metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Kam se jít smočit? Otevřel se Radotín a Hostivař je nově zadarmo

  8:00
Pokud dáváte před chlorovanými bazén přednost koupání v přírodě, i v metropoli najdete pár areálů, které se vám mohou trefit do noty. Podívejte, jaké jsou jejich přednosti.
Koupání (ilustrační foto) | foto: freeimages

I Radotín

Už více než týden je otevřeno zcela nové koupaliště v Radotíně s přírodním čištěním vody, tedy bez chlóru a jiných chemikálií. Funguje už i občerstvení. „Včera přišlo kolem stovky lidí. Voda byla průzračná a měla kolem 22,5 °C. Pro děti jsme otevřeli hřiště a přes ulici jsou také tři beachvolleyballové kurty,“ uvádí správce Jan Barák. Celodenní vstupné je 80 korun a v průběhu dne se snižuje. Otevřeno mají až do 20 hodin.

II Motol

Další možnost je koupání v rybníku v Motole, kde funguje i nudistická pláž. K zapůjčení jsou zde slunečníky, lehátka i různé sportovní potřeby. Dětem jsou k dispozici trampolíny, skluzavky a jiné vybavení. Celodenní vstupné pro dospělé je 60 korun, od 17 hodin je pro všechny jednotná cena 30 korun. „Voda má 22 °C a je čistá, dlouhodobě nejlepší v Praze,“ řekl včera deníku Metro Petr Šebera. 

III Divoká Šárka

Nádrž v Divoké Šárce nabízí dva bazény, tobogán a různé sportovní aktivity i pro děti. Celodenní vstupné pro dospělé je 70 korun a otevřeno je do 19 hodin. Podle posledních údajů pražské hygienické stanice je nejlepší voda právě v Divoké Šárce a také v rybníku Motol.

IV Hostivař

Letošní novinkou koupaliště Hostivař, která si jistě najde mnoho příznivců, je vstup na hlavní pláž zdarma. Vstup na nudapláž je však stále zpoplatněn. Hlavní pláž je nově písčitá a pro relaxaci je k dispozici i 56 metrů dlouhé molo. Areál je celkově esteticky upraven v rámci projektu Prahy 15, v modernizaci se bude ještě pokračovat.

V Džbán

I na koupališti Džbán je nově v provozu písečná pláž, ale také první psí koupaliště v Praze, kde můžou vaši mazlíčci volně do vody. Pro děti bylo letos otevřeno nové pískoviště. Kromě půjčovny lodiček, volleyballu a stolního tenisu je zde i největší paintballové hřiště v Praze. Celodenní vstupné stojí 50 korun.

Autoři: Metro.cz

Hlavní zprávy

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek

Bitcoin bude brzy stejně běžný jako psaní e-mailů, říkají bratři Kuchařovi

vydáno 27. května 2024  19:00

Bratři Martin a Matyáš Kuchařovi dostanou již v polovině příštího měsíce do Prahy nejvlivnější jména bitcoinového, respektive kryptoměnového světa. Po...  celý článek