metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela
Rozbitá Zámečnická ulice v Praze 14. | foto: Martin VeverkaMetro.cz

Jako tankodrom! Povrch ulice v Hloubětíně je podle místních nebezpečný, opraví ji letos

  17:44
„Je tak zničená, že při objíždění výtluků hrozí kolize se zaparkovanými vozidly.“ Tak popsal stav vozovky v Zámečnické ulici v Praze 14 čtenář Martin Veverka. Protože zde tento týden pořídil několik fotografií a podělil se o ně prostřednictvím formuláře na našem webu Metro.cz, získává odměnu tři sta korun.

Deník Metro zapátral, kdy se „tankodrom“ v Zámečnické naposled opravoval. Místní jej totiž již minimálně rok přirovnávají k ulici U Seřadiště, kde to kvůli hlubokým výtlukům vypadalo podobně. Vršovická ulice držela titul nejrozbitější ulice v celém tuzemsku, než se před třemi lety dočkala opravy.

„Komunikace v Zámečnické ulici je ve správě Technické správy komunikací (TSK). Magistrát aktuálně připravuje její rekonstrukci, a to právě i na popud městské části, která správce o závadách průběžně informuje. S magistrátem maximálně spolupracujeme a usilujeme o uspíšení rekonstrukce,“ svěřila deníku Metro mluvčí Prahy 14 Veronika Berná.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové ještě není znám přesný termín, kdy se s velkou opravou začne. Bude to však stoprocentně ještě letos. Do té doby tu budou moci místní zahlédnout dělníky, kteří budou řešit jen urgentní opravy. „Pouze havarijní opravy probíhají proto, že se počítá s brzkou rekonstrukcí. Jinak již minimálně dva roky zde probíhají rekonstrukce okolních ulic,“ dodává Lišková.

Kolize podle radnice Prahy 5 hrozí i na jedné z jejích nejfrekventovanějších dopravních tepen – Plzeňské ulici. Magistrát totiž v uplynulých týdnech pod estakádou Kukulovy–Bucharovy prodloužil zúžení frekventované ulice do jednoho pruhu. Na uvolněném místě je nyní parkovací stání. To vše má vést k vyšší bezpečnosti pro cyklisty a pěší. Místní radnici se ale novinka nelíbí.

„Dopravní omezení ještě více zkomplikovalo už tak frekventovanou část Plzeňské ulice, která je klíčová pro příjezdy a výjezdy integrovaného záchranného systému motolské nemocnice. Legalizovat stání vozidel svedením dopravy do jednoho pruhu a vyznačit velkorysé pruhy pro cyklisty v místě, kde sanitky nemohou využít tramvajové pásy, je nepochopitelné,“ diví se radní Prahy 5 pro územní rozvoj Zdeněk Doležal. Problémem se má nyní podle zjištění deníku Metro zabývat magistrátní odbor pozemních komunikací a drah.

Na staronový problém si stěžuje i radnice Prahy 8. Štve ji totiž neustále ucpaná ulice V Holešovičkách. „Takové dopravní vytížení považujeme za neudržitelné, ale není možné snížit kapacitu této klíčové dopravní stavby, protože nemá alternativu. Proto dlouhodobě prosazujeme zahloubení do tunelu,“ říká Martin Jedlička, předseda komise pro dopravu v Praze 8.

Tunel na osmičce

  • Podle programového prohlášení vedení městské části i programového prohlášení koalice hlavního města Prahy je řešením kolabující dopravy v ulici.
  • V Holešovičkách její zahloubení do tunelu.
  • Ulicí projíždí podle statistik asi sto tisíc vozidel denně. Důležitá dopravní tepna je dlouhodobě přetížena, neboť momentálně společně s Libereckou ulicí plní funkci radiály, a propojují vnitřní a vnější okruh Prahy, které jsou v severním segmentu metropole navíc oba nedokončené.
  • Magistrát podle radních Prahy 8 doposud z rozpočtu hlavního města nevyčlenil potřebné finanční prostředky na nápravu situace. Není však pravdou, že by se problémem nezabýval. Již v minulosti zveřejnil studii, jak by se mohla frekventovaná dopravní tepna v budoucnu proměnit.
  • Než dojde na tunel, mají silnici V Holešovičkách zklidnit nové stromy, keře a hybridní trolejbusy. Podle místních je to ale jen záminka města odložit projekt zahloubení ulice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek