metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Léto v pražských bazénech a koupalištích? Plavecké tábory, letní kino i přehlídky

  6:08
Pražské akvaparky, koupaliště, rybníky i přehrada lákají na akce, novinky a rekonstruované prostory. Podívejte se na náš velký přehled.

Další 2 fotografie v galerii
Na Petynce najdete mimo bazén i brouzdaliště a tobogan dlouhý 103 metrů. Celý den tu stojí 160 korun. | foto: MAFRA

Praha: 1, 2, 3

Axa, YMCA, hotel Olšanka a Pražačka, to jsou místa, kde se můžete v centru Prahy ochladit v parném létě.

Seznam koupališť a bazénů

Lázně Axa, Praha 1
1x bazén (25 x 12 m)
1 Kč za minutu
www.bazenaxa.cz/bazen.htm

Sportcentrum Ymca, Praha 1
1x bazén (25 m)
85 Kč za 50 minut a 125 korun na neomezený čas
new.scymca.cz

Sportovní a rekreační areál Pražačka, Praha 3
1x kojenecký (4,5 x 5m), 1x krytý bazén (16,6 m na 8,5 m) a 1x venkovní bazén (25 m x 12,5 m)
65 Kč/h, venkovní za 120 Kč/celý den
www.prazacka.cz

Hotel Olšanka, Praha 3
1x bazén (25 m)
75 min. dopoledne za 90 Kč, odpoledne pak 110 Kč
www.hotelolsanka.cz/sport/bazen/

PS Podolí, Praha 4
2x venkovní (50m a 33m), 1x vnitřní (50m), 1x venkovní dětský
99 Kč/h, 160Kč/celý den
www.pspodoli.cz

Žluté lázně, Praha 4
Soustava brouzdališť pro děti
50kč/osoba nad 100cm po 17.hodině
www.zlutelazne.cz

Jedenáctka, Praha 11
1x vnitřní (25m)
120Kč/80min
jedenactka-vodni-svet.cz

Aquapark Aquadream Barrandov, Praha 5
plavecký bazén 25 metrů dlouhý, 115 metrů dlouhý červený tobogán, menší modrý tobogán (délka 62 m), whirpool (vodní, perličková masáž), divoká řeka s umělým protiproudem, která vás nenechá v klidu
99 Kč/h, 155/100 minut, 229 Kč/190 minut
www.aquadream.cz

Petynka, Praha 6
Bazén (50 x 21 x 1,2 -1,8 m), brouzdaliště, Tobogán 103 m
160 Kč/den, 150 Kč/den po 16 hodině
www.koupalistepetynka.cz

Biotop Radotín, Praha 5
Biologické (čistící) jezero (80x 30 m)
celodenní vstup 100 Kč, po 13. hodině 80 Kč, po 16. hodině 60 Kč
biotopradotin.cz

Koupaliště Džbán, Praha 6
koupání je v koupališti, rozměry nejsou
60 Kč/den
koupalistedzban.cz

Divoká Šárka, Praha 6
dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště s max hloubkou 0,5m, menší tobogán,
100 Kč/den
koupaliste-sarka.webnode.cz

Bazén Sportovní klub Motorlet Praha
plavecký bazén 25 m, venkovní bazén 13 x 7m, sauny v prostorách lázní, whirlpool
www.sk-motorlet.cz


koupaliště Motol, Praha 5
vodní nádrž o rozloze 4.100 m/2 s protékající vodou.
70Kč /den
www.koupalistemotol.cz

bazén na Výstavišti, Praha 7
bazén s šesti drahami 25 m x 12,5 m
60 Kč/hod
www.vystavistepraha.eu

Koupaliště Ládví, Praha 8
1x venkovní bazén (31m), 1x brouzdaliště (12,5m)
140 Kč/den
www.koupalisteladvi.cz

Koupaliště Stírka, Praha 8
1x venkovní bazén (42 m), 1x dětský bazén (16,5 m - průměr)
140 Kč/den
www.koupaliste-stirka.cz

Aquacentrum Šutka, Praha 8
1x vnitřní bazén (50 m), 1x výukový bazén, 1x relaxační bazén, brouzdaliště
125 Kč/hod. (+20 minut zdarma), 350 Kč/den
www.sutka.eu

Aquacentrum Lagoon Letňany, Praha 18

1x vnitřní bazén (25 m), 1x masážní bazén, dětské brouzdaliště

140 Kč/2,5 hod.,
www.letnanylagoon.cz

Plavecký a sportovní areál Hloubětín, Praha 14
2x krytý bazén (sportovní 25 m), (dětský 15 m), 1x venkovní bazén
120 Kč/hod., 160 Kč/90 min.
www.bazenhloubetin.eu

