metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / -1 °C

Pátek 1. prosince 2023. Svátek má Iva
Strakonické slalomy zvou na Otavu zkušené závodníky i úplné začátečníky | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Strakonické slalomy zvou na Otavu zkušené závodníky i úplné začátečníky

Komerční sdělení O víkendu 1. a 2. července se centrum dění ve Strakonicích přesune z rozpálených městských ulic k chladivé vodě. Přírodní peřej na Horním Podskalí bude hostit další ročník Strakonických slalomů – populární akce, do níž se mohou zapojit nejen ostřílení vodáci, ale ve speciálně ustavené kategorii i hobbíci.

Akce se také v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Strakonické slalomy zvou na Otavu zkušené závodníky i úplné začátečníky

Před rokem jsme měli účast 280 lodí, ale byla tam termínová kolize s jiným závodem, takže letos čekáme vyšší počet účastníků – až kolem 350 lodí. Bez sebemenší nadsázky mohu pozvat diváky, ať se dorazí podívat na příští generaci českých olympioniků. Řada jmen přihlášených dětí totiž ukazuje, že jde o pokračovatele slavných vodáckých rodů. Na startu se objeví i veteráni známí z mezinárodních vod, a tak bude postaráno o napínavé souboje,“ prozradil Václav Vondra z pořádajícího Kanoistického klubu Otava.

Po oba dny je začátek závodů na ostrově Podskalí naplánován od 9 hodin, končit se bude přibližně v 17 hodin. V sobotu i v neděli budou na Otavě v akci všechny kategorie – muži a ženy v rámci C1 a K1, stejně jako posádky C2. Zúčastnit se mohou registrovaní i neregistrovaní závodníci, nově už od šesti let věku.

Strakonické slalomy zvou na Otavu zkušené závodníky i úplné začátečníky

Kromě toho bude pro hobbíky připraven závod v lehce recesistickém duchu, kdy po startu z řeky zabočí do slepého ramena, dojedou na jeho konec, přetáhnou přes šíji loď zpět na řeku a takovým způsobem absolvují tři okruhy. Zájemci bez předchozích zkušeností s vodáckým sportem si rovněž na slepém rameni mohou zkusit, jaké to je, svézt se na lodi. Organizátoři jim zajistí vše potřebné včetně vest.

Strakonické slalomy zvou na Otavu zkušené závodníky i úplné začátečníky

„Na závodníky čekají pěkné ceny v celé řadě kategorií, máme jich pro ně přichystáno více než sto. Kromě tradičních medailí a diplomů to budou třeba trička s logem našeho závodu, ale třeba i pivo ze Strakonického pivovaru nebo funkční oblečení, které věnovala také zdejší společnost Moira,“ uvedl Václav Vondra.

Hlavní zprávy

Čtyři roky s covidem. Rozhovor s epidemiologem Rastislavem Maďarem Poučili jsme se?

vydáno 1. prosince 2023  5:25

Čas šíleně letí. Právě dnes jsou tomu čtyři roky, co v Číně odhalili neslavně proslulý virus covid-19. Deník Metro přináší rozhovor s epidemiologem...  celý článek

Přízračná oblaka páry v Hostivaři dosyčí. Na Vánoce po nich nebude památky

vydáno 30. listopadu 2023  16:59

Žádná díra není pro deník Metro a jeho čtenáře málo významná. Zní to jako nadsázka, ale tento fakt platí zejména tehdy, když se z ní skoro dva roky valí...  celý článek

Je tu prostě příliš mnoho aut. Praha není nakufovací, líčí náměstek primátora Zdeněk Hřib

vydáno 30. listopadu 2023  11:00

Magistrát chystá reformu zón placeného stání. Účinnost nového nastavení systému by měla začít 1. října 2024.  celý článek

Otužilci slaví 100 let plavání ve Vltavě. Výročí připomene kniha plná reportáží a rozhovorů

vydáno 30. listopadu 2023  7:00

Pro chladivé kratochvíle nadchl Pražany skoro šedesátiletý klenotník. Na jeho počest se pravidelně koná vánoční závod plavců u Národního divadla.   celý článek