metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Pátek 14. června 2024. Svátek má Roland

Baví vás fotbal a nesnášíte zimu? Řešením je halová liga, zkuste se přihlásit

  14:00
Už čtvrt století se píše historie fotbalové ligy firem Golden Tour. Ta v minulých dvou letech zvládla překonat i velmi těžké období koronavirové pandemie se vším, co s sebou přinesla. Nikdo však netušil, že to byla jen zkouška před možná ještě složitější situací, která se opět citelně dotýká nás všech. A to i ve sportu.

Další 2 fotografie v galerii
Firemní fotbalové týmy se v halách utkávají už čtvrtstoletí. | foto: I.S.C. Sport

Pronájmy sportovišť, v zimě především hal, budou kvůli cenám energií pro mnohé sportovní partičky neúnosné. Máte-li rádi fotbal, máte firemní tým a chuť si i během zimy „začutat“, máme pro vás řešení. Golden Tour pro vás může být i výzvou. Nejen historii, ale hlavně současnost této firemní soutěže přiblíží jednatel pořádající společnosti Karel Bláha, který je u projektu od jeho zrodu.

Co si máme představit pod názvem Golden Tour? Jde o obdobu klasické zimní fotbalové ligy, jak ji známe z televize?
Některé aspekty nás určitě spojují, ale mnoho nás jich také odlišuje. Především, Golden Tour se, na rozdíl od fotbalové ligy, hraje pouze tři měsíce v zimě, vždy od ledna do března. A s tím souvisí to, že hrajeme indoor, ven se v zimě nikomu příliš nechce. Z logiky věci vychází, že se blížíme spíše futsalu, ale s pravidly upravenými pro větší atraktivitu zápasů.

Co vás tedy spojuje s velkým fotbalem?
Především hráči. V Golden Tour nastupují často hráči nižších soutěží velkého fotbalu, ale objevují se i jména bývalých reprezentantů jako Vladimír Šmicer, Jiří Novotný nebo Vlado Kinder. Na hřišti ale můžete potkat například v dresu České televize i televizní experty v čele s Luďkem Zelenkou, Martinem Hyským a Marcelem Ličkou. Většinu účastníků však tvoří ryzí amatéři.

Golden Tour

 • Jde o fotbalovou halovou ligu pro firmy nejen v České republice. Není vás ve firmě dost? Nevadí! Do týmu můžete pozvat obchodní partnery, klienty či známé, kteří budou reprezentovat vaši značku. Hraje se 4+1, ale využít můžete až 20 míst na soupisce.
  • V roce 2023 se chystá:
   Praha – 26. ročník
   Bratislava – 20. ročník
   Brno – 18. ročník
   Ostrava – 16. ročník
   Plzeň – 15. ročník
   Bielsko-Biala – 2. ročník
   České Budějovice –
   1. ročník

Ligu pořádáte již 25 let, vzpomínáte na začátky?
Rozhodně to nebylo snadné a ani v hloubi duše jsme v našich osmnácti letech věku neočekávali, že projekt naroste do takových rozměrů a budeme ho pořádat celých pětadvacet let. Začínali jsme s deseti firemními týmy v Praze. Postupně počet účastníků rostl, až jsme v roce 2012 překročili magickou hranici 100 účastníků. Nejde však jen o zvyšující se počet týmů. V průběhu let jsme dokázali zlepšovat zázemí, co se týká sportovních hal nebo servisu a zajištění pro hráče. Pokrok jsme také udělali v marketingovém využití ligy a prohloubili jsme spolupráci s našimi partnery. Obchodní část je nedílnou součástí Golden Tour a jsme rádi, že se nám daří společnosti a jejich klienty propojovat nejen na palubovce, ale také ve světě byznysu.

Liga začínala jen v Praze. Za 25 let se rapidně rozrostla. Do jakých měst?
Po několika letech pražské Golden Tour jsme ji otevřeli v Bratislavě. Významně nám s tím pomáhal výborný fotbalista Ondrej Krištofík, který léta hrál za velmi úspěšný tým pražské Slavie. Pak se přidala další města – Brno, Plzeň a Ostrava. Minulý rok jsme otevřeli další skupinu v polské obci Bielsko-Biala. V roce 2023 chystáme otevření také v Českých Budějovicích.

Proč jste se rozhodli zrovna pro Polsko?
Celkem dlouho jsem se snažil o otevření města právě tam. Polsko je velká země a fotbal je tam velmi populární. Roky se nedařilo najít vhodnou situaci a nakonec nás z Polska sami oslovili na spolupráci.

Mají nejlepší týmy z různých měst šanci poměřit síly navzájem?
Ano, každý rok pořádáme finálový turnaj s názvem Euro Golden Tour a místo konání je každý rok v jiném městě. Naposledy se tak letos stalo v Ostravě. Příští rok to vypadá na Polsko.

Blíží se tedy další ročník základní sezony Golden Tour. Mohou se zájemci ještě přihlásit?
Každého, kdo chce utužit firemní partu, trochu si dát do těla, zažít zábavu a vše zapít dobrým pivem, rádi uvítáme. Přihlášky do ročníku 2023 přijímáme pro Prahu, Plzeň a Ostravu do 4. ledna 2023, pro Brno a České Budějovice pak do 12. ledna 2023. Není to vůbec složité, stačí vyplnit formulář na stránkách ligy goldentour.info, kde se následně objevují aktuální informace ze všech ligových měst. Takže se tam každý z týmů najde.

Autor: Šimon Merta Metro.cz

Hlavní zprávy

Být gamer už není stigma, říká muž, jenž pamatuje válku mezi Levelem a Score

vydáno 14. června 2024  5:17

Kde jsou ty časy, když si vývojáři videoher museli na všechno přijít sami – od napsání programu až po jejich vydání. Jak vznikly legendy jako Dungeon...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Pořádná kontrola spotřeby je lepší než další solární panely na střeše, radí odborník

vydáno 13. června 2024  10:02

Zjednodušení instalací fotovoltaických elektráren a jejich vzájemné propojení mezi soukromými osobami nebo třeba obcemi zajistilo boom střešních...  celý článek