metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

GALERIE: Centrem Prahy projela spanilá jízda pěti stovek harleyů

  17:26
Do centra Prahy dnes v 11.00 vyrazila z Holešovic kolona příznivců značky motocyklů Harley-Davidson. Spanilá jízda je oslavou 110 let výroby těchto amerických motorek.
Spanilá jízda motocyklů Harley-Davidson.

Spanilá jízda motocyklů Harley-Davidson. | foto: David Sedlecký

Podle původních plánů mělo jet více než 5000 lidí a jízda měla být pokusem o rekord v počtu motocyklů jedoucích v koloně.

Předpokládanou účast podle organizátorů ale zhatily povodně, které v posledních dnech sužují Česko, a nakonec vyjelo 531 motorkářů. "Události posledního týdne nikdo nečekal. Jsme překvapeni, kolik příznivců dorazilo a 531 je také úctyhodné číslo," řekl hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina.

Spanilá jízda podle něj měřila zhruba dva kilometry. Kolona jela z Holešovic například přes Václavské náměstí, ulicí Žitnou, přes Jiráskův most a na Strahově byla přestávka na vyhlídce. "Nejstarší motocykl, který se zúčastnil dnešní vyjížďky, byl vyroben v roce 1941," dodal Vavřina. Organizátoři dále přichystali do večera v holešovické Tipsport aréně multimediální program a výstavu.

Zahraniční jezdci mají Prahu jako zastávku při cestě na mezinárodní sraz v Římě, který bude největší evropskou akcí v rámci oslav. Zakončen bude požehnáním motorkářům od papeže Františka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Harley Davidson v Česku

  • Spolupořadatelem akce je Harley-Davidson Club Praha, který letos slaví 85 let a je tak nejstarším fungujícím H-D klubem na světě.
  • Výročí 20 let existence oslaví i další klub, česká pobočka firmou podporovaného Harley Owners Group.
  • Harley-Davidson si v posledních letech v Česku vytvořil pozici nejprodávanější značky v nejvyšší objemové kategorii nad 800 ccm.
  • Ročně prodá kolem 300 strojů. Na H-D v tuzemsku jezdí asi 6000 lidí.
Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek