metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 25 °C

Neděle 23. června 2024. Svátek má Zdeňka

Klicperovo divadlo v H.Králové v sezoně 2024/2025 nabídne šest premiér

  9:29
ilustrační snímek | foto: Metro.cz

Klicperovo divadlo v Hradci Králové v nové divadelní sezoně 2024/2025 nabídne šest premiér. První bude Král Lear Williama Shakespeara v režii Michala Háby, kterou divadlo uvede 5. října. ČTK o tom dnes informoval mluvčí divadla Martin Sedláček. V uplynulé sezoně 2023/2024 divadlo nabídlo osm premiér.

"Čtyři tituly budou světovou premiérou, jeden titul bude premiérou českou a v jednom případě se bude jednat o světovou klasiku, ale upravenou na míru přímo pro hradecký soubor," sdělil Sedláček.

Druhou premiérou bude britská komedie "50 způsobů, jak se rozejít", kterou bude režírovat Petr Štindl ve Studiu Beseda. Divadlo ji uvede 18. října. Půjde o českou premiéru.

V polovině prosince divadlo ve světové premiéře uvede inscenaci hry A pak usnu a vstanu v režii Pavla Kheka, kde se živě představí hudební skupina Razam a deset členů Filharmonie Hradec Králové.

Čtvrtou novinkou bude 24. ledna 2025 inscenace Slučitelné díly v režii Tomáše Ráliše ve Studiu Beseda. "Režisér Tomáš Ráliš si v letošní sezoně vydobyl přízeň diváků inscenací Vyhubyt a my na ní navážeme jeho druhou autorskou inscenací. Čtvrtá premiéra sezony nabídne nejen ryze současné téma nahlížené očima mladého talentovaného autora a režiséra, ale také spoluúčast populárního rapového dua P/\st, které rozezní Studio Beseda," uvedl Sedláček.

Ve světové premiéře uvede divadlo autorský projekt Kafka (IS NOT DEAD). Klicperovo divadlo představí v této inscenaci Franze Kafku jinak, a to Kafku se smyslem pro humor a ironii, Kafku sportujícího a plovajícího denně ve Vltavě. Premiéra bude 5. dubna 2025 na hlavní scéně.

Šestou a zároveň poslední premiérou sezony 2024/2025 bude 3. května 2025 pokračování úspěšné inscenace Prašina. "Druhý díl je ještě napínavější než ten první a Prašina 2 – Černý merkurit v režii Pavla Kheka zavede naše hrdiny do nejnebezpečnější části Prašiny tzv. Krchleb," řekl Sedláček.

Kromě šesti novinek se diváci mohou těšit na festivaly Čekání na Václava, na Mezinárodní divadelní festival Regiony, ale také na pokračování spolupráce s Filharmonií Hradec Králové v cyklu Dobrodružství s orchestrem. V programu jsou i tradiční akce jako happening 17. listopadu či Klicperův Kapr.

"Pokračovat budeme také v Divadelním kvízu, který se stal novinkou minulé sezony a úspěšně se dvakrát uskutečnil ve Studiu Beseda," uvedl Sedláček.

Prodej předplatného startuje ve čtvrtek 13. června. Klicperovo divadlo nabízí v sezoně 2024/2025 předplatné pro všechny věkové kategorie diváků. Předplatitelé kromě přednostního zajištění míst a slevy na vstupném získávají proti běžným návštěvníkům řadu zajímavých výhod, uvedlo divadlo.

Autor: ČTK
  • Nejčtenější

Zastávky autobusů budou na znamení. Strach cestujících mírní organizátor dopravy i humorem

17. června 2024  4:24

„Zakrněl vám váš stopovací palec? Nevadí. I vy máte na zastávce superschopnost zastavit si autobus....

Velká sláva na kraji Prahy. Petrovice mají trolejbusovou linku. Jezdí v úterý a v dubnu

18. června 2024  13:50

V klidné a úzké Ampérově ulici v pražských Petrovicích narazíte na několik sloupků s jízdním řádem...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

19. června 2024

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat...

V Česku prakticky nenarazíte na skutečně luxusní hotely, říká youtuber Husička

21. června 2024

Jmenuje se Jindřich Husička, ale fanoušci jeho videí na YouTube jej znají hlavně jako Pana...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...