Plavecký stadion Slavia, Praha 10
2x vnitřní bazén (25 m a dětský výukový 12,5 m), 1x venkovní (50 m), 2x venkovní dětské (24 m a 17 m)
vnitřní: 100 Kč/1,5 hod., 110 Kč/2 hod., venkovní: 100 Kč/1,5 hod., 160 Kč/den, 120 Kč/den od 15.00
www.psslavia.cz

Hostivařská přehrada, Praha 10
vodní plocha přehrady, hlavní a nudistická pláž, mnoho doprovodných akcí
90 Kč/den
www.hostivarskaprehrada.cz

Aquapalace Čestlice
5 tobogánů, 3 skluzavky, spacebowl, divoká řeka,
bazén s umělým vlnobitím, několik brouzdališť a skluzavek pro nejmenší, bazén pro kondiční plavání, vířivky, relaxační zóny, čtrnáct různých druhů saunových kabin.
www.aquapalace.cz

„Pro letošní sezonu chystáme v prostorách terasy venkovního bazénu letní kino, módní přehlídky,“ zve návštěvníky Markéta Kheilová do bazénu ve Sportovním a relaxačním areálu Pražačka.

Program si připravili na léto i v Axe. „Jako každý rok se chystáme rozšířit hodiny určené pro veřejné plavání a spolupracujeme s organizacemi, které zajišťují příměstské tábory s plaveckou výukou,“ říká Štěpán Kozlík ml., zástupce provozovatele Lázní Axa.

Toužíteli po opalování, můžete využít areál Pražačky, kde se otevřel venkovní bazén minulý týden v sobotu.

Kdy je nejlepší vydat se do bazénu, aby nebyla hlava na hlavě? „Pokud je pěkné počasí, bývá největší nával tradičně v odpoledních hodinách a večer. Je-li možnost, je samozřejmě lepší přijít v dopoledních hodinách,“ vysvětluje Markéta Kheilová ze sportovního areálu Pražačka.

Češi rádi plavou celý rok. Podle Kozlíka jsou bazény nejčastěji navštěvované ve stejné době, jako bývá dopravní špička. „Lidé chodí plavat ráno před prací, místo oběda a po práci. Hodiny během dne a víkend jsou asi nejlepší čas. Každý člověk má ale jiné měřítko a představu o volném bazénu,“ dodává Kozlík.

Letos v areálu Pražačka nově otevřou bar na letní terase. Přímo u bazénu funguje hospůdka. Nechybí zmrzlinový stánek a v komplexu sportovního areálu i grilbar a bistro. V Axe mají malý snackbar se studenými i teplými nápoji a výhledem na bazén. Nově nabízí zeleninové a ovocné mošty.

Praha: 4

Praha 4 nabízí nejen dvě tradiční místa vedle sebe: areál v Podolí a Žluté lázně.

Koupaliště Lhotka se rozjede až po letních prázdninách. O tom si můžete přečíst hned na následující straně. Už nyní ale můžete v Praze 4 a okolí zamířit na spoustu míst, kde si užijete bazénů a plavání.

Přímo u Vltavy si především děti mohou užít systém mělkých bazénů s venkovními sprchami. Do areálu platí dospělý stovku, dítě polovinu, tuto cenu však mohou později „projíst“. Do dětského vodního světa se však platí dalších 50 korun za každého člověka nad 100 centimetrů výšky.

„Zájemci si u nás mohou půjčit třeba hračky na písek a do vody, když je nemají s sebou a jdou jen tak okolo,“ říká mluvčí areálu Hana Tietze. V areálu je podle ní možné zapůjčit si na Vltavu motorový člun nebo paddleboard či vodní lyže. „K osvěžení je možné využít venkovní sprchy na travnaté pláži. Koupání přímo ve Vltavě nedoporučujeme kvůli ledové vodě, ale smočení nohou a osvěžení je možné třeba z mola,“ dodává Tietze.

Největší klasikou v lokalitě je plavecký areál v Podolí, kde leží dva velké venkovní bazény (50 a 33 metrů), dětské brouzdaliště s bazénkem, a navíc ještě další padesátimetrový bazén pod střechou. Najdete tu i venkovní tobogan. Bonusem je výhled na krásné skály.

Pokud popojedete na Prahu 11, můžete zamířit na Jedenáctku, která se prezentuje jako zábavní vodní centrum. Vedle plaveckého bazénu si užijete tobogan, vodní proud divoké řeky či vodní vířivky. Malé děti můžete bez obav pustit do odděleného brouzdaliště.

