metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 10 °C

Úterý 16. dubna 2024. Svátek má Irena
Jižní spojka (ilustrační foto) | foto: Aleš Náhlý

Jižní spojka a Legerka - to jsou místa, kde město nejvíc rýžuje díky radarům

  8:00
Pět, tři, dva body dolů, nebo také žádný. Zrovna tak můžete za překročení povolené rychlosti zaplatit deset tisíc korun, ale i jen pár stovek. Záleží na tom, jak moc si to ve městě šviháte. Web Metro.cz zná místa,kde vás nejpravděpodobněji dostanou za rychlost.

Z údajů, které má Metro.cz k dispozici, vyplývá, že průměrná výše pokuty, kterou loni řidiči za překročení rychlosti zaplatili, byla tisícovka. Desítky tisíc případů, které se staly minulý rok, ale ještě čekají na dořešení. „Zbývá 130 631, přičemž u 65 820 se čeká na doručení nebo zaplacení určené částky v zákonné lhůtě, 1112 oznámení bylo odloženo a 63 699 oznámení se zpracovává ve správním řízení,“ uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Podle Rudolfa Rubeše z městské policie patří k lokalitám, kde strážníci měli loni nejvíce úlovků, Jižní spojka, Lipská, Legerova nebo Strakonická ulice. Přesné počty případů za rok 2014 ale také strážníci dávají dohromady, chtějí je prezentovat až příští měsíc. Strážníci mají k dispozici 31 detektorů měřící rychlost v úsecích a šest zařízení pro okamžité měření rychlosti. Mezi další místa, kde by ale řidiči tak trochu i mohli s přítomností stacionárních radarů počítat, jsou tunely Lochkov a Cholupice. Pražská policie pak měří hlavně v místech s častou nehodovostí nebo v rámci akcí typu Kryštof. „Valná většina odhalených přestupků končí oznámením do správního řízení magistrátu,“ uvedla její mluvčí Andrea Zoulová.

Tady uberte plyn

Kde to v loňském roce řidiči nejvíce přeháněli s rychlostí?

  • V místech úsekového měření rychlosti se jednalo o lokality: Jižní spojka směr Krč-Chodovská, Lipská směr Slaný, Lipská směr centrum a Strakonická.
  • V lokalitách okamžitého měření rychlosti to bylo na křížení ulic Legerovy a Rumunské, Sokolské a Ječné a ve Střešovické.
  • Další hříšníky odhalily měřiče rychlosti v Cholupickém a v Lochkovském tunelu.
  • Od strážníků a policistů správní odbory dostaly za rok 2014 celkem 266 174 oznámení o podezření z přestupku překročení nejvyšší dovolené rychlosti.
  • Z toho výzvu k zaplacení pokuty dostalo 128 688 řidičů.
  • Skutečně jich ale pokutu zaplatilo jen 6855 v celkové výši 6 874 400 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Rozjíždějí mejdany v metru. Někdy se cestující zapojí, jindy je ve vagonu trapné „ticho“

vydáno 16. dubna 2024  16:10

Radek Lembacher dělá marketing, Vašek Komárek zase pracuje na Rádiu Impuls. Jejich společnou vášní je karaoke. Pro veřejnost ho pořádají v Elpíčku na...  celý článek

„Teď můžeme určovat trendy a překvapit. To, co jsme už vydali, je odvážnější“

vydáno 16. dubna 2024  7:00

Kapela Mirai, nesoucí jméno svého frontmana Miraie Navrátila, obráží česká pódia už deset let. „Tak to pěkně vyšlo k výročí, že vydáváme čtvrtou desku,“...  celý článek

Češi si potrpí na kvalitu. Radši si připlatí za konopí než nějaké jiné bylinky

vydáno 15. dubna 2024  18:00

Svět kanabinoidů se rozpíná, aktivisté chtějí potlačit černý trh. Až tři rostlinky marihuany na dospělou osobu v jedné domácnosti a legální držení...  celý článek

Expřítelkyni bil paličkou a bodal. Vzala na mě lahev vína a nůž, hájí se souzený

vydáno 16. dubna 2024  18:12

Svoji bývalou družku podle kriminalistů tloukl dvaapadesátiletý muž paličkou na maso. A když se mu pokusila utéct, dostihl ji a chytil za čelist tak...  celý článek