metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 24 °C

Pondělí 20. května 2024. Svátek má Zbyšek

Lhotka se letos otevře. Ale ne jako koupaliště

  8:57
Soumrakem koupališť by se letos dala nazvat situace v Praze 4. Na Šeberáku se letos nevykoupete, na Lhotce také ne, ale do budoucna je situace nadějnější.
Koupaliště Lhotka v roce 2005 | foto: S.O.S. koupaliště Lhotka

Dobrou a špatnou zprávu má pro fanoušky koupaliště na Lhotce radnice Prahy 4. Zanedbaný areál, který loni koupila za zhruba padesát milionů korun od slovenského developera, se pravděpodobně otevře pro návštěvníky už během letošní sezony. Špatná zpráva ale je, že v nádrži nebude letos voda vhodná ke koupání.

„Ze zadaného hydrogeologického posudku vyplynulo, že pouhé napuštění koupaliště vodou nezaručí čistotu vody na úrovni, kterou požaduje hygienická služba. Proto bude koupaliště ke koupání otevřeno až příští rok,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Nyní podle něj probíhají jednání o tom, jak areál nejlépe zpřístupnit alespoň jako park, aby ho mohli naši lidé využít k rekreačním aktivitám, i když zatím bez možnosti koupání.

Radnice podle Bigase původně předpokládala, že koupaliště na Lhotce provizorně napustí vodou už v letošním roce a náročnější úpravy, například vybudování nutného zázemí, jako jsou šatny a občerstvení, pro kompletní provoz budou provedeny na podzim tohoto roku.

Náklady městská část odhadla už před časem na deset milionů korun. Do otevření areálu by se měla stihnout základní úprava a posekání zeleně a zajištění či demolice objektů, které jsou v havarijním stavu a kde donedávna přespávali bezdomovci.

Lepší není situace ani na dalším přírodním koupališti na čtyřce, na Šeberáku. Rybník je vypuštěný a nedá se v něm koupat. Podle radnice je za tím snaha developera, který původně plánoval na rybníku postavit marínu pro jachty, nádrž prodat obci nebo Praze za desítky milionů korun. Mediální zástupce společnosti Ogopogo David Adamec se odmítl k situaci vyjádřit.

Autor: Robert Oppelt

Hlavní zprávy

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek

Opravdu věříme, že v každém z nás dřímá umělec, říká spoluzakladatel projektu ArtMoment

vydáno 19. května 2024  7:00

Během covidu parta tří studentů v Praze rozjela ArtMoment, projekt se zážitkovým malováním. Jejich kurzy už prošly tisíce lidí a vymýšlejí novinky – nyní...  celý článek

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek