metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Středa 29. května 2024. Svátek má Maxmilián, Maxim

Praha čelí invazi nových letních kin, které lákají na projekce zadarmo

  15:41
Nechoďte do zatuchlých a temných kinosálů. Léto je tady a s ním i sezona kin pod širým nebem. Letos je letních kin po Praze snad nejvíc v historii. Otevírají se na dvorcích soukromých vináren či kaváren, vyrazit můžete i na loď nebo jako již tradičně do autobusu Dopravního podniku. A dost často jsou promítané filmy zdarma či za směšnou cenu.
Na dohled Vyšehradu je letní kino ve Žlutých lázních. | foto: Aperol Spritz Kino

Šenkovna vstup zdarma

Stanice I. P. Pavlova je výchozím bodem pro všechny, kteří jedou z různých koutů Prahy na mejdan na Vinohrady, Žižkov nebo do Vršovic. Od července se tam ale budou setkávat i lidé, kteří chtějí mít o poznání klidnější večer a chtějí si dát příjemné víno a film. U náměstí I. P. Pavlova  se totiž otevírá letní kino, najdete ho v nově otevřené vinárně Šenkovna, respektive na jejím dvoře. „Dnes k nám chodí herci jako Zdeněk Podhůrský, Vladimír Kratina, Láďa Frej, Tomáš Měcháček nebo Markéta Poulíčková,“ prozrazuje jména svých hostů majitel Šenkovny Miroslav Růžička. Od července každou středu na letní terase poběží příběhy filmových hrdinů.

Café Neustadt vstup zdarma

Dalším místem, kam můžete zajít v centru do kina pod širým nebem, je nádvoří podniku Café Neustadt v objektu Novoměstské radnice. „Každou neděli nás fanoušek starých filmů Martin Plitz promítá 16mm černobílé snímky ze svého čtyřtisícového archivu. K tomu hrají pianisté z publika. Vstup je zdarma,“ láká majitel kavárny Ondřej Kobza.

Výletní kino Smíchov vstup za 100 korun

Zatímco náplavka kvete, na druhé straně řeky se nic neděje. To chce změnit letní kino, které startuje tento pátek. Ze začátku nabídne filmy s kriminální tematikou - Pulp Fiction: Historie z podsvětí či Klub poslední naděje.

Kemp Pražačka vstup zdarma

Své brány dnes filmovým nadšencům otevírá také kemp na Pražačce. „Chystáme spoustu akcí, kromě koncertů a zajímavých setkání – 7. července k nám přijedou opravdoví indiáni – tu budeme mít i filmové projekce. Ta první se plánuje právě na dnes – dokument mořeplavce Rudy Krautschneidera, jenž bude i povídat o svých neuvěřitelných cestách po světě a pokřtí novou knížku Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka. V každé knížce bude skutečné  pírko tučňáka,“ láká spoluprovozovatelka kempu Zita Strnadová.

Letní biokáf Cross vstup zdarma

Pravidelné filmové projekce v klubu Cross budou pokračovat i přes léto, diváci budou sledovat plátno v prostoru před klubem. V případě špatného počasí se projekce neruší, jen se lidé přesunou do klasické promítací místnosti.

Trojské filmové léto vstup zdarma

Skladba filmů je v letním kině v Praze 8 jedinečná. Nabízí staré české filmy jako například Machatého Extazi, snímky ze zlatého fondu české kinematografie 60. let i klasické rodinné filmy jako E.T. mimozemšťán či Tři veteráni.

Letní scéna na Harfě vstup za 100 korun

Pokud si chcete zajít na nový film, který jde právě do kin, ale nechcete se zavírat uvnitř kamenného biografu, je pro vás řešením letní kino na Harfě. Za aktuální snímky dáte 100 korun, děti do 10 let mají vstup zdarma.

Kinobus vstup zdarma

Dopravní podnik vyslal tento týden už posedmé do terénu svůj kinobus. Promítání (na nafukovacím plátně) probíhá každý týden od pondělí do čtvrtka. „I pro letošek platí, že mezi oblíbená místa projekcí bude patřit Petřín, že s autobusem bude cestovat pokladnička Nadace rozvoje občanské společnosti se sbírkou Pomozte dětem a že diváci v letním kině spatří výhradně české filmy,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Všechny projekce jsou zdarma.

Letní kino na lodi vstup za 120 korun

V kině můžete být i na vlnách Vltavy. Když navštívíte GreenYacht Hotel & Restaurant, můžete se podívat na nové zahraniční i české filmy a nádavkem dostat nějakou tu klasiku jako Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Toto kino nabízí i možnost koupit si vstupenku do mobilu.

Meetfactory vstup ze 80 korun, pro místní za 40 korun

Teprve druhým rokem pokračuje promítání v letním kině ve smíchovské Meetfactory. Tam si navíc lidé hlasováním mohou zvolit, na jaký film se chtějí dívat. Začínat by se mělo Nymfomankou od Larse von Triera. Vstupné je za 80 korun, lidé z pětky ale dostanou po prokázání se občankou slevu. „Letos to děláme ve spolupráci s Prahou 5, takže pro její občany máme 50 procentní slevu,“ říká Petr Hrubeš z marketingu Meetfactory. Projekce tady potrvají až do konce srpna.

Karlín vstup za 50 korun

Tradiční letní kino v Karlíně nabízí nové české i zahraniční snímky jen za zanedbatelných 50 korun, letos se můžete těšit například na filmy Rivalové, nebo Příběh kmotra.

Žluté lázně vstup zdarma

Promítání v kině ve Žlutých lázních je zcela zdarma. Až do konce července jsou na programu jen italské filmy, například Prázdniny v Římě s Audrey Hepburnovou a Gregory Peckem. Život je krásný, nebo komedie Život velkoměsta. Přehlídku italského umění na konci července uzavře slavný Felliniho snímek Ginger a Fred. Promítá se každé úterý.

Hlavní zprávy

Naši pozůstalí si často přejí, aby obřad nebyl truchlivý, říká zakladatelka spolku Ke kořenům

vydáno 29. května 2024  12:00

Za okny prší. Chmurné dopoledne by mohlo umocňovat i téma rozhovoru. Je to ale jinak. Při povídání s Blankou Javorovou panuje dobrá nálada. Jedna ze...  celý článek

Hnědásek na Hané i můry na Karlštejně. Svaz ochránců si přichystal exkurze do přírody

vydáno 28. května 2024  19:39

Český svaz ochránců přírody přichystal pro zájemce komentované exkurze do přírody. První se koná koncem týdne. Chcete se vydat po stopách nočních motýlů?...  celý článek

Lázně nejsou jen pro seniory. Člověk by tam měl podle expertů zajet už ve čtyřiceti

vydáno 28. května 2024  16:00

„Do lázní jezdí důchodci.“ „Nic mě nebolí, nepotřebuju tam jet.“ „Nikdo mě tam nedostane, je tam nuda.“ Tyto a další domněnky panují u mnoha Čechů. Lázně...  celý článek

Obecním domem se polinou vetřelčí, vesmírné i muší tóny. Pražský filmový orchestr je zpět

vydáno 28. května 2024  8:00

Sedmdesátičlenný soubor Pražského filmového orchestru (PFO) začal jako první v Česku hrát hudbu ze slavných filmů, a to výhradně z původních notových...  celý článek