stát hodně peněz. I když hala zajímá možná desetinu občanů, tak to udělat musíme,“ konstatoval starosta města Jan Váňa. Novinky letos plánují i ve Sportovním a relaxačním centru a na veřejném koupališti Hulák v Prachaticích. Doplnění platebního a odbavovacího systému tam zvýší komfort návštěvníků a také se prodlouží otevírací doba. „Odbavení při vchodu do areálu i při jeho opuštění bude plynulejší a efektivnější. Nově si návštěvníci budou moci dobíjet abonentské vstupenky přes e-shop. Zároveň se propojí a sjednotí platby mezi krytým bazénem a venkovním koupalištěm,“ shrnul ředitel sportovního zařízení Martin Kutlák. Radní města brzy vyhlásí výběrové řízení na zhotovitele modernizace. Ta bude podle odhadů stát město 1,7 milionu korun bez daně.

Nové sportoviště získají obyvatelé píseckého sídliště Jih. Vznikne na místě jednoho ze stávajících asfaltových hřišť u zahrady mateřské školy. „Předpokládané náklady na výstavbu jsou zhruba 3,5 milionu korun bez daně. Pokud bude výběrové řízení úspěšné, stavba hřiště začne v dubnu a potrvá čtyři měsíce,“ uvedl starosta Michal Čapek.

Stávající asfalt nahradí nový tartanový povrch. Vzniknou nová hřiště pro několik míčových sportů – fotbal, házenou, basketbal, tenis, volejbal a nohejbal. Součástí nově vzniklého areálu budou také házenkářské branky s basketbalovými koši a hokejové branky.

Autor: Eva Petrová
  • Nejčtenější

Skotská stalkerka žaluje Netflix. Požaduje tři miliardy korun za to, že jí zničili život

11. června 2024  5:11

Baby Reindeer, v českém znění Sobík, je sedmidílný seriál z produkce Netflixu, který se liší od...

Bubeneč a Dejvice. To jsou siamská dvojčata pražského severozápadu. Vznikla o nich kniha

7. června 2024  4:17

Podívejte se s deníkem Metro na historické fotky, které neznáte. Vybrali jsme je z této publikace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

V „zemi bez potratů“ točit umějí. Barvy zla je solidní krimi, která si zbytečně nese nálepku

7. června 2024

STRÁŽCE STREAMU Na předních příčkách žebříčků sledovanosti streamovacího giganta Netflix v posledních dnech...

Český lev utrpěl nejbrutálnější zářez přesně před 90 lety. Šlo o víc než fotbal

10. června 2024

Musíme vyhrát. Za každou cenu. Zde v Římě. Právě dnes. S těmito myšlenkami usedal do hlediště...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Pohled branou Černé věže. Miluju Prahu a Metro vybírají nejkrásnější veduty

6. června 2024

Podívejte se na obrázek. Tento výhled na Prahu je vám pravděpodobně povědomý. Pánové Lorenz Jansha...

Strakonice měly loni přebytek 90 milionů korun, původně plánovaly schodek

12. června 2024  19:14

Strakonice loni hospodařily s přebytkem zhruba 90 milionů korun, původně plánovaly schodek 82,4...

Při nehodě osobních aut na Rokycansku se odpoledne zranili tři lidé

12. června 2024  19:02

Tři lidé utrpěli dnes odpoledne zranění při dopravní nehodě dvou osobních aut na křižovatce mezi...

Dvůr Králové prodá ŘSD za 41,5 mil. Kč 17 ha pozemků pro stavbu dálnice D11

12. června 2024  18:07

Město Dvůr Králové nad Labem prodá státnímu podniku Ředitelství silnic a dálnic 17 hektarů pozemků...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!