metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Další 3 fotografie v galerii
Meet Factory (ilustrační foto) | foto: Pavel Helge - Wikimedia Commons

Nespavost ve hvězdné režii. Můžete vidět v Meet Factory na Smíchově

  9:14
Příběh bezejmenné ženy, která v noci propadá literatuře, můžete nově vidět v Meet Factory. Velmi netradiční inscenace je společným dílem čtyř výrazných režisérů, jejichž tvorba je se známým smíchovským prostorem již dlouhodobě spojena.

Hra Nespavost

Novinku můžete vidět v Meet Factory ve dvou reprízách.

  • Dnes - v neděli 31. května od 20 hodin a v úterý 2. června až od 21 hodin.
  • Vstupné vyjde na 200 korun.
  • Hrají: Daniela Voráčková, Richard Němec, Jana Kozubková, Matěj Nechvátal, Jakub Gottwald, Vojtěch Hrabák.
  • Režie: Lucie Ferenzová, Viktorie Čermáková, Radim Špaček a Miroslav Bambušek.
  • O texty písní se postarala Bio-Masha a o hudbu Jakub Kudláč. O scénu Matěj Sýkora.

Na režii se totiž společně podíleli Lucie Ferenzová, Miroslav Bambušek, Viktorie Čermáková a Radim Špaček. První tři jmenovaní se podíleli s řadou dalších autorů také na scénáři. Každý z nich ve svém pojetím zprostředkovává jinou část tajemného světa literatury, do kterého se hlavní hrdinka propadá.

Místo spánku se na stránkách knih vydává na výlet třeba za Tolstého Annou Kareninou. Tohle noční dobrodružství však ženu stále více pohlcuje a přivádí ji až na pokraj života a smrti. Putování do duše románových hrdinů může být nebezpečnější než cesta na druhý konec světa.

„Knihu Anna Karenina mám velmi rád. Jsou v ní velké city, vášně, fatální rozhodnutí. Je mimořádně současná, snad jen s tím rozdílem, že se nám někdy zdá, že těch velkých citů nejsme už tak úplně schopni,“ říká dramaturg inscenace Matěj Samec a dodává: „To je ale přesně to, co se naše hrdinka pokusí změnit.“ Právě Samec zaštiťuje jednotnost inscenace i přes originalitu čtyř různých režisérů.

Mezi šesticí mladých herců jistě poznáte třeba Matěje Nechvátala či Jakuba Gottwalda. Hlavní roli ztvárnila velmi působivě Daniela Voráčková.

„Koncepce inscenace byla inspirovaná její osobností. Spolupracoval jsem s ní už na inscenaci Chladnější vrstvy vzduchu. Je to mimořádně zajímavá herečka a navíc hrozně ráda čte,“ nastínil Samec. Voráčková hraje hlavní hrdinku a zároveň se objeví i jako Anna Karenina.

METRO

G�V/

 

Komentáře

Hlavní zprávy

Škůdci pronásledující i zvířata. Na Slovensku teď trápí psy takzvaný srdeční červ

vydáno 24. dubna 2024  13:08

Touha zachraňovat a pečovat je člověku vlastní. Projevilo se to i v životě paní Kateřiny z České Lípy, když objevila na sociálních sítích fenku, která...  celý článek

Rodiče, myslete na sykavky i vibranty svých potomků. Jednou vám za to poděkují

vydáno 24. dubna 2024  5:40

Málokterý dospělý mluví krásně precizně, ostatně každá druhá „tvář z televize“ má co dohánět, alespoň podle klinické logopedky Gabriely Kubíkové. Většina...  celý článek

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Policie zadržela mladíka, který v tachovské škole vyhrožoval blízkým spolužačky

vydáno 23. dubna 2024  15:12,  aktualizováno  24.4 17:22

Policisté v úterý zadrželi ve škole v Tachově mladíka, který nožem vyhrožoval zabitím. Při incidentu se nikdo nezranil. Podle policie jednadvacetiletý...  celý článek