metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Pátek 14. června 2024. Svátek má Roland

Nejnudnější koupaliště? Přichystali novinky, kritici tvrdí, že jsou pro malé děti

  13:22
Do nadcházející letní sezony chystá koupaliště v Havlíčkově Brodě několik novinek. Návštěvníci se mohou těšit na nové pískoviště, odpočinkovou zónu, hřiště na pétanque a hry namalované na chodnících. Nově budou moci zjistit i obsazenost koupaliště. Lidé by však chtěli ještě víc...
Koupaliště nabízí plavecký bazén se šesti drahami, relaxační bazén s řadou...

Koupaliště nabízí plavecký bazén se šesti drahami, relaxační bazén s řadou atrakcí, jako jsou chrliče, divoká řeka, houpací zálivy, plovoucí lekníny či dvanáctimetrová skluzavka a dětské brouzdaliště. Oblíbené jsou velké nafukovací trampolíny u dětského hřiště. | foto: Archiv MÚ Havlíčkův Brod

Na své si na koupališti přijdou především malé děti. Právě pro ně bude určené pískoviště umístěné poblíž bistra. „Pro rodiče v této oblasti vznikne menší odpočinková zóna s novými lavičkami,“ uvedla mluvčí radnice Zuzana Nevoralová.

Děti se dále mohou těšit i na malované hry, jako je panák, čára a další, které naleznou na chodnících uvnitř areálu. Novinkou je hřiště pro pétanque, vybavení si bude možné zapůjčit přímo v areálu. Položen bude i jeden nový chodník pro komfortnější jízdu s kočárkem do odpočinkové zóny u dětských herních prvků.

„Pískoviště a nové hřiště na pétanque představují jen malou část našich snah o modernizaci a zdokonalení zdejších rekreačních zařízení,“ prozradil starosta města Zbyněk Stejskal s tím, že se vedení města zaobírá také plány na vybudování nového krytého bazénu.

Zapomnělo se na starší děti?

Všechny tyto novinky však ocení především ti nejmenší a jejich doprovod. V diskusích na facebookovém profilu města a dalších místních skupinách na to upozorňují někteří návštěvníci koupaliště. Těm v areálu chybí trochu jiné věci.

„Bohužel se úplně zapomnělo na starší děti. Pískovištím dávno odzvonilo a i tak je tam pro malé děti dost herních prvků. Co takhle tobogan? Něco, co starší děti zabaví,“ namítá třeba Lenka Hladíková. „Vždyť děti ani na skluzavce nemůžou jezdit na nafukovacím kruhu, nemůžou dělat salta na nafukovací trampolíně. A vy se chlubíte kreslením na chodník. Pak se nikdo nesmí divit, že mládež tráví čas po parcích, kde vymýšlejí kraviny,“ dodává Hladíková.

„Tohle je nejnudnější koupaliště, kde jsem byl. Co třeba takhle tobogan, aby se větší děti měly jak zabavit? A vy se chlubíte pískovištěm a malováním na chodník?“ přidává se Jan Holešák.

Další diskutující pak kritizují umístění pískoviště na přímé slunce, příliš kluzký povrch v brouzdališti nebo malý dohled nad chováním větších dětí tamtéž. Jsou ale i tací, kteří připravované novinky vítají a těší se na ně.

Technické služby, jež koupaliště provozují, však chystají některé další změny, které by mohli ocenit i teenageři a dospělí. „Od nové sezony mohou návštěvníci vstup na koupaliště platit benefitními Pluxee kartami a také si dopředu zjistit jeho obsazenost na webových stránkách Technických služeb,“ prozradila Nevoralová.

Po rozkliknutí položek sport a rekreace a poté letní koupaliště se návštěvník stránek dostane na nabídku Aktuální obsazenost. Kromě momentálního počtu lidí na letním koupališti s kapacitou až dva tisíce návštěvníků vidí i obsazenost sauny a krytého plaveckého bazénu.

„Tyto novinky jsou dalším krokem k poskytnutí pohodlnějších služeb našim občanům i návštěvníkům. Věřím, že zejména v parných dnech, kdy se kapacita koupaliště rychle zaplní, lidé ocení zejména možnost zjištění obsazenosti koupaliště online,“ dodává místostarostka Marie Rothbauerová.

Dražší vstupné v plánu není

Brodské koupaliště je i přes kritiku vyhledávanou letní atrakcí. Velkou rekonstrukcí prošlo v roce 2018, kdy byly původní betonové bazény s keramickým obkladem nahrazeny nerezovými vanami. Koupaliště nabízí plavecký bazén se šesti drahami, relaxační bazén s řadou atrakcí, jako jsou chrliče, divoká řeka, houpací zálivy, plovoucí lekníny či dvanáctimetrová skluzavka a dětské brouzdaliště. Oblíbené jsou velké nafukovací trampolíny u dětského hřiště.

Vstupné do areálu by mělo být letos stejné jako v loňském roce. Zdražení, alespoň podle údajů na webových stránkách Technických služeb, se neplánuje.

Základní celodenní vstupné pro dospělého činí 95 korun, mládež do 15 let a senioři platí 65 korun. Zdarma mohou dovnitř děti do 110 centimetrů výšky. Koupaliště ale zároveň nabízí celou řadu slev při kratší návštěvě, pro rodiny s dětmi nebo pro abonenty.

Havlíčkobrodské koupaliště je prozatím zavřené. O zahájení provozu rozhodne v první řadě vhodné počasí. Obvykle rekreační zařízení brány otevírá během června a provoz končí v září.

14. srpna 2015

  • Nejčtenější

Skotská stalkerka žaluje Netflix. Požaduje tři miliardy korun za to, že jí zničili život

11. června 2024  5:11

Baby Reindeer, v českém znění Sobík, je sedmidílný seriál z produkce Netflixu, který se liší od...

Motorkáři vstupují do kin. Hardy s Butlerem se obléknou do kůže a zvou do minulosti

12. června 2024  9:23

Retro gangsterka chce příští čtvrtek nalákat diváky na známé tváře na originální zápletku. Užijete...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Bubeneč a Dejvice. To jsou siamská dvojčata pražského severozápadu. Vznikla o nich kniha

7. června 2024  4:17

Podívejte se s deníkem Metro na historické fotky, které neznáte. Vybrali jsme je z této publikace...

V „zemi bez potratů“ točit umějí. Barvy zla je solidní krimi, která si zbytečně nese nálepku

7. června 2024

STRÁŽCE STREAMU Na předních příčkách žebříčků sledovanosti streamovacího giganta Netflix v posledních dnech...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Český lev utrpěl nejbrutálnější zářez přesně před 90 lety. Šlo o víc než fotbal

10. června 2024

Musíme vyhrát. Za každou cenu. Zde v Římě. Právě dnes. S těmito myšlenkami usedal do hlediště...

V pražských Vršovicích srazilo seniora na přechodu auto, na místě zemřel

14. června 2024  10:52

Ráno došlo ve Vršovické ulici v Praze 10 ke střetu osobního vozu s chodcem. Přibližně 70letý muž...

Pod vrchol Ještědu se začnou šplhat autobusy, na úzké silnici bude těsno

14. června 2024  10:22

Autobus místo lanovky. Na Ještěd se začnou od soboty šplhat turistické autobusy. Jejich řidiči si...