metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela

Další 2 fotografie v galerii
Elvis Presley. | foto: Palác AkropolisMetro.cz

Přijedou muzikanti Elvise Presleyho. Zahrají na Žižkově

  11:01
Rokenroloví nadšenci se mohou těšit! V Praze vůbec poprvé vystoupí hudebníci, kteří doprovázeli Elvise Presleyho!

Kde zahrají

8. května 2015 v Paláci Akropolis, Kubelíkova 27 na Žižkově.

Vstupenky jsou v předprodeji za 590 korun v pokladně Paláce Akropolis.

Hrát bude bubeník Bob Lanning, kterého můžete slyšet v nahrávkách jako The Wonder Of You nebo Polk Salad Annie a baskytarista Duke Bardwell. Hudebníci stáli také při vzniku slavné skladby How Great Thou Art z roku 1974, za kterou dostal Elvis cenu Grammy. Imaginárně se dotknout krále rock n rollu můžete také díky dalšímu hostu, večer totiž bude zpívat Dwight Icenhower, který je trojnásobným vítězem ocenění he World’s Best Elvis a je považován za nejlepšího „elvisovského umělce“. „Budeme hrát všechny Elvisovy klasické hity, jako Hound Dog, Love Me Tender nebo All Shook Up. Tyto písně odstartovaly hudební revoluci v roce 1956. Budeme je hrát přesně tak, jako jsme je hráli kdysi s Elvisem,“ láká na koncert Bardwell.

Dalším hostem je herečka Marlyn Manson, která byla Elvisovou partnerkou v jeho posledním hraném filmu The Trouble With Girls z roku 1969. Marlyn Manson bude speciálním hostem večera a povypráví o zajímavých momentech, které s Elvisem zažila.

Letos, 8. ledna by Elvis oslavil 80. narozeniny a umělec oslovil mnoho současných umělců, jako například Justin Bieber nebo Katy Perry.

Americký zpěvák a herec byl, je a bude nejslavnější postavou světové hudební scény. Za svou kariéru v hudbě dokázal skloubit černošský spirituál, country nebo blues a prodal miliardu desek, na kterých jsou nestárnoucí hity. Na kontě má ceny Grammy a další ceny.

Elvis zemřel 16. srpna 1977 ve svém domě nazvaném Graceland v Memphisu. Po jeho smrti se sídlo proměnilo v muzeum a stalo se druhým nejnavštěvovanějším domem v USA hned po Bílém domě. Mnozí fanoušci jsou přesvědčeni, že Elvis nezemřel a jednou se s plnou parádou vrátí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek