metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Expřítelkyni bil paličkou a bodal. Vzala na mě lahev vína a nůž, hájí se souzený

  18:12
Svoji bývalou družku podle kriminalistů tloukl dvaapadesátiletý muž paličkou na maso. A když se mu pokusila utéct, dostihl ji a chytil za čelist tak silně, že jí poškodil protézu v ústech. Nožem pak ženu bodl do čelisti, krku a levého ramene. Následně jí ukradl hodinky a telefon a pokusil se vybrat peníze z její platební karty. Za pokus o vraždu stanul v úterý před Krajským soudem v Brně.

Ještě po necelém roce od události, při níž loni v srpnu v Břeclavi málem přišla o život, se žena svého bývalého partnera bála tak, že před soudem požádala o výpověď v jeho nepřítomnosti. Soudní znalec vypověděl, že jí po napadení zachránil život včasný zásah lékařky v břeclavské nemocnici.

Žena u soudu požaduje sedm tisíc korun jako náhradu škody za psychickou újmu.

Za příčinu surového napadení označili obžalovaný Vítězslav Š. i jeho bývalá partnerka osobní rozepře, na jejichž příčině se však neshodli. Muž tvrdil, že si do bytu poškozené šel pouze vyříkat, že o něm šíří nepravdy, a snažil se soud přesvědčit, že na něho bývalá přítelkyně vytáhla láhev vína a chystala se ho udeřit. Žena to odmítla, s tím, že se Vítězslav Š. potuloval několik dnů pod jejími okny, a tudíž se ho bála, což také oznámila policii.

„Chtěl jsem dosáhnout toho, aby si uvědomila, že má svůj život, tak ať si ho žije. Žil jsem s ní několik let, tak jsem věděl, jaká je,“ vysvětloval muž důvod své návštěvy. U soudu prohlásil, že před vstupem do bytu zazvonil na zvonek a počkal, až mu žena otevře a pustí ho dovnitř.

Muže soudí za upálení družky. Nic si nepamatuji, jsem nevinný, říká obžalovaný

Podle státního zástupce ženu udeřil do hlavy paličkou na maso, a jakmile se napadená chtěla zvednout ze země, udeřil ji znovu. „Když se na chvíli vzdálil, využila poškozená jeho nepozornosti, postavila se a začala utíkat se současným voláním o pomoc. Před domem ji dostihl, povalil na zem a chytil za čelist takovou silou, že došlo k poničení zubní náhrady. Finským nožem ji pak probodl tvář směrem k dolní čelisti, bodl ji do oblasti krku a způsobil poranění v levém rameni,“ uvedl státní zástupce.

Setkání s agresorem žena popsala úplně jinak než Vítězslav Š. Podle její verze se dovnitř dostal rozbitými dveřmi a v bytě si na ni počkal, než přijde z práce. „Bydlel se mnou pět let, takže věděl, že když se do dveří bouchne, tak se otevřou,“ řekla žena. Když dorazila domů, vyskočil na ni muž zpoza rohu kuchyně. „Nečekala jsem, že bude u mě doma. Potom, co mě udeřil paličkou, jsem mu říkala: Víťo, proč to děláš, co jsem ti udělala tak špatného?“ tvrdila žena.

Konto uhájila nesprávným kódem

Ze společného bydlení s poškozenou se Vítězslav Š. odstěhoval před třemi lety. Právě nábytek a vybavení, které v něm nechal, byl podle obžalovaného také předmětem jejich konverzace.

„Na to vytáhla peněženku, ale řekl jsem, že nic nechci. Začala nadávat na moji ženu, já jí také řekl svoje, a to ji rozčílilo. Vytáhla z kabelky bílé víno a chtěla mě s ním uhodit, ale já jsem uhnul. Pak jsem ji žduchnul, ona spadla čelem na zem, a jak se zvedla, šla do kuchyně pro nůž, se kterým na mě hned zaútočila,“ uvedl obžalovaný.

Nůž prý ženě sebral z ruky a před dům ji následoval proto, aby se šel podívat, zda a jak vážně je poraněná. „Šel jsem hned za ní a viděl, že je zraněná v obličeji. Chtěl jsem ji ošetřit, proto jsem šel zpátky do bytu pro ručník. Ona už tam ale nebyla. Společně s její peněženkou jsem vzal i nůž, který jsem pak před barákem vyhodil do popelnice,“ tvrdil obžalovaný.

Tělo hledané ženy našli policisté po půl roce, z vraždy viní jejího přítele

Proč si vzal z peněženky své bývalé partnerky platební kartu, vysvětlit nedokázal. Uvedl, že znal její PIN, a když dal kartu do bankomatu, podíval se, jaký má na kontě zůstatek.

„Věděl, že mám výplatu. Na PIN se mě ptal a já v tom šoku nemohla mluvit, tak jsem mu ho ukázala na prstech. Byl ale nesprávný,“ oponovala poškozená.

To, že se v domě něco děje, neuniklo její sousedce. „Slyšela jsem z chodby, že někdo vříská. Když jsem vyšla na chodbu, ucítila jsem hrozný zápach alkoholu. Pak jsem slyšela křik, i před domem, a jak muž ženě říká, ať mu odemkne telefon a dá PIN kód,“ uvedla. Polici však nezavolala, jelikož si myslela, že jsou oba aktéři incidentu pod vlivem alkoholu, a nechtěla se mezi ně plést.

Napadená žena se zachránila útěkem na policii. „Byla jsem celá od krve a měla jsem štěstí, protože zrovna vyšli dva policisté. Doběhla jsem k nim a spadla. Pak akorát vím, že zavolali sanitku, dál si nic nepamatuju,“ řekla.

Podle soudního znalce Michala Zeleného nebyla v krku poškozené zasažena žádná céva, která by způsobila masivní krvácení. „Vždy ale vzniká poměrně masivní otok, který je v oblasti krku velmi nebezpečný a v podstatě to, jak zareagovala lékařka v nemocnici Břeclav, když zaintubovala kanylu do dýchacích cest, zachránila poškozené život,“ uvedl Zelený.

Hlavní líčení bude pokračovat 16. května.

Autor:
  • Nejčtenější

Devětkrát týdně? V páru „souložíme“ podstatně častěji. Češi prozradili vše o sexu

14. května 2024

Většina lidí v české kotlině je se svým sexuálním životem spokojená. Dává přednost partnerským...

Polonahé komiksové retro playmate jsou znova v kurzu. Fandům se plní sny

15. května 2024  4:11

Zlatá šedesátá léta a Batman tak, jak ho neznáte? Česká nakladatelství se kromě aktuálních hitů...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Mastné pokuty za koloběžky? Návrh z dílny TSK leží na stolech pražských radnic i magistrátu

13. května 2024  4:57

Městská společnost Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) má od začátku tohoto...

Fotr na tripu: Život na celém světě je v podstatě stejný. O Jižní Koreji nevíme vůbec nic

13. května 2024  15:56

Bývalý dabér, cestovatel, redaktor a jedna z hlavních tváří pořadů Autosalon i Fotr na tripu. Tím...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Vystupte z auta a počítejte. Ať nemusejí zasahovat „opilci z Kobry“. O zácpách rozhodují i tři kostky

14. května 2024  5:29

Pravidlo „tří kostek“. Tak jsme spolu s jedním řidičem tramvají pojmenovali opatření, které může...

Burza filantropie v Královéhradeckém kraji přijímá přihlášky, bude koncem září

19. května 2024  8:10

Druhý ročník Burzy filantropie v Královéhradeckém kraji, která bude 25. září, přijímá přihlášky....

Požár bytu na Vsetínsku způsobil škodu 1,5 mil. Kč, zranily se dvě osoby

19. května 2024  7:49

Škodu 1,5 milionu korun způsobil v sobotu vpodvečer požár bytu v dvojpodlažním domě v Ratiboři na...

Jablonecké muzeum vystavuje cyklus osobností, které ze skla tvoří Janák

19. května 2024  7:45

Muzeum v Jablonci nad Nisou vystavuje cyklus portrétů osobností, které ze skla vytváří František...

Nejsem Adam, ale Šimon, musí občas Mišíkův bubeník vysvětlovat fanouškům

19. května 2024  9:12

Od koncertů pro pár kamarádů a spolužáků až do vyprodaných sálů a na pódia velkých festivalů....

Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky
Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky

Zrychlete vaření s kořenícími pastami Podravka Natur. Usnadní a zjednoduší přípravu pokrmů, protože zeleninu nemusíte čistit ani krájet, ale...