metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 10 °C

Pondělí 26. února 2024. Svátek má Dorota
Petr Štěpánek - Starosta městské části Praha 4 | foto: Metro.cz

Praha 4: Koupaliště Lhotka čeká v nejbližší době oprava, říká starosta Štěpánek

  7:00
„Naddimenzované stavební projekty typu AC Budějovická odmítáme,“ říká mimo jiné starosta Petr Štěpánek pro deník Metro. Za další problémy čtyřky pokládá především velké množství heren a kasin a drobnou kriminalitu s nimi spojenou. Naopak si nemůže vynachválit doposud funkční vodárnu v Podolí či specifickou atmosféru Krčského lesa.

Jaká vidíte tři největší témata k řešení ve vaší městské části pro tento rok?
Pro letošek chceme dořešit nájem či prodej pozemků pod privatizovanými domy, problémy se 4-energetickou, zahájit revitalizaci koupaliště Lhotka, restrukturovat investiční politiku a urychlit některé projekty.

Co se má zlepšit v oblasti bydlení, dopravy, bezpečnosti a kultury?
V oblasti kultury i dalších volnočasových aktivit jsme vypsali víceleté granty, v dopravě jezdí od Nového roku od radnice a polikliniky nově linka 121 na Pankrác a do Podolí, v oblasti bydlení se připravujeme na nová pravidla, která stanoví zákon o sociálním bydlení, v oblasti bezpečnosti chystáme zásadní snížení počtu heren a kasin a tím i snížení drobné kriminality spojené s hernami a zastavárnami v problémových lokalitách. 

Co chcete, aby se se vám povedlo prosadit z vašeho předvolebního plánu?
Chceme zajistit dostatek míst v mateřských školách, upravit Dům seniorů Hudečkova, zkvalitnit péči o zeleň. Zároveň se chceme zaměřit na restrukturalizaci akciových společností městské části. Smysluplnou výstavbou v městské části chceme zabránit dalším naddimenzovaným projektům developerů, které dosud vznikaly.

V jaké fázi je ve vaší městské části privatizace bytového fondu?
V městské části dobíhají privatizace domů z loňska a předloňska. Do budoucna se zaměříme především na zkvalitnění a stabilizaci bytového fondu s výhledem na povinnosti, které nám vyplynou ze zákona o sociálním bydlení.

Chystáte nějaké změny nebo novinky v oblasti bydlení?
Nebudeme prodávat volné byty, naopak se pokusíme doprivatizovat oprávněným nájemcům podle současných pravidel. Je načase začít reinvestovat nájemné do stávajícího bytového fondu za účelem zkvalitnění bydlení obyvatel městské části.

Kde letos ve vaší městské části vyroste nějaká nová výrazná budova a jaký je váš názor na současnou zástavbu?
Zástavba městské části je chaotická. Radní pro územní rozvoj chystá pracovní skupinu renomovaných architektů, která pomůže s přípravou koncepčního materiálu k rozvoji městské části. Naddimenzované projekty typu AC Budějovická odmítáme.

Proti čemu se lidé ve vaší městské části nejčastěji ozývají, že se jim nelíbí? O která místa jde a co s tím chcete dělat?
Lidé si stěžují na drobnou kriminalitu a nepořádek v okolí heren a jimi živených zastaváren. Chystáme se na území městské části provést citelné omezení hazardu.

Na které místo ve vaší městské části byste vzal o víkendu zahraniční návštěvu a proč právě tam?
Zajímavým místem je dosud funkční vodárna v Podolí, vzhledem ke své architektonické hodnotě se jedná o evropský unikát. Evropskou raritou jsou i bezzásahová území divočiny v Kunratickém lese.

Komentáře

Hlavní zprávy

Motorka jako držák na láhev. Jak vlastně vypadá typický český suvenýr z Prahy?

PRAHA? AHA!
vydáno 25. února 2024  11:54

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Pomáhám zlobivějším dětem, ty hodné nechávám modelkám, říká Jonáš Motyčka

vydáno 25. února 2024  7:00

Už přes 10 let se věnuje projektům, které pomáhají dětem z dětských domovů začlenit se do běžného života. Jonáš Motyčka za tu dobu doprovodil desítky...  celý článek

Honí vás lékaři od čerta k ďáblu? Objevit příčinu nemoci je někdy těžké

vydáno 24. února 2024  14:00

Lékař není bůh. Nebo jako student nedával při přednáškách pozor. Lidské tělo se ale nechová jako motor auta. Je složitější.  celý článek

Na bolest jsem zvyklá. Nekňourám, bojuji, říká kaskadérka Hanka Dvorská

vydáno 24. února 2024  8:00

Na srdci má kardiostimulátor a na mozku jí doktoři našli nádor. I přesto každý den běhá po Praze a mimo jiné vede fitness lekce. Nejstarší česká...  celý článek