metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
Střelecký ostrov | foto: Metro.cz

Letní kino letos na Střeláku nebude. Nahradí ho koncerty a divadlo

  13:25
Letní kino letos na pražském Střeleckém ostrově nebude. Dohodly se na tom v rámci nové nájemní smlouvy Praha 1 a Malostranská beseda a.s. Společnost plánuje na nově opraveném ostrově v létě koncerty a divadelní představení.

Poslední dvě léta byl ostrov uzavřen kvůli opravám, za něž radnice zaplatila 80 milionů korun. Postaven byl bezbariérový výtah, opraveny byly přístupové schody, nová dětská hřiště a toalety. Vedení Prahy 1 nyní nechce na ostrově pořádat masové akce, protože se o obává, aby je ostrov v nové podobě zvládl a nebyl poničen.

Zajdete si sem na Sto zvířat a Čechomor

Rada městské části schválila v úterý smlouvu s Malostranskou besedou a.s., která měla na pronájem ostrova z minulosti opční právo. Společnost chce na "Střeláku" pořádat menší odpolední koncerty vážné a jazzové hudby nebo workshopy, uskutečnit by se také mělo několik velkých akcí. Podle Hodka je naplánován například koncert bratří Ebenů, Čechomoru, Sto zvířat a The Tap Tap. Uskuteční se také dvakrát Design Market a v červnu komorní scéna v rámci festivalu United Islands.

Tradiční letní kino radnice na ostrov pustit nechce. "Zdá se nám to jako neúměrná zátěž pro nový ostrov," řekl Hodek. Radnice ale slibuje, že se touto otázkou bude opět zabývat. "Je možné, že po vyhodnocení bude reálné letní kino v roce 2015 provozovat," dodal.

Alkohol se na ostrově pít nesmí

Malostranská beseda bude platit nájemné 5000 korun měsíčně. Podle Hodka je stanoveno symbolicky. "Akcí, za které se bude platit vstupné, bude málo a vstupné bude určeno na zaplacení nákladů," poznamenal místostarosta.

Nájemce se také musí pojistit proti škodám do deseti milionů korun. Občerstvení musí být umístěno na pontonu a pořadatelé mají za povinnost zajistit, aby nebyl na ostrov vnášen alkohol. Stánky s občerstvením přímo na ostrově budou podle Hodka pouze při některých akcích.

Komentáře

Hlavní zprávy

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek