metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Lidé jsou líní. Parkovací domy chtějí na pětce postavit co nejblíž u vchodů

  13:58
Nedostatek parkovacích míst a nezájem obyvatel o nynější vzdálenější parkovací domy vede radnici Prahy 5 k myšlence postavit parkovací domy přímo u jednotlivých domů na sídlištích.Uvedl to starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). V příštím roce by si chtěla radnice nechat vypracovat projektovou dokumentací pilotního projektu.
Dům (ilustrační foto) | foto: freeimages

„Zatím je to jen nápad, jak zvýšit počet parkovacích míst. Nechali jsme si vypracovat materiál řešící vytíženost parkovacích domů a dopadlo to tristně, zdaleka nedosahuje ani 50 procent. Lidé bohužel raději riskují pokutu za parkování na chodníku, než aby ušli pár metrů z parkovacích domů,“ řekl Klíma.

Městská část uvažuje, že by u paneláků byly malé parkovací domy s počítačově řízeným parkováním. Každý parkovací dům by byl jinak velký, záleželo by například na počtu rodin v paneláku či zájmu obyvatel.

„V příštím roce bychom rádi nechali vypracovat dokument k pilotnímu projektu, a pokud se na něm v koalici shodneme, pak bychom jej mohli do konce volebního období nechat vybudovat,“ řekl starosta. Projektová dokumentace by rovněž ukázala, na kolik by jeden dům vyšel, poté by se radnice rozhodla, zda se vůbec vyplatí.

Co bude se současnými málo využívanými parkovacími domy, zatím není jasné. „To je otázka, kterou bychom řešili až posléze,“ řekl Klíma.

Na území Prahy 5 by měly být v příštím roce zavedeny parkovací zóny. Ty ale nebudou po celém území městské části, a problém s parkováním na sídlištích tak neřeší.

Autoři: ČTK, Metro.cz

Hlavní zprávy

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Půllitr piva za 175, za vodu i 111 korun. „I tak to byl zážitek,“ popisují čeští fanoušci fotbalové Euro

vydáno 19. června 2024  5:00

Red Bull Aréna v německém Lipsku, která má kapacitu 41 122 míst, se včera otřásla v základech. Čeští fanoušci se totiž vydali na český úvodní zápas Eura,...  celý článek

Z Dlážděné je asfaltová. Rekonstrukci tratě u Masarykova nádraží se povedlo dokončit dřív

vydáno 19. června 2024  11:00

V Havlíčkově a Dlážděné ulici se má dnes brzy ráno po necelých dvou měsících opět začít ozývat cinkání tramvají. Dopravní podnik (DPP) zde totiž...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek