metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Pátek 24. května 2024. Svátek má Jana

Když je hezky, zkuste koupání třeba v Motole. V dešti zase na Homolce

  10:44
Léto je ideální doba na koupání. V Praze 5 je možné se osvěžit hned na několika místech. Jednu z možností nabízí například přírodní koupaliště v Motole.
Koupání (ilustrační foto)

Koupání (ilustrační foto) | foto: freeimages

Kvalita vody v Motole je pravidelně kontrolována hygienickou stanicí a výsledek umístěn na tabuli u vchodu na koupaliště. „Máme nejčistší vodu v Praze dle rozboru hygienické stanice, příjemné prostředí nedaleko centra i dětský koutek,“ říká Milan Kirlík z motolského koupaliště. „Vstupné je u nás od 40 do 60 korun. Občerstvení je samozřejmostí,“ dodává Kirlík.

V Radotíně čistí vodu rostliny

Koupaliště Motol

Koupaliště v Radotíně

Počasí je letos nevyzpytatelné a návštěvnost koupališť podléhá rozmarům počasí. „Jako každý rok čekáme na tropy. Zájem je zatím průměrný,“ doplňuje Kirlík. V horkých dnech se můžete zchladit také na koupališti v Radotíně. Jedná se rovněž o koupaliště přírodního charakteru. Jeho voda je totiž čištěna pouze rostlinami a přírodními ekosystémy, takže je koupání vhodné také pro alergiky.

„Naše koupaliště je přírodní a čištění provádíme bez použití chemie. Denní vstupenka vás vyjde na 80 korun, hodinová pak na 20 korun,“ říká správce koupaliště Bio- top Radotín Jan Barták. „Denně máme kolem pěti set návštěvníků, což je přibližně tři čtvrtiny kapacity koupaliště,“ dodává Barták.

Na tobogany vyrazte na Barrandov

Aquapark na Barrandově

Aquapark na Barrandově

Akčnější typy mohou navštívit Aquapark Barrandov. Pro nejmenší je zde dětské brouzdaliště s miniskluzavkou a minichrliči. Odvážnější mohou vyzkoušet 115 metrů dlouhý červený tobogan nebo menší modrý tobogan, který je dlouhý 62 metrů. Pro zdatnější plavce nechybí divoká řeka s umělým protiproudem nebo 25 metrů dlouhý plavecký bazén.

Další alternativou ke koupání je Bazén a relaxační centrum Homolka nacházející se v areálu Nemocnice Na Homolce. Zde můžete využít 25 metrů dlouhý bazén či finské sauny pro muže i ženy. Relaxaci si na Homolce můžete zpříjemnit lekcí aquaaerobiku či můžete zvolit některý z mnoha druhů nabízených masážních procedur.

Kolik stojí koupání v Praze 5 a jaká je otevírací doba

Koupání je cenově dostupná záležitost. Denní vstupenka stojí kolem stovky.

  • Koupaliště Biotop Radotín – od 10 do 20 hodin, cena 20–80 korun
  • Aquadream Barrandov – všední dny od 8 do 22, o víkendu od 9 do 21 hodin, cena 69–229 korun
  • Přírodní koupaliště Motol – od 9.30 do 20 hodin, cena 40–60 korun
  • Bazén a relaxační centrum Homolka – od 7 do 21 hodin, víkend od 10 do 20 hodin, cena 60–120 korun
Autoři: Metro.cz

Hlavní zprávy

Ve slovenštině plánuji celé album, říká zpěvák s hlubokým sametovým hlasem Adam Pavlovčin

vydáno 24. května 2024  6:15

Vystupuje pod jménem Adonxs a v Praze ho naživo můžete vidět 31. května. V rámci Prague Open Air se představí na Občanské plovárně, kam si pozval i...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek