metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Pátek 1. března 2024. Svátek má Bedřich
Americký rocker Bruce Springsteen | foto: Profimedia.cz

Bruce Springsteen v Praze odehraje minimálně tříhodinový koncert

  11:54
Minimálně tříhodinový koncert odehraje ve středu na fotbalovém stadionu v pražském Edenu slavný americký zpěvák a kytarista Bruce Springsteen se svou kapelou The E Street Band. Vzhledem k délce vystoupení zahraje Springsteen bez předkapely a začátek show je již v 19.00. Brány stadionu se otevřou o dvě hodiny dříve.

"Lístky na koncert jsou stále k dispozici v předprodejních sítích, koupit lze i V.I.P. vstupenky," uvedl Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

V rámci svého světového koncertního turné představí nové album Wrecking Ball i mnoho starších hitů. Do Prahy jeden z nejúspěšnějších a nejvlivnějších světových hudebníků dorazí z vystoupení v Curychu a pokračuje do Vídně. Půjde o jediné jejich vystoupení ve střední a východní Evropě. Dvaašedesátiletý Springsteen se českému publiku představí podruhé. Pražskou premiéru absolvoval v roce 1997 na sólovém akustickém koncertě v pražském Kongresovém centru.

Každý Springsteenův koncert je jiný

Na svém turné Springsteen nabízí koncerty různé délky a pořadí písniček přehazuje podle nálady. Když cítí, že se publikum baví, hraje podle Nováka až tři a půl hodiny. "Každá noc jiná, nikdy nezahrajeme nic stejně. Pořád měníme setlist, hrajeme na různé nástroje. Někdy je delší mé sólo, jindy třeba Bruceovo. Člověk nikdy neví," popsal v rozhovoru pro deník Právo Springsteenovy koncerty jeho kytarista Nils Lofgren.

"Právě to, že každý jeho koncert je jiný, dělá Springsteena specifickým. Své kapele stále mění tóniny, nechává je nastudovat nové skladby a podobně. Navíc od první do poslední minuty běhá sem a tam po pódiu, což je v jeho věku obdivuhodné," podotkl Novák.

Ať složí novou americkou hymnu!

  • Springsteen, který se proslavil hymnickými rockovými písněmi a poetickými texty, ve kterých dokázal vystihnout náladu nejen americké společnosti, i před desetitisícovým publikem dokáže navodit důvěrnou, a přitom euforickou atmosféru rockového klubu.
  • S hudbou začal Springsteen ve třinácti letech, poté co na vlastní oči viděl vystoupení Elvise Presleyho. O deset let později již podepsal smlouvu se společností CBS Records, která v něm viděla "nového Dylana". Za svou tvorbu byl Springsteen mnohokrát oceněn, získal 20 cen Grammy, dva Zlaté Glóby a Oscara. Celkem vydal 17 studiových desek.
  • Ze společného průzkumu pořadu televize CBS 60 Minutes a magazínu Vanity Fair vyplynulo, že pokud by měly mít Spojené státy novou hymnu, nejvíc Američanů by chtělo, aby ji složil právě rocker Springsteen.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neřiďte se kalendářem. Zima pro auta nekončí a v lyžařských střediscích se hodně bourá

vydáno 1. března 2024  6:01

Obleva vyhání lyžaře ze svahů českých hor rychlým tempem. Lidé se snaží urvat poslední radovánky na sněhu a ještě spěchají do hor.  celý článek

Podle studie více než čtvrtina novinářů zvažuje odchod z médií. Mohou za to i nízké platy

vydáno 29. února 2024  18:45

Žurnalistická profese (nejen) v Česku v současnosti čelí mnoha výzvám. Novinářský svět prošel v posledních letech velkými změnami.  celý článek

Čeká Pražany konec linky 190? Místním ji částečně vezme Dvorecký most

vydáno 29. února 2024  7:00,  aktualizováno  16:56

Cestující z Beránku na Smíchov budou mít na své trase bohužel o přestup víc. Modřanští nyní chystají petici.  celý článek

Jde o konec demokratického myšlení? Společnost Meta udělala radikální rozhodnutí

vydáno 29. února 2024  11:00

Pokud vás štvou politické diskuse, na některých sociálních sítích se jim brzy vyhnete. Společnost Meta přestane svým uživatelům doporučovat politický...  celý článek