metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 27 °C

Úterý 25. června 2024. Svátek má Ivan

Litoměřické pochody

  10:00
Sobotu si můžete zpříjemnit na 45. ročníku turistické akce Litoměřické pochody. Na výběr bude z šesti tras v délce od 8 do 38 km, které vás zavedou třeba na vrch Radobýl, vyhlídku Kalvárie, zříceninu hradu Kamýk (na snímku) a další. Více informací najdete na webu města Litoměřice.
| foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Cínovec

Sraz vojenské techniky
Historickou vojenskou techniku si můžete v sobotu 18. května prohlédnout na bývalém fotbalovém hřišti na Cínovci na Teplicku. V 8 hodin vozy vyjedou na spanilou jízdu. Návrat je ve 13 hodin, kdy vás čeká výstava vojenské techniky, uniforem, zbraní či modelů. Uvidíte také střelbu z airsoftových zbraní. Ve 14 hodin proběhne ceremoniál u pomníku amerických letců a lidických žen. Po celou akci bude možné zakoupit občerstvení, děti se budou moci vydovádět na dětském hřišti. Vstup na akci je zdarma.

Raná

Slavnosti stepí
Zážitkovou naučnou stezku, odchyt ptáků, pozorování syslů, ukázky historických řemesel, exkurze s botanikem a zoologem či ukázku domácích zvířat si užijete v sobotu 18. května od 10 do 17 hodin na slavnostech stepí na Rané u Loun. Těšit se můžete také na prezentaci leteckých modelářů a připravena bude i výstava ovčích plemen. Budete mít také možnost vidět, jak se stříhají ovce nebo jak se ovládají stáda s pomocí ovčáckých psů. O hudbu se postará skupina Zfleku, která vystoupí v 15 hodin. Vstupné se neplatí.

Ctiněves

Pouť českého anděla
V sobotu 18. května můžete vystoupat na bájnou horu Říp a pak si užít pestrý program ve Ctiněvsi na Litoměřicku. Zahájení akce se koná v 10 hodin před kostelem svatého Matouše, následovat bude výšlap pod rotundu svatého Jiří na Řípu. Celkem pětikilometrové putování bude zakončeno opět ve Ctiněvsi, kde vás od 13 hodin čeká bohatý program. Pro děti bude připravené loutkové divadlo, ukázka řemesel, tvořivé dílny a různé dobroty či tombola. Ke zhlédnutí tu bude i ukázka lovecké kynologie. Účast je zdarma.

Teplice

Cirkusácká pohádka
Na humornou pohádku v podání divadla Láryfáry můžete se svými dětmi zajít v neděli 19. května do Krušnohorského divadla v Teplicích. V představení plném písniček z bláznivého cirkusového prostředí uvidíte, co vše se děje za oponou cirkusu Francesco, kde panují podivné poměry. Tvrdou rukou tu vládnou principál Francesco a jeho žena Dulcinela. Proč utekli lvi? Proč se hadí žena urazila? Proč už tady neskáčou opice? To vše zjistíte se svými dětmi od 10.30 hodin. Vstupenky stojí 150 korun.

Děčín

Městské slavnosti
Tradiční Historický trh májový, který je součástí oblíbených Městských slavností, mohou navštívit zájemci v Jižních zahradách zámku v Děčíně v sobotu i v nedeli od 10 hodin. Chybět nebude středověká hudba, kejklíři, šermíři, tanečníci ani katovna. Vstupné je 60 a 40 korun. Součástí trhů bude rovněž výstava prací ze soutěže floristů Děčínská kotva. Dnes v 15 hodin na Mariánské louce se navíc během velkolepé bitvy pokusí dobýt Děčín husité. Nedaleké Smetanovo nábřeží zase dnes od 10 hodin nabídne akci s názvem Mladé Labe. Jde o volnočasovou přehlídku hlavně kroužků místního domu dětí a mládeže. Zapojit se však půjde i do řady soutěží či se podívat na ukázky složek Integrovaného záchranného systému.

Kadaň

Food Festival
Bavorské, žemlovo-tvarohové, marcipánové či tyrolské knedlíky a další laskominy můžete ochutnat na Food Festivalu, který se koná v neděli od 10 do 17 hodin na Mírovém náměstí v Kadani. Vaše chuťové pohárky potěší hvězdní kuchaři Tomáš Kalina, Jan Wiesner, Oskar Klanert, Ondřej Koráb a Martin Skýba. Hostem festivalu bude herec Zdeněk Podhůrský (na snímku), který připraví salát se zeleninovými knedlíčky a restovaným tofu. O hudbu se postará kapela Crazy Dogs. Vstup je zdarma. Zájemci o speciální degustační menu od kuchařských es si mohou v turistickém informačním centru koupit food kartu za 350 korun.

Údlice

Májové slavnosti
Zámecká zahrada v Údlicích u Chomutova v sobotu od 10.30 hodin hostí Májové slavnosti. Jejich součástí bude vystoupení maskotů Tlapkovy patroly, dechového orchestru Veselá krušnohorská muzika, folklorního souboru Krušnohor, rockovo-grungeové kapely The Wishlist nebo skupiny Duo Akustiko. Zazní také brazilské rytmy v podání hudebního dua Marie a Devanil. Těšit se můžete i na rukodělný jarmark, cukrovou vatu, malování na obličej nebo si budete moci vyzkoušet jízdu na koni. Děti pobaví balonkování s Pepe a Pipi. Pro nejmenší pak bude k dispozici rovněž skákací hrad, který bude v rámci vstupného zdarma. Vstupenky stojí dospělého 50 korun, děti 100 korun.

Autor:
  • Nejčtenější

Velká sláva na kraji Prahy. Petrovice mají trolejbusovou linku. Jezdí v úterý a v dubnu

18. června 2024  13:50

V klidné a úzké Ampérově ulici v pražských Petrovicích narazíte na několik sloupků s jízdním řádem...

Kliďte se z cesty. Jede „šlechta na kolečkách“, často opilá a lidé se jí bojí.

25. června 2024  6:50

Elektromobilitu v „malém“ žádný Brusel neinicioval. Přesto se rozvíjí takovým tempem, že už se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Víte, kudy a jak jezdívaly železniční vagony ze Smíchova na Florenc? Neuvěříte

23. června 2024  11:43

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči...

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

19. června 2024

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...} {LABEL}

Praha není nejdražší. Při placení vás „vykostí“ nejvíc ve středních Čechách

24. června 2024  6:09

Zastrčený kout Krušných hor. Vyhledávaný hotel se stylovou restaurací. Tady to bude pálka, napadne...

Z letiště se létá sice víc, na dvě místa se však turisté z něj nakonec nedostanou

25. června 2024  20:32

Z letiště v Českých Budějovicích vypraví letos v létě společnost Smartwings více letů než v minulé...

Muzeum v Sušici otevřelo výstavu děl z ručně tvarovaného skla Martina Janeckého

25. června 2024  18:55

Výstavu plastik sklářského výtvarníka Martina Janeckého otevřelo dnes Muzeum Šumavy v Sušici....

Lidovci na Vysočině chtějí v krajských volbách obhájit šest mandátů

25. června 2024  18:41

Plánem KDU-ČSL na Vysočině je obhájit v podzimních krajských volbách alespoň šest současných...

Zoo v Děčíně a v Ústí nad Labem nabídnou za vysvědčení zvýhodněné vstupné

25. června 2024  18:32

Zoologická zahrada v Děčíně nabídne v pátek dětem za vysvědčení vstupné zdarma, v Ústí nad Labem...

CEBYT Krkonoše s.r.o.
Administrativní správce nemovitosti

CEBYT Krkonoše s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč