metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír

Dalších 15 fotografií v galerii
Další typ sedaček v modernizované tramvaji T3 | foto: Marek Slavík

Anomálie v tramvaji T3. Nová sedačka a přitom není z plastu. Je to unikát

  14:23
Laminátové, textilní, dřevěné. V pražských tramvajích se můžete posadit na několik druhů sedaček. Dopravní podnik dokonce uspořádal anketu, v níž se cestujících ptal, jakému druhu posezení dávají přednost. Nakonec zvítězil plast. Čtenář Metra Marek Slavík však narazil na jinou atypickou sedačku.

Jde snad o další typ sedaček, zajímal se Marek Slavík, který svůj úlovek zachytil v jedné z modernizovaných tramvají T3. „Myslel jsem si, že dopravní podnik textilní sedačky do tramvají už nekupuje,“ podivil se.

Najdete je v jedné tramvaji

Takto vypadá definitivní podoba nových sedaček v tramvajích.
Charakteristický interiér vozů T3 dodávaných od roku 1964 s typickými a

Ve skutečnosti nejde o žádnou novinku ani další zvažovanou podobu sedáků. Podle dopravce jde o unikát ve voze T3M-DVC 8029. „Tento typ sedaček byl v minulosti testován, avšak k jeho rozšíření nedojde. Dopravní podnik zvolil cestu plastových sedaček, která je z hlediska hygieny a údržby podstatně lepší,“ řekla Metru mluvčí Aneta Řehková.

„V současné době v rámci cyklických prohlídek v Ústředních dílnách provádíme výměnu textilních sedáků a opěradel za plastové,“ upřesnila Řehková. Nová podoba sedáků přitom nejen svou barevnou kombinací připomíná charakteristický interiér legendárních vozů T3 dodávaných od roku 1964 s typickými populárními laminátovými sedačkami.

Za pět až šest let budou všechny sedačky z plastu

Pes na sedačce

Sedačka je mimo provoz.

„Vzhledem k tomu, že provádíme výměnu v rámci cyklických prohlídek, jsme schopni je vyměnit na přibližně 40 až 50 vozech ročně. Z toho vyplývá, že postupná výměna bude dokončena v horizontu pěti až šesti let,“ uvedla už v dubnu na adresu nových sedaček mluvčí podniku. První vůz s novými sedáky byl uveden do provozu v průběhu března.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek