metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 20 °C

Středa 22. května 2024. Svátek má Emil

Lidé jsou líní. Parkovací domy chtějí na pětce postavit co nejblíž u vchodů

  13:58
Nedostatek parkovacích míst a nezájem obyvatel o nynější vzdálenější parkovací domy vede radnici Prahy 5 k myšlence postavit parkovací domy přímo u jednotlivých domů na sídlištích.Uvedl to starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). V příštím roce by si chtěla radnice nechat vypracovat projektovou dokumentací pilotního projektu.
Dům (ilustrační foto) | foto: freeimages

„Zatím je to jen nápad, jak zvýšit počet parkovacích míst. Nechali jsme si vypracovat materiál řešící vytíženost parkovacích domů a dopadlo to tristně, zdaleka nedosahuje ani 50 procent. Lidé bohužel raději riskují pokutu za parkování na chodníku, než aby ušli pár metrů z parkovacích domů,“ řekl Klíma.

Městská část uvažuje, že by u paneláků byly malé parkovací domy s počítačově řízeným parkováním. Každý parkovací dům by byl jinak velký, záleželo by například na počtu rodin v paneláku či zájmu obyvatel.

„V příštím roce bychom rádi nechali vypracovat dokument k pilotnímu projektu, a pokud se na něm v koalici shodneme, pak bychom jej mohli do konce volebního období nechat vybudovat,“ řekl starosta. Projektová dokumentace by rovněž ukázala, na kolik by jeden dům vyšel, poté by se radnice rozhodla, zda se vůbec vyplatí.

Co bude se současnými málo využívanými parkovacími domy, zatím není jasné. „To je otázka, kterou bychom řešili až posléze,“ řekl Klíma.

Na území Prahy 5 by měly být v příštím roce zavedeny parkovací zóny. Ty ale nebudou po celém území městské části, a problém s parkováním na sídlištích tak neřeší.

Autoři: ČTK, Metro.cz

Hlavní zprávy

Stěny koupelny ze skla byly v minulosti zcela nemyslitelné, říká architektka Jiřičná

vydáno 22. května 2024  11:00

„Většinu života se člověk účastní nejrůznějších soutěží a většinu jich prohrává,“ říká velice upřímně světoznámá architektka, která do českého prostředí...  celý článek

Veduta z roku 1829 ukazuje čilý život na Jiřském náměstí na Pražském hradě

vydáno 22. května 2024  5:00

Projekt Miluju Prahu a deník Metro v pravidelném seriálu vybírají nejkrásnější pražské veduty. Znáte sochu plnou hříchů? A víte, kde stála původně?  celý článek

Centru sociálních služeb Tloskov je 65 let a oslaví to ve velkém stylu

vydáno 21. května 2024  16:22

Tuto sobotu 25. května se za branami domova pro lidi se zdravotním postižením bude konat hudební festival, který si tu vyzkoušeli už před pěti lety. U...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek