metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Středa 12. června 2024. Svátek má Antonie

Dáme ještě jedno. Pojede to častěji

  6:57
Noční tramvaje a autobusy pojedou o víkendu častěji. Interval se zkrátí o deset minut. Každou víkendovou noc využije některého z nočních tramvajových nebo autobusových spojů v Praze 31 tisíc lidí.
Kolona tramvají v Dejvicích | foto: Tomáš Kuřík

Brzy budou mít cestování noční metropolí snazší, rada města rozhodla, že od 1. září to o víkendových nocích bude jezdit častěji.

„Již několik posledních let docházelo zejména během víkendů k přeplňování nočních spojů především v centru města. Tuto palčivou situaci jsme se nyní rozhodli řešit a během letošního podzimu, kdy cestuje nejvíce lidí v roce, si vyzkoušíme navýšení kapacity nejvytíženějších nočních spojů,“ popsal náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

Nově se tak zkrátí intervaly všech tramvajových a autobusových nočních linek č. 504, 505, 508, 510, 511 a 512 z třiceti na dvacet minut.

Neustále rostoucí poptávce po nočním cestování nejen za zábavou, ale i do práce podle náměstka současné parametry delší dobu nevyhovovaly. „Poslední systémové posílení nočního provozu se konalo v roce 2001, kdy byl zkrácen jednotný interval nočních spojů ze čtyřiceti na třicet minut.

Během nočního období, kdy nejezdí metro ani denní spoje, je v provozu devět tramvajových a pětadvacet autobusových linek, z toho deset příměstských.

Centrální přestup mezi tramvajovými linkami v zastávce Lazarská zůstane zachován, stejně tak bude zachována i většina ostatních návazností v dalších přestupních bodech.

 

Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Zelená oáza v pražské Troji slaví kulaté výročí. O rostliny uvnitř se starají i potápěči

vydáno 12. června 2024  18:27

Skleník Fata Morgana zná velmi dobře. V Botanické zahradě hl. m. Prahy pracuje přes dvanáct let. Začínal tu jako brigádník, nyní zahradu vede. Bohumil...  celý článek

Scházejí už jen tovaryši a povinné právo várečné. Změnit v Česku obor není snadné

vydáno 12. června 2024  16:36

Daň ze všeho, poplatek za nic a členství ve všem. Přílišná regulace českého pracovního trhu brzdí rozlet ekonomiky. Připomíná to středověkou cechovní éru.  celý článek

Karlín je vlastně Karolín. Jméno získal podle manželky císaře Františka I.

vydáno 12. června 2024  13:29

Miluju Prahu a deník Metro vybírají nejkrásnější pražské veduty. Vraťte se s námi do Prahy, která ještě nebyla Prahou a stála až za hradbami.  celý článek

Umělá inteligence. Není to jen jiný Velký bratr? Obavy i těšení se na AI

vydáno 12. června 2024  6:15

Když kapitalisté začali v 19. století zavádět ve velkém strojovou výrobu, dělníci „čertovské“ mechanismy rozbíjeli. Tak se báli o práci. Máme se nyní bát...  celý článek