metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Čtvrtek 18. dubna 2024. Svátek má Valérie

Dalších 16 fotografií v galerii
Spanilá jízda motocyklů Harley-Davidson. | foto: David Sedlecký

GALERIE: Centrem Prahy projela spanilá jízda pěti stovek harleyů

  17:26
Do centra Prahy dnes v 11.00 vyrazila z Holešovic kolona příznivců značky motocyklů Harley-Davidson. Spanilá jízda je oslavou 110 let výroby těchto amerických motorek.

Podle původních plánů mělo jet více než 5000 lidí a jízda měla být pokusem o rekord v počtu motocyklů jedoucích v koloně.

Předpokládanou účast podle organizátorů ale zhatily povodně, které v posledních dnech sužují Česko, a nakonec vyjelo 531 motorkářů. "Události posledního týdne nikdo nečekal. Jsme překvapeni, kolik příznivců dorazilo a 531 je také úctyhodné číslo," řekl hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina.

Spanilá jízda podle něj měřila zhruba dva kilometry. Kolona jela z Holešovic například přes Václavské náměstí, ulicí Žitnou, přes Jiráskův most a na Strahově byla přestávka na vyhlídce. "Nejstarší motocykl, který se zúčastnil dnešní vyjížďky, byl vyroben v roce 1941," dodal Vavřina. Organizátoři dále přichystali do večera v holešovické Tipsport aréně multimediální program a výstavu.

Zahraniční jezdci mají Prahu jako zastávku při cestě na mezinárodní sraz v Římě, který bude největší evropskou akcí v rámci oslav. Zakončen bude požehnáním motorkářům od papeže Františka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Harley Davidson v Česku

  • Spolupořadatelem akce je Harley-Davidson Club Praha, který letos slaví 85 let a je tak nejstarším fungujícím H-D klubem na světě.
  • Výročí 20 let existence oslaví i další klub, česká pobočka firmou podporovaného Harley Owners Group.
  • Harley-Davidson si v posledních letech v Česku vytvořil pozici nejprodávanější značky v nejvyšší objemové kategorii nad 800 ccm.
  • Ročně prodá kolem 300 strojů. Na H-D v tuzemsku jezdí asi 6000 lidí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Postele XXL čekají v nemocnici na pacienty, kteří mohou vážit až 500 kilo

vydáno 18. dubna 2024  5:00

Skupina sestřiček na jednotce intenzivní metabolické péče (JIMP) na III. interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze na Karlově náměstí si...  celý článek

Při hezkém počasí jsou dlahy na úrazovce denní chléb. Napilno mají nemocnice u cyklostezek

vydáno 17. dubna 2024  14:52

Prim hraje v těchto dnech venku spíš aprílové počasí. Kolařská sezona ale už vypukla naplno. Napilno mají prodejny, servisy i lékaři. S teplým počasím už...  celý článek

Potravina budoucnosti? Čeští vědci vylepšují jedlý hmyz. Krmí ho mrkví a špenátem

vydáno 17. dubna 2024  10:59

Červi, fuj. Takto asi vypadají reakce některých Čechů, když vidí na nejrůznějších food festivalech stánky s jedlým hmyzem. I když se může zdát, že Češi...  celý článek

Den, kdy se do Československa vplížila šedivá a nehybná normalizace

vydáno 17. dubna 2024  5:30

Před 55 lety nahradil Alexandra Dubčeka všehoschopný Gustáv Husák. Socialismus s lidskou tváří vystřídal socialismus s husí kůží. Život v Československu...  celý článek