metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Čtvrtek 13. června 2024. Svátek má Antonín

Omezení pro řidiče. Rozsáhlá série oprav čeká dálnice i ulice měst v regionu

  11:22
S nástupem příznivého počasí se správci silnic v Olomouckém kraji ve velkém pustili do nezbytných oprav. Řidiči tak musejí počítat s možným zdržením kvůli uzavírkám. Cestáři pracují například na silnicích první třídy na Přerovsku, na dálnici D35 mezi Mohelnicí a Olomoucí nebo na D46 mezi Prostějovem a krajským městem.

Větší foto
ilustrační snímek | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Práce spojené s uzavírkami využívaných ulic jsou naplánované též v Olomouci, Přerově nebo Hranicích. Omezení už začali zažívat šoféři i cestující na dálnici D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí.

Podobné opravy se zde uskutečnily v protisměru v minulém roce, letos se práce postupně posouvají směrem na Litovel a Loštice, kdy je provoz veden levým jízdním pruhem sníženou rychlostí. Je-li dobré počasí, začínají dělníci vybrané firmy obvykle v 7 hodin ráno. Omezení mají skončit 12. června.

Těžká technika se od neděle objeví i u Třebovské ulice v Mohelnici, a to kvůli reklamační opravě sjezdů a nájezdů. Jejím spouštěčem byla pravidelná kontrola stavu silnice první třídy.

Asfalt firma vymění na třech místech, kde se potkává dálnice D35 se silnicí I/35. Práce potrvají zhruba týden a přinesou dopravní změny.

Odstartovala oprava „Hanácké dálnice“

Už včera odstartovala oprava takzvané Hanácké dálnice D46 mezi Prostějovem a Olomoucí, jež patří k nejvytíženějším úsekům v kraji – denně tudy projede na čtyřicet tisíc vozidel. Odstraňování nerovností v pravém pruhu a pokládka nových asfaltových vrstev potrvá do poloviny příštího týdne.

Od prvního červnového týdne pak začnou také opravy silnice I/35 mezi Teplicemi nad Bečvou a Miloticemi nad Bečvou. Dopravu usměrní policisté či semafory.

„Snahou všech zúčastněných stran bude co nejméně ovlivňovat provoz. Termíny či dopravní opatření mohou být upraveny vlivem počasí nebo podle vývoje stavby,“ uvedl mluvčí krajské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal k opravám na jihovýchodě kraje za zhruba 13,5 milionu korun.

„Příkladem je odstranění semaforů mimo pracovní dobu anebo v čase provádění činností mimo komunikaci,“ doplnil.

Kolony se čekají v řadě měst

Na zpomalení nebo i kolony se musejí lidé připravit též v řadě měst. Například v Přerově v pondělí začala oprava ulice Komenského, ŘSD nechává na frekventované silnici opravit asfaltové vrstvy. Průjezd je v části ulice úplně uzavřen, řidiči musejí na objížďku hlavními tahy kolem centra ulicemi Tovární, Durychova a 9. května.

„Úplná uzavírka je od křižovatky s ulicí Palackého vlevo. Vpravo zůstává silnice průjezdná, a to ve směru Komenského, Velké Novosady a naopak,“ upřesnil náměstek primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Zaslepena je rovněž ulice Kratochvílova a Wurmova, vždy ve směru na ulici Komenského. Objížďky platí i pro autobusy, práce skončí tuto sobotu.

Výmoly opět obsadily silnice, řidiči na Hané jimi musejí kličkovat dvacítkou

S novým týdnem spustilo ŘSD rovněž opravy v Hranické ulici a na třídě Československé armády v Hranicích. Místem lze projet, provoz řídí semafory a dočasné dopravní značení. Zároveň je nově příjezd do Hranic od Bělotína zúžen do jednoho ze dvou jízdních pruhů.

