metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 21. února 2024. Svátek má Lenka
Ilustrační snímek | foto: Lukáš Procházka, MF DNES

Loňské nálezy v MHD: vak hoblin, podprsenka, kytary i protéza

  8:25
Pošťácký batoh s dopisy, sbíječka, čelenka pro koně nebo ukulele. Pražané i návštěvníci hlavního města zapomněli ve veřejných dopravních prostředích opět tisíce rozličných předmětů.

„Nejčastěji cestující ztráceli v loňském roce lítačku/průkazku MHD, tašky, batohy, peněženky, mobilní telefony, klíče a oblečení,“ říká pro Metro mluvčí dopravce Aneta Řehková s tím, že si více než třicet procent ztrát vyzvedli majitelé. Aby se deník Metro v seznamu nalezených věcí, který je opět o něco delší než loni, neztratil, rozdělil jej dopravní podnik do několika kategorií.

„Například z kategorie domácnost byl nalezen přenosný gril, remoska, pánev, polštář, odpadkový koš, koště, vařič, kbelík s rajčaty, kočárek či dětské pleny,“ vyjmenovává Řehková.

Z oblasti zdravotnictví pak lze uvést každoroční stálici – zubní protézu – a také rovnátka, berle, různé léky, glukometr, bederní pás, zdravotní podsedák, lékařské zprávy, knihu anatomie či naslouchátko. Našla se i řada psů různých ras, jako francouzský buldoček, krysařík, border kolie i několik kříženců.

„Do kategorie sport nám zapadají lyžařské hole, helma, kulečníkové tágo, tenisové rakety, skateboardy, koloběžky, čelenka na koně, jezdecká helma, brusle a bumerang. Do hudebních nástrojů pak mandolína, housle, kytary, saxofon a ukulele,“ vyjmenovává Řehková.

Pokud cestující nalezne nějakou ztracenou věc v prostředcích MHD, je nejlepší odevzdat předmět přímo řidiči či dozorčímu stanice. V případě ztráty pak mohou cestující zavolat na informační linku DPP 296 19 18 17.

Ztráty v MHD

  • Těžko uvěřitelných 8100 předmětů našli loni pracovníci Dopravního podniku Praha v tramvajích, metru a autobusech.
  • Necelých 75 procent ztrát tvořily věci, které neobsahovaly osobní údaje a byly předány do kanceláře Ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé v Praze 1.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tři podivní pánové pili krev a jedli syrové holuby. Atrakce pěkně vydělávala

vydáno 21. února 2024  12:00

To bylo tak. Jednoho dne do ulice, které se v té době říkalo Kožešnická, zabloudil muž poněkud netradičního vzezření. Kalhoty jen po kolena, lýtka ve...  celý článek

Problém s HHC se začal řešit, až když děti končily v nemocnicích, říká Stabla

vydáno 21. února 2024  5:00

Fenomén HHC (Hexahydrokanabinol) více než rok sklízel kritiku z řad nejen znalců konopného průmyslu, ale také lékařů a vědců. I přes potvrzená rizika byl...  celý článek

I bez Ježíše bude zábava. V Holešovicích chtějí mít kulturně-společenská centra

vydáno 20. února 2024  17:27

Mají zajímavou historii, konaly se tady významné akce a v budoucnu se stanou ještě větším tahákem. Řeč je o dvou areálech – o Výstavišti Praha a...  celý článek

Pozvánku na Mont Blanc jsem nemohl odmítnout, říká student, který se léčí z hemofilie

vydáno 20. února 2024  9:56

Třiadvacetiletý Daniel Šimek se jako první český hemofilik pokusí v červenci zdolat vrchol nejvyšší hory Alp Mont Blanc. Přestože trpí poruchou...  celý článek