metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Hlavním městem projede tisícovka legendárních motocyklů Harley-Davidson

  12:24
Centrem Prahy v sobotu projede přes tisíc harleyů. Majitelé a příznivci legendární značky oslaví 110 let výroby amerických motocyklů Harley-Davidson. "Na oslavu se chystají majitelé strojů nejen z Česka, ale i okolních zemí," uvedl hlavní organizátor Jaroslav Vavřina, který je spolumajitelem pražské prodejny.
Motorkáři v Praze | foto: Ondřej Blažek

Spanilá jízda, která odstartuje z Holešovic v 11.00 hodin, má být zároveň pokusem o rekord v počtu motocyklů jedoucích v koloně. Kolona má přichystanou zastávku na Jiráskově mostě. Na večer organizátoři přichystali v holešovické Tipsport aréně multimediální program, který přiblíží historii značky. Její součástí bude znalostní soutěž o H-D Sportster 72.

Akci, na které pořadatelé čekají přes 5000 návštěvníků, doprovodí od 09:00 hodin výstava zhruba 60 motocyklů Harley-Davidson, která bude ilustrovat vývoj legendární značky z Milwaukee. Nejstarší motorka by měla být z roku 1928.

"České oslavy 110. výročí nejsou motorkářským srazem, akce je určena všem. Během spanilé jízdy a večerní show chceme připomenout, že Češi měli vždy ke strojům Harley-Davidson velmi vřelý vztah," uvedl Vavřina.

Motorkáři budou z Prahy pokračovat

Zahraniční jezdci mají Prahu jako zastávku při cestě na mezinárodní sraz v Římě, který bude největší evropskou akcí v rámci oslav. Zakončen bude požehnáním motorkářům od papeže Františka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Spolupořadatelem akce je Harley-Davidson Club Praha, který letos slaví 85 let a je tak nejstarším fungujícím H-D klubem na světě. Výročí 20 let existence oslaví i další klub, česká pobočka firmou podporovaného Harley Owners Group.

Harley-Davidson si v posledních letech v Česku vytvořil pozici nejprodávanější značky v nejvyšší objemové kategorii nad 800 ccm. Ročně prodá kolem 300 strojů. Na H-D v tuzemsku jezdí asi 6000 lidí.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek