metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 22 °C

Čtvrtek 23. května 2024. Svátek má Vladimír

Běžecký závod na Vítkově bude mít nečekané překážky. Závodníky pozlobí oživlé mrtvoly

  18:30
Noční běh Vítkovem na první pohled vypadá jako běžný noční závod. Pětikilometrová trasa je ale plná nástrah. Život vám kromě náročného terénu totiž znepříjemní i zombíci.
Pozor, mrtvola. | foto: zombierun.com

Rychle, ale bezpečně

Zombie night run se koná poslední říjnovou sobotu.

  • Trať závodu měří 5 kilometrů. Počet startujících je limitován 2000 závodníků.
  • Závod má deset přísných pravidel: Běžci nesmějí mít sluchátka. Zombíkům se to nelíbí. Závodníci musí mít dobrou náladu, aby si užili strašidelný kilometr.
  • Účastník musí mít pořádně utažené tkaničky. Zombie rády šlapou po tkaničkách. Běžci bez čelovky nebudou na závod vpuštěni. Se svítidlem lépe uvidíš na cestu a zaženeš nemrtvé. Bez dopingu. Nejen před zombie. Poslouchejte organizátory. Hlavně ve tmě je to důležité. Pořádně si upevněte čip a také poslouchejte své srdce. Strach bude velký. Dorazte do cíle. Nejlépe živí.
  • Běžní běžci za závod zaplatí 500 korun, zombie závodníci za akci dají 400 korun a děti mají startovné pouze za 100 korun. Děti mohou běžet také v kostýmu a též na ně čeká odměna v cíli.

Vůbec první český zombie běh se koná v příhodný čas. „Napadlo nás vymyslet něco strašidelného, co je in a co bude strašit a také bavit, co bude pro lidi zábava. Něco, do čeho se startující mohou zapojit svou kreativitou,“ popsal prvotní nápad jeden z organizátorů běhu, Tomáš Pavel.

Fenomén zombie v posledních letech získává na popularitě, stejně jako běhaní. Na Zombie night runu si na své přijdou jak fanoušci oživlých mrtvol, tak soutěživí jedinci, kterým jde hlavně o to, co nejrychleji protrhnout cílovou pásku. „Máme akci rozdělenou ve třech úrovních. První kategorie jsou běžci, kteří běží za výhrou a za časem. Zombie běžci poběží v kostýmu a u nich se bude hodnotit jak jejich rychlost, tak jejich kostým. Nejhezčí kostým získá na konci večera cenu. Třetí kategorie je takzvaná zombie armáda. Ta bude běžce strašit,“ nabídl možnosti Pavel.

Uděláme z vás pěkné mrtvoly

Pokud se akce zúčastníte jako zombie, která bude mít za úkol závodníkům komplikovat jejich běh, můžete se těšit, že vám organizátoři pomohou vytvořit si co nejděsivější masku. „Budeme mít v areálu profi maskéry a malíře na obličej,“ slibuje Pavel.

Nočního závodu se mohou zúčastnit dokonce i malé děti. Pro ně je připravena méně náročná trasa. „Dětský závod měří jen jeden kilometr. Malé dětičky budeme strašit jen lehce. Bude to spíš taková stezka odvahy. Kdyby běželi noční Zombie night run, myslíme, že by pár měsíců nemohly spát,“ dodává šibalsky Pavel.

Strašidelná událost se koná 31. října a odstartuje v půl sedmé večer. Organizátoři proto vyzývají běžce, aby se řádně vybavili: „Hlavně si nezapomeňte čelovou svítilnu, tu nemají zombie rádi.“

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

On-line nebo naživo? Mladí zažívají digitální únavu. Tu zaznamenali i lídři on-line seznamek

vydáno 23. května 2024  17:47

Bumble či Tinder patří mezi největší hráče na trhu seznamovacích aplikací. Tito lídři však v poslední době pocítili nečekaný úpadek zájmu mladých...  celý článek

Digitální gilotina. Hnutí volá po odpovědnosti za postoje a názory influencerů ve veřejném prostoru

vydáno 23. května 2024  11:00

Zatímco kvůli válkám nebo přírodním katastrofám část populace čelí hladomoru a nemocím, celebrity, influenceři a miliardáři navštěvují luxusní akce, jako...  celý článek

Fiakristům má v centru Prahy nadobro odzvonit. Bude z koní chutný salám?

vydáno 23. května 2024  4:37

Začalo to fotkou ležícího koně na dlažbě Staroměstského náměstí. A podle největších optimistů to možná, alespoň načas, skončí už dnes na mimořádném...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek