metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Neděle 16. června 2024. Svátek má Zbyněk

Český pivní festival se stěhuje na Letnou. Letos nabídne tupláky z Krušovic

  13:04
Největší akce pro milovníky piva se letos poprvé přestěhuje do prostor Letenské pláně. I letos si na Českém pivním festivalu budou moci lidé pochutnat na chmelových nápojích z více než třicítky tuzemských pivovarů. Festival poběží od 15. do 31. května, první den je ale již vyprodán.
Český pivní festival | foto: ČPF

"Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z nejnavštěvovanějších pražských parků," uvedl ředitel festivalu Tomáš Král. V hlavním stanu bude letos pivní nabídka po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Kdo toto pivo nemusí, může si vybrat ze 120 dalších druhů ve stanu Pivní rozmanitosti. 

K pití piva vám opět zahrají kapely

I letos vybrala odborná porota i lidé hlasující na internetu 45 kapel, které vám zpříjemní svou hudbou večer. Do soutěže Rock'n'Beer Fest se jich přitom původně přihlásilo 366.

Nebude ale chybět ani jídlo. "K pivu se budou podávat jídla tradiční česká, ale i z evropské, asijské a americké kuchyně," řekl Král. Na návštěvníky čeká tradiční výběr z typicky českých pokrmů, které budou k dostání v hlavním stanu. Letošní novinkou bude i možnost ochutnání delikates z Evropy, Asie a Ameriky v rámci stánků gastronomické rozmanitosti, které budou umístěny na festivalovém náměstí. Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl.

Festival bude nekuřácký

Vstup na akci je symbolických 45 korun, tedy jedno pivo. Abyste zapltili za pivo, musíte si nabít festivalou kartu. "Loni jsme, jako první český festival, zavedli bezhotovostní platební styk, který se osvědčil, proto v něm i letos setrváme," řekl Král. Elektronické pivní tolary stojí 45 korun.

Festival bude velmi ohleduplný k nekuřákům a lidem, kteří si budou chtít vychutnat i jedinečné aroma piva. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návštěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Autor: Lukáš Hrábek Metro.cz

Hlavní zprávy

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek

Benjamin Netanjahu je pro Izrael větší hrozba než Hamás, říká muž, který sloužil v Gaze

vydáno 13. června 2024  18:20

David Shorf sloužil v izraelské armádě, byl zástupcem šéfredaktora Lidových novin, hrál v kapele Raketa Bořka Slezáčka, nyní se pohybuje v marketingu,...  celý článek

Nájemní zabijáci neexistují? Vrah naoko je romantická komedie šmrncnutá krimi zápletkou

Strážce streamu
vydáno 14. června 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Skutečnými událostmi inspirovaná komedie o učiteli a policejním důstojníkovi v jednom, který se pro úspěch tajných akcí musí vydávat za nájemné zabijáky...  celý článek