metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Čtvrtek 13. června 2024. Svátek má Antonín

I takhle může vypadat městský festival

  9:00
Do KAMEN!CE přijedou Digitalism (DE), Jana Kirschner (SK), Dan Bárta nebo MC Gey

| foto: Jakub Červenka

Na festivalu KAMEN!CE od 6. do 8. června 2024 vystoupí v rámci čtvrtého ročníku multižánrové akce pro celou rodinu více než 50 interpretů. Vedle kapel zvučných jmen se představí zástupci české a zahraniční alternativní scény. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

KAMEN!CE vyniká širokým hudebním záběrem. Koncept třídenní oslavy hudby v samém srdci města se silným geniem loci je důvodem, proč do srdce Českého Švýcarska každoročně míří návštěvníci z celé České republiky i okolních zemí. I letos pro ně celkem na dvou stagích zahrají čerství držitelé Andělů, české a zahraniční legendy a talenti, kteří tvoří mladou českou a slovenskou alternativní scénu.

Jedinečná hudební dramaturgie

Jako headlineři na festival zavítají německé elektronické duo Digitalism (DJ set), Dan Bárta & Illustratosphere, Jana Kirschner, MC Gey, PSH či Pam Rabbit. Účast potvrdili také australští indie popoví Teenage Dads a ze Slovenska dorazí například producent elektronické hudby FVLCRVM či tanečně-industriální Berlin Manson. Po třech letech se do České Kamenice ve své dosud nejvyzrálejší a nejhravější formě vrátí pražští Good Times Only. Celé dění uzavře festivalová stálice DJ ŠatySVlečkou.

Zahraje i kapela Davida Žbirky Sunnbrella, Ametyst, tedy nová kapela producenta elektronické hudby Davida Doubka alias Ventolina, nebo česká reprezentantka v Eurovizi Aiko. V programu mají své místo rovněž vítězka Startéru Radia Wave Máří, legenda industriálního rapu s texty Lubomíra Typlta WWW NEUROBEAT, David Kraus s kapelou Gipsy Brothers a letošní držitelka ceny Anděl v kategorii Alternativa a elektronika Anna Vaverková.

„Jsme přesvědčení, že i letošní line up je ukázkou toho, že také menší město může mít skvělý festival s kvalitní dramaturgií a neopakovatelnou atmosférou pro všechny, a to nehledě na věk, sociální původ, barvu pleti, gender či sexuální orientaci. Věříme, že právě na takové akci lze dávat prostor mladým a nadějným umělcům. Dramaturgii tak nestavíme pouze na několika známých jménech, které už lidi viděli mnohokrát. Naši diváci na festival přijíždějí objevovat, za což jsme jim vděční,“ říká vedoucí produkce Martin Šolc.

Doprovodný program pro všechny generace

Festival KAMEN!CE myslí na všechny věkové kategorie. Zajímavý program je připraven jak pro děti, tak pro starší návštěvníky. Těm v sobotu 8. června v restauraci U Slunce zahraje dechovka, a kromě večerního mejdanu si užijí například besedu se známým věštcem Vlastíkem Plamínkem či souboj ve hře bingo.

Letošní ročník festivalu, jehož loňská návštěvnost se pohybovala kolem šesti tisíc osob, přináší několik novinek. Malá stage se přesouvá od Domu kultury na nádvoří místního zámku. „Kulturák“ díky tomu poskytne více prostoru pro doprovodný program v podobě debat, promítání filmů i oblíbené děčínské talk show Silný řeči. Vyrazit tam můžete i na Karaoke s Bertem z Bert & Friends.

Příjemné zázemí pro návštěvníky

Rok od roku se rozvíjí také zázemí pro návštěvníky. Na pestré menu láká food zóna, kde budou k ochutnání například burgery #zestanku, vítěze Burgerfestu z roku 2022 a 2023, nebo oblíbená rolovaná zmrzlina od EasyRolls. Stanové městečko bude jako každý rok umístěno v klidné části města, tedy u lesa a v bezprostřední blízkosti městského koupaliště. Registrace do něj jsou již otevřené. Více informací k přihlašování je uvedeno na webových stránkách festivalu a na jeho profilech na sociálních sítích. I letos organizátoři pro návštěvníky nachystali tradiční festivalový playlist s názvem KAMEN!CE 2024. Více než tříhodinové pásmo songů od interpretů, kteří letos navštíví KAMEN!CI, si fanoušci mohou poslechnout už teď na platformě Spotify.

Jedinečný dojem z celé akce podtrhuje místo, na kterém se festival odehrává. Stage i zázemí pro doprovodný program se nachází přímo v centru České Kamenice, a návštěvníci tak mají na dosah skvosty, jakými jsou poutní kaple Narození Panny Marie nebo letos obnovený orloj se skleněnými postavami. Okolí města vybízí k procházkám do přírody. Střetávají se tu totiž hned tři chráněné krajinné oblasti. Pohádkové České Švýcarsko, drsné Lužické hory a tajemné České středohoří.

Kompletní program festivalu najdete na: https://www.festivalkamenice.cz

  • Nejčtenější

Skotská stalkerka žaluje Netflix. Požaduje tři miliardy korun za to, že jí zničili život

11. června 2024  5:11

Baby Reindeer, v českém znění Sobík, je sedmidílný seriál z produkce Netflixu, který se liší od...

Bubeneč a Dejvice. To jsou siamská dvojčata pražského severozápadu. Vznikla o nich kniha

7. června 2024  4:17

Podívejte se s deníkem Metro na historické fotky, které neznáte. Vybrali jsme je z této publikace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

V „zemi bez potratů“ točit umějí. Barvy zla je solidní krimi, která si zbytečně nese nálepku

7. června 2024

STRÁŽCE STREAMU Na předních příčkách žebříčků sledovanosti streamovacího giganta Netflix v posledních dnech...

Český lev utrpěl nejbrutálnější zářez přesně před 90 lety. Šlo o víc než fotbal

10. června 2024

Musíme vyhrát. Za každou cenu. Zde v Římě. Právě dnes. S těmito myšlenkami usedal do hlediště...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Pohled branou Černé věže. Miluju Prahu a Metro vybírají nejkrásnější veduty

6. června 2024

Podívejte se na obrázek. Tento výhled na Prahu je vám pravděpodobně povědomý. Pánové Lorenz Jansha...

Moc bouráte, vytýkají v Brně řidičům MHD. I proto jim zakázali rádio

13. června 2024

Devět cestujících loni skončilo v nemocnici, když se poblíž brněnské zastávky Krematorium srazily...

ČT: Kauza vraždy Anežky Hrůzové před 125 lety se znovu otevírat nebude

12. června 2024  21:33

Kauzu vraždy Anežky Hrůzové starou 125 let jihlavské státní zastupitelství opět odmítlo otevřít....

Strakonice měly loni přebytek 90 milionů korun, původně plánovaly schodek

12. června 2024  19:14

Strakonice loni hospodařily s přebytkem zhruba 90 milionů korun, původně plánovaly schodek 82,4...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...