metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela
Red Bastard | foto: promo foto

Festival pantomimy bude mít dozvuky v Praze, vystoupí i červený bastard

  15:24
Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest, jehož třetí ročník se konal v září v Poličce, se poprvé uskuteční od 17. do 22. října také v Praze. Přiveze mistry tohoto oboru jako Michaela Trautmana, Reda Bastarda a dvojici Bodecker & Neander.

„Do hlavního města festival rozšiřujeme kvůli velké poptávce a také proto, že pro mnohé umělce je to pocta hrát v Praze,“ řekl o tom umělecký šéf a dramaturg Mime Festu Radim Vizváry. V Paláci Akropolis se vůbec poprvé před českým publikem představí tři zahraniční hvězdy současné pantomimy a klaunerie. Michael Trautman s představením založeným na neuvěřitelném žonglování s pingpongovými míčky, německo-francouzská dvojice Bodecker & Neander s vizuálním a vtipným představením Deja-vu? a nakonec syrový a provokativní americký klaun Red Bastard.

Od 17. do 19. října budou zahraniční části předcházet tři večery s českou pantomimou ve Studiu Alta - se soubory Mime Prague, Mime Fatale a s mistrem české pantomimy Borisem Hybnerem. Trautman představí českému publiku svou nejnovější komediální one-man show King´s Pong Ping Pong Rodeo plnou nevídaných situací a nápadů. Na jeho kontě je řada cen, vystupoval na prestižních scénách a festivalech po celém světě.

Členové německo-francouzské dvojice Bodecker & Neander byli studenty a později asistenty legendárního mima Marcela Marceaua. V představení Deja-vu? udržují a mistrovsky rozvíjejí jeho odkaz a zároveň diváka těší vizuální stránkou, zábavou a emocemi. Jejich umění zhlédli diváci ve třech desítkách zemí Evropy, Asie a Jižní a Severní Ameriky.

Zahraniční program pražského Mime Festu vyvrcholí 22. října produkcí amerického klauna Erika Davise, alias Red Bastarda. Jeho one-man show v typickém červeném kostýmu je plná syrové konverzace, provokace, humoru a improvizace. Davis vyhrál v roce 2010 cenu Zlatý nos za klauna roku (Golden Nose for Clown of the Year) a stal se finalistou v soutěži NY Comedy Festival’s Andy Kaufman Award. Je zakladatelem a jednou z vůdčích osobností newyorského divadelního festivalu klaunů.

Celý festival uzavře ve stejný večer představení Antiwords souboru Spifire Company, které je ovlivněno dílem Václava Havla. Především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Jiřího Menzela.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek