metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 30 °C

Středa 26. června 2024. Svátek má Adriana

Světový den včel

  8:00
Botanická zahrada v Liberci připravila ve spolupráci s Českým svazem včelařů program ke příležitosti Světového dne včel. V zahradě budou probíhat aktivity pro děti, prodej včelích produktů, medonosných rostlin a včelařského vybavení, divadlo a připravené je i občerstvení. Akce proběhne v neděli 19. května od 8 do 18 hodin.
| foto: Václav Šálek

Jablonec nad Nisou

V Eurocentru budou řádit obří roboti
Realističtí roboti Transformers ovládnou v sobotu 18. května od 10 hodin jablonecké Eurocentrum. Měří neuvěřitelných 2,9 metru, mluví a při show střílí z obřího kouřového kanonu. V této show děti nejsou jen dav ve tmě, ale jsou přímou součástí dění na pódiu. Akce proběhne od 10 do 11 hodin, vstupné je na místě 360 korun. Po podívané na pódiu bude následovat individuální setkání, kdy roboti přijdou mezi děti.

Železný Brod

Závody ve vodním slalomu na Paraplíčku
V sobotu a v neděli se uskuteční závody ve vodním slalomu v areálu Paraplíčko, který se nachází nedaleko Železného Brodu. Na vodu se pustí závodníci všech věkových kategorií. K občerstvení bude pro zájemce tradiční buřtguláš, buřty na pivu, těstovinové saláty a ostatní dobroty. K pití nealko i točené pivo. Akce proběhne v sobotu i v neděli od 9 hodin.

Horní Libchava

Zámek obsadí pohádkový festival
Především rodiny s dětmi mohou v sobotu a v neděli zamířit na zámek v Horní Libchavě na nejpohádkovější festival s oblíbenými postavičkami, princeznou ze mlejna Andreou Černou, kouzelníkem a klauny. Návštěvníky čekají i animační programy, dílničky, ohňová show, ohňostroj i pohádkové prohlídky zámku. Festival pohádek začíná dnes v 10 hodin, potrvá do neděle do 18 hodin.

Liberec

Krajský den rodiny
Oslava Mezinárodního dne rodiny a poděkování náhradním rodičům, kteří pečují o děti, jež nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. Takový je účel akce Krajský den rodiny v Liberci. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení kapely O´Band a divadelní představení Šel zahradník do zahrady Divadélka Koloběžka. Zájemci si mohou v průběhu akce vyzkoušet jednoduchý kvíz o pěstounství a zúčastnit se slosování o ceny. Akce proběhne v sobotu 18. května od 15 do 17.30 na nádvoří Liebiegova paláce.

Očarované balónky
Nejsou v tom žádné čáry ani nadpřirozené schopnosti lektorů. V laboratoři liberecké iQlandie dokážou balónky zpívat, samy se nafukovat a neprasknou, ani když si na ně stoupne tatínek. Ani když se je pokusíte propíchnout stovkou pěkně ostrých hřebíků. A možná zvládnou i roztančit škrobovou bažinu. Nevěříte? Přijďte si vyzkoušet zábavné balónkové triky pod vedením dvou věhlasných kejklířek – Fyziky a Chemie. Očarované balónky mohou návštěvníci libereckého vědeckého centra pozorovat i tento víkend - v sobotu i v neděli od 14 do 15 hodin. Pokusy budou probíhat v laboratoři ve druhém podlaží.

Jičín

Valdštejnské slavnosti
Od čtvrtka až do neděle obsadily Jičín Valdštejnské slavnosti. Návštěvníci se mohou těšit na rytířské hry, hostiny a bankety, vystoupí všelijací muzikanti, kejklíři, tanečníci a potulní herci. Atmosféra slavností se inspiruje v poznatcích o období vrcholného baroka, a tak se připomínají vítězství vévody Albrechta z Valdštejna i jeho velkolepé stavební plány. Průvod družiny Albrechta z Valdštejna a jeho dvora projde v sobotu 18. května v 10.20 lipovou alejí přes pěší zónu na Valdštejnovo náměstí. Tady ho v 11 hodin přivítá purkmistr. Celodenní bohatý program ukončí v sobotu ve 21 hodin barokní zahradní slavnost s benátským ohňostrojem. Více informací zde.

Kamenický Šenov

Za kvetoucí měsíčnicí
V sobotu 18. května mohou lidé vyrazit na 24.ročník tradiční turistické a cykloturistické akce s názvem Za kvetoucí měsíčnicí. Trasa vede nádhernou přírodou okolí Kamenického Šenova, Lužickými horami a Národním parkem České Švýcarsko. Pěší trasy měří od 3 do 50 kilometrů, ty cyklistické jsou v délce 42 a 60 kilometrů. Pěší trasy 3, 9 a 14 km budou navíc spojeny s jízdou retrobusy. Trasa 24 km s jízdou Sklářskou lokálkou. „Přijďte se podívat na místa, kde se natáčela třeba Pyšná princezna, Hodinářův učeň nebo fantasy seriál Kolo času a samozřejmě na měsíčnici vytrvalou, jejíž největší výskyt v ČR je v přírodní rezervaci Líska,“ zvou organizátoři. Start a cíl je v kině Hvězda v Kamenickém Šenově. Akce trvá od 6 do 19 hodin.

Autor: mc
  • Nejčtenější

Kliďte se z cesty. Jede „šlechta na kolečkách“, často opilá a lidé se jí bojí.

25. června 2024  6:50

Elektromobilitu v „malém“ žádný Brusel neinicioval. Přesto se rozvíjí takovým tempem, že už se...

Velká sláva na kraji Prahy. Petrovice mají trolejbusovou linku. Jezdí v úterý a v dubnu

18. června 2024  13:50

V klidné a úzké Ampérově ulici v pražských Petrovicích narazíte na několik sloupků s jízdním řádem...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Víte, kudy a jak jezdívaly železniční vagony ze Smíchova na Florenc? Neuvěříte

23. června 2024  11:43

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči...

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

19. června 2024

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Praha není nejdražší. Při placení vás „vykostí“ nejvíc ve středních Čechách

24. června 2024  6:09

Zastrčený kout Krušných hor. Vyhledávaný hotel se stylovou restaurací. Tady to bude pálka, napadne...

Z letiště se létá sice víc, na dvě místa se však turisté z něj nakonec nedostanou

25. června 2024  20:32

Z letiště v Českých Budějovicích vypraví letos v létě společnost Smartwings více letů než v minulé...

Muzeum v Sušici otevřelo výstavu děl z ručně tvarovaného skla Martina Janeckého

25. června 2024  18:55

Výstavu plastik sklářského výtvarníka Martina Janeckého otevřelo dnes Muzeum Šumavy v Sušici....

Lidovci na Vysočině chtějí v krajských volbách obhájit šest mandátů

25. června 2024  18:41

Plánem KDU-ČSL na Vysočině je obhájit v podzimních krajských volbách alespoň šest současných...

Zoo v Děčíně a v Ústí nad Labem nabídnou za vysvědčení zvýhodněné vstupné

25. června 2024  18:32

Zoologická zahrada v Děčíně nabídne v pátek dětem za vysvědčení vstupné zdarma, v Ústí nad Labem...

Rozdáváme plenky pro citlivou pokožku ZDARMA
Rozdáváme plenky pro citlivou pokožku ZDARMA

Hledáte pro svá miminka spolehlivou ochranu a chcete, aby se cítila jako v bavlnce? Nyní máte jedinečnou příležitost zapojit se do testování nových...