Kromě toho navíc řidiče projíždějící v Hranicích ode dneška čeká zúžení i při opravě Olomoucké ulice u benzinové stanice Orlen směrem z centra. Stejně tak nepůjde využít sjezd z Bělotínské na třídu 1. máje. Omezení mají v Hranicích skončit do týdne.

Zpomalení provozu lze ode dneška čekat kvůli asfaltování i při průjezdu Hustopečemi nad Bečvou, od zítřka se přidají práce v Kokorách.

„Od čtvrtka do 7. června potrvá oprava silnice I/55 v Kokorách ze strany od Přerova u ubytovny ZD Kokory, kde bude v případě nutnosti stavby zúžena do jednoho pruhu v každém směru s kyvadlovým režimem a semafory,“ sdělil Mazal.

V Olomouci přibrzdí řidiče stavba cyklostezek i rozšíření zóny 30

Tento týden znamená začátek několika dopravních staveb a oprav i na frekventovaných místech v Olomouci. Nepůjde například projet mezi poli z Hejčína na Lazce a Černovír, a to kvůli opravě silnice od kruhového objezdu k Lazecké.

„Křižovatka bude po celou dobu stavebních prací průjezdná, úplná uzavírka se bude týkat pouze opravovaného úseku a potrvá do 3. června,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Doleželová.

Dopravu včetně cyklistů zasáhnou i práce na budování cyklostezek v ulicích Vídeňská a Aksamitova, konkrétně půjde o zlepšení vjezdu do Smetanových sadů. Práce potrvají na různých místech kolem parku až do srpna.

Ubrat, v tomto případě už natrvalo, nově musí řidiči i v Krapkově ulici a na třídě Svornosti.

„Od pondělí jsou zahrnuty do zóny 30, která je nyní v lokalitě ohraničena ulicemi Foerstrova, třída Míru, Litovelská, Krapkova a Štítného,“ shrnula Doleželová.

9. března 2024

  • Nejčtenější

Skotská stalkerka žaluje Netflix. Požaduje tři miliardy korun za to, že jí zničili život

11. června 2024  5:11

Baby Reindeer, v českém znění Sobík, je sedmidílný seriál z produkce Netflixu, který se liší od...

Bubeneč a Dejvice. To jsou siamská dvojčata pražského severozápadu. Vznikla o nich kniha

7. června 2024  4:17

Podívejte se s deníkem Metro na historické fotky, které neznáte. Vybrali jsme je z této publikace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

V „zemi bez potratů“ točit umějí. Barvy zla je solidní krimi, která si zbytečně nese nálepku

7. června 2024

STRÁŽCE STREAMU Na předních příčkách žebříčků sledovanosti streamovacího giganta Netflix v posledních dnech...

Český lev utrpěl nejbrutálnější zářez přesně před 90 lety. Šlo o víc než fotbal

10. června 2024

Musíme vyhrát. Za každou cenu. Zde v Římě. Právě dnes. S těmito myšlenkami usedal do hlediště...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Pohled branou Černé věže. Miluju Prahu a Metro vybírají nejkrásnější veduty

6. června 2024

Podívejte se na obrázek. Tento výhled na Prahu je vám pravděpodobně povědomý. Pánové Lorenz Jansha...

Moc bouráte, vytýkají v Brně řidičům MHD. I proto jim zakázali rádio

13. června 2024

Devět cestujících loni skončilo v nemocnici, když se poblíž brněnské zastávky Krematorium srazily...

ČT: Kauza vraždy Anežky Hrůzové před 125 lety se znovu otevírat nebude

12. června 2024  21:33

Kauzu vraždy Anežky Hrůzové starou 125 let jihlavské státní zastupitelství opět odmítlo otevřít....

Strakonice měly loni přebytek 90 milionů korun, původně plánovaly schodek

12. června 2024  19:14

Strakonice loni hospodařily s přebytkem zhruba 90 milionů korun, původně plánovaly schodek 82,4...