Praha: 5, 6, 7

Barrandovský akvapark, koupaliště Petynka, biotop Radotín, Džbán, Divoká Šárka, bazén Radlice i koupaliště Motol i bazén na Výstavišti. Pátá, šestá a sedmá městská část patří suverénně k nejpřátelštějším místům pro plavce i ty, kteří se chtějí v parném létě jen ošplouchnout. Zatímco většina koupališť buďto své brány již otevřela, nebo se otevřít teprve chystá, v radlickém areálu SK Motorlet pojedou letos na půl plynu.

„Na letošní léto chystáme rozsáhlou rekonstrukci prostoru sprch a šaten plaveckého bazénu, takže pojedeme omezeně. Venkovní bazének a opalovací zahrada spolu s vnitřním bez možnosti šatny pojede dle počasí a za nižší cenu,“ říká zástupkyně ředitele areálu Renata Plasová.

Kde je už naopak sezona v plném proudu, je koupaliště v Šáreckém údolí. Na krapet studenější koupačku ve dvou bazénech mezi vysokými skalami s sebou můžete vzít i děti. „Máme dětské brouzdaliště s hloubkou půl metru, menší tobogan, houpačky, skluzavky, trampolínu a dětský hrad. Dále si zde můžete zahrát stolní tenis nebo také nohejbal, volejbal na uzavřeném hřišti,“ lákají provozovatelé údajně nejklidnějšího koupaliště v Praze.

Tradičně živo bude letos také u biotopu v radotínské ulici K Lázním. Specialitou koupaliště je, že vodu zde udržují v čistotě bez chemických látek za působení vodních rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách. Kde budou mít naopak možná letos s čistotou vody problém, je koupaliště Džbán. Podle jeho majitele Martina Bezvody sem totiž nedávno kvůli neodborné manipulaci s blízkým rybníkem přitekly do koupaliště nečistoty.

Praha: 8, 9, 10

Vybírat můžete z bohaté nabídky. Ať už jde o koupaliště Ládví, Stírka, plavecký areál na Slavii, nebo hostivařskou přehradu. Kombinace vnitřních a venkovních prostor nabízí plavecký a sportovní areál v Hloubětíně. A komu vyhovuje spíše krytý bazén, může na Šutku nebo do Letňan.

Aquapalace Praha

Jedinečné zážitky můžete prožít částečně pod střechou, zčásti i venku.

Největší akvapark ve střední Evropě, Aquapalace Praha známý jako akvapark Čestlice, nabízí ve třech palácích 5 toboganů, 3 skluzavky, spacebowl, divokou řeku, bazén s vlnobitím, brouzdaliště a skluzavky pro nejmenší, bazén pro kondiční plavání, vířivky, relaxační zóny. V saunovém světě je 14 druhů saunových kabin.

Již zítra se koná Dětský den se spoustou zábavy.

O víkendu se v korálovém útesu můžete pod vodou zvěčnit s mořskou pannou.

24. června se uskuteční 1. semifinále soutěže Miss léta.

V neděli 23. července si můžete vzít vodní pistole a zúčastnit se Vodní bitvy a pokusu o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

„Otevření venkovního bazénu je plánováno v druhé polovině měsíce června. Nově si zákazníci koupí občerstvení přímo u něj,“ láká ředitelka areálu v Hloubětíně Zdena Tošnerová. Na Stírku vpustili návštěvníky v sobotu, na Slavii otevřeli o dva dny později.

„Hlavní investice proběhly před loňskou sezonou (rekonstrukce dětských bazénů, výstavba malého toboganu, široké skluzavky, dětské hřiště, pokladní systém a turnikety). Letos jde o rekonstrukci rozvodů vody u dětských bazénů, kompletní rekonstrukci bufetu a zřízení druhého občerstvení,“ vypočítává Tomáš Plucha, vedoucí provozu Plaveckého stadionu Slavia.

Cena vstupného zde zůstala prakticky stejná jako loni. Nezvyšovala se ani v Hloubětíně či na Šutce. O deset korun více zaplatíte na hostivařské přehradě, kde už je také otevřeno. „Je to kvůli masivním investicím a vylepšování areálu. Máme zrekonstruované gastro provozy či nový turniketový systém,“ říká za přehradu Tomáš Bergmann.

Některé areály připravují také různé speciální akce. „Na léto chystáme party ke konci školního roku 30. června či zábavní program pro rodiny s dětmi s Disney pohádkou 1. srpna,“ dodává Monika Švarcová z Aquacentra Šutka.

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek