metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír

Další 1 fotografie v galerii
Trumpetista Erik Truffaz. | foto: wikipedia.orgMetro.cz

V Paláci Akropolis zahraje trumpetista Erik Truffaz

  5:58
Trumpetista Erik Truffaz, kterého kritika přirovnává k jazzovému géniovi Milesi Davisovi i k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi, zahraje dnes v Paláci Akropolis.

Švýcarský hudebník žijící ve Francii se představí v kvartetu s pianistou Benoitem Corbozem, baskytaristou Marcello Giulianim a novým bubeníkem Arthurem Hnatekem.

Truffaz nabídne ukázku ze svého chystaného alba, které vyjde v lednu příštího roku. Ke spolupráci na něm si přizval exotické umělce - ‚afro-beatovou princeznu‘ Rokiu Traoréovou a hip-hopera Oxma Puccina z Mali.

Trumpetista Erik Truffaz.

Truffaz, který na konzervatoři v Ženevě začínal s klasickým repertoárem, se do Akropole vrací opakovaně. Loni v multimediálním představení Being Human Being se tam s ním a s mexickým hudebníkem Murcofem setkal jeden z nejslavnějších komiksových tvůrců současnosti Enki Bilal. V roce 2010 na stejném místě vystoupil s francouzským zpěvákem Sly Johnsonem a dubstepovým bubeníkem Philippem Garciou.

Letos pětapadesátiletý muzikant také v Akropoli představil v roce 2007 nový talent, písničkářku Sophii Hungerovou, a hrál i na festivalu Colours of Ostrava.

Truffaz začínal v taneční kapele svého otce. Od roku 1994 vydává sólová alba, na kterých fúzuje jazz s drum’n’bassem, dubem, hip hopem i s world music. „Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru,“ napsal o jednom z nejznámějších evropských jazzmanů časopis Rolling Stone